Kaczyński nie był Litwinem

Niezależna Gazeta Obywatelska35

Janusz SanockiKibice Lecha podczas meczu z litewską drużyną Żalgiris Wilno  wywiesili transparent „Litewski chamie klęknij przed polskim panem” no i się porobiło. Najpierw polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło ubolewanie i przeprosiło Litwinów. Potem odezwała się UEFA. Wojewoda poznański zapowiedział represje wobec klubu i wyłączenie części stadionu tzn. zamknięcie tej trybuny, na której wisiał transparent – być może z obawy żeby jakieś zarazki ksenofobii i faszyzmu tam nie przetrwały i nie zarażały tych co przypadkiem tam siądą. Nie musze dodawać, że przez media przetoczyła się fala oburzenia i krytyki.

No i słusznie! Wyskok naszych kibiców był po prostu chamski. Nazywanie publicznie kogoś chamem – jako jakiś argument – jest po prostu niedopuszczalne. Zdecydowanie powinniśmy przeciwko temu protestować i MSZ, i media i w ogóle obywatele.

Ale zaraz, zaraz czy to czasem nie nasz Minister Spraw Zagranicznych, który teraz przeprasza Litwinów za nazwanie jakiegoś Litwina Chamem, nie mówił o prezydencie Lechu Kaczyńskim; „Można być prezydentem i można tez być chamem”? Ja wiem, że śp. Lech Kaczyński nie był Litwinem, ale skoro wg Radka Sikorskiego można być prezydentem i chamem, to i Litwinem można być także i chamem jednocześnie. A wiec nie ma za co przepraszać, albo może nie powinien tego robić ten minister.

Skoro jednak jesteśmy przy postaci Lecha Kaczyńskiego to jeszcze jeden z prominentnych polityków – wówczas Platformy – Janusz Palikot – wprost wyzwał go od chamów i polska prokuratura sprawę o zniewagę Prezydenta umorzyła. Tak, tak wiemy – Kaczyński nie był Litwinem. Gdyby był Litwinem, a nie urodził się na Żoliborzu to co innego. Wówczas przeprosiłoby go MSZ kierowane przez Radka Sikorskiego. I UEFA.

I tak dochodzimy do sedna sprawy. Najpierw czołowi tzw. „politycy” Partii Platforma Obywatelska przy aprobacie mediów głównego nurtu (korekta nie poprawiać!) wprowadzają w obieg publiczny knajackie zwyczaje, obrzucają przeciwników obelgami, biją dziennikarzy (Niesiołowski) , a potem pomstują na „kiboli”. Potem ci sami dziennikarze, którzy wczoraj nadstawiali mikrofony Palikotowi i aprobowali lżenie Prezydenta RP, dziś ubolewają nad tym, że tak samo robią kibice.

Jestem oczywiście przeciwko używaniu obelg w stosunku do przeciwników. Nieważne – czy politycznych, czy sportowych. Nie podoba mi się to co zrobili kibice Lecha. Na mecze siatkówki nie chodzę bo rażą mnie przekleństwa lecące z trybun. Nie to, żebym sam czasem nie zaklął siarczyście. Ale co innego jest zakląć jak się stukniesz młotkiem w paluch, a co innego bluzgać publicznie.

Jednak odpowiedzialność za psucie obyczajów w Polsce ponoszą osoby z politycznego świecznika oraz dziennikarze, którzy takiego Palikota w ogóle do jakiegoś studia zapraszają.

Nawiasem mówiąc chamstwo objawia się nie tylko w używaniu wulgaryzmów. Chamstwo to generalny bak szacunku do zasad.

Ostatnio media ujawniły taśmy Tuska, w których premier zapowiada bezwzględne usunięcie pracownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dlatego że dolnośląscy działacze PO wynaleźli, że kiedyś związany był z PiS-em. Tusk bez żenady , żartując zapowiada, że „długo ten Pisior tam nie popracuje”.

Donald Tusk nie używa przy tym wulgarnych słów (pomijając „Pisiora”) , ale wulgarny w najwyższym stopniu i chamski jest sens jego wypowiedzi. Tusk nie zapowiada, że sprawdzi jak to z tym gościem jest, z jego kwalifikacjami, bezstronnością, kompetencjami. Nic z tych rzeczy. Mówi wprost: „Nie chcecie tego Pisiora? To won z nim!”

Taki brak szacunku do jakichkolwiek zasad jest chamstwem w czystej postaci. Chociaż żadne wulgarne słowo nie pada.

I coraz bardziej jakoś mi się zdaje, że właśnie naszym problemem nie są takie zwyczajne łobuzy stadionowe. Ale te „wygładzone”, wykształcone  dobrze ubrane  bydlaki bez zasad, potrafiące na co dzień udawać kulturę.

I co tu mają do rzeczy biedni Litwini?

Janusz Sanocki

 1. z Niemodlina
  | ID: da3d589d | #1

  Mam 2 pytania, gdzie było polskie? MSZ jak izraelscy kibice wyzywali od katolickich(…..) siostry Radwańskie podczas turnieju w Izraelu oraz dlaczego to skandaliczne wydarzenie przemilczały polskie? media.

 2. Anonim
  | ID: f536a5c9 | #2

  Exsactement!

 3. Irena
  | ID: 89b3f8b4 | #3

  @Anonim.co to słowo znaczy?

 4. Anonim
  | ID: 025f461e | #4

  @Irena
  „Dokładnie!”

 5. Irena
  | ID: 4c1ed820 | #5

  @Anonim. Dziekuje.

 6. Irena
  | ID: 4c1ed820 | #6

  Ciekawy,pouczający artykuł.Warto się zastanowić nad treścią ulubionego autora.Skąd się to chamstwo bierze?Najlepszy z najlepszych,najbardziej wyróżniający się klejnot nie do pobicia Cham,jakiego świat nie widział to wspomniany pan poseł z Ruchu. Skrajne chamstwo sie sprzedaje np.Wojewodzki i Figurski a porządny człowiek im ręki nie poda,co jeden z redaktorów napisał.Posłanka,zatrzymana przez policje w samochodzie,kazała sie w du..pocałować.Kupa chama.co gorsze,posiadającego odrobinę władzy.
  Chamstwo to całokształt dorobku danej społeczności lub całej ludzkości.Chamstwo to nieokrzesanie,ordynarność,grubiaństwo,prostactwo,wulgarność, beszczelność, brak kultury.Cham nie przestrzega podstawowych norm.
  Gdyby chamstwo potrafiło latać, w południe zrobiło by się ciemno.
  Doczekaliśmy się magistrów na stanowiskach państwowych, w gronie posłów,a jakże.Zastanawiam się,która z polskich uczelni ich odchami.?
  Może, PWSZ w Nysie podejmie się tej syzyfowej pracy??? Wierzę,że kadra profesorska
  podoła i odwyk jak u AA skutecznie przeprowadzi.

 7. | ID: cce330af | #7

  Do wybiórczego traktowania inwektywy zarzucającej… pochodzenie od rechoczącego, na widok „osłabionego winem” Nowego syna – dorzucę: wyrok sądu w Głubczycach, który zgodził się z prokuratorem umarzającym postępowanie w sprawie znieważenia funkcjonariusza publicznego , którym wtedy byłem – przez eseldowskiego barona Jerzego Szteligę, który w prasie wypowiadał się” Wodyński to cham polityczny”. Wygląda na to,że zarzucanie komuś przynależności do … wywodzącej się ze Starego Testamentu nacji dopuszczalne jest, kiedy to robi ewidentny przedstawiciel owego plemienia. Potomków zaś pozostałych synów Noego przypominającym o pochodzeniu od Chama – ściga się.

 8. kominiarz
  | ID: 8f6b9d75 | #8

  Panie Januszu, pomimo Pana niewątpliwej racji o chamstwie politycznym próbuje Pan upiec swoją polityczną pieczeń wykorzystując do tego kibiców, a to jest już delikatnie powiem nieeleganckie (żeby nie nazwać tego chamstwem). Pewnie dla „poprawności politycznej, bądź dobrego wizerunku” podobnie jak miłościwie nam panujący z PO nie chce Pan widzieć pewnych rzeczy i woli o nich nie mówić. Nie jestem ze środowiska kibicowskiego, ale będąc sprawiedliwym w osądach trzeba im tą sprawiedliwość oddać tam, gdzie się ona należy. Dla mnie osobiście wywieszenie transparentu „Litewski chamie klęknij przed polskim panem” (wprawdzie nie służące dobrej atmosferze we wzajemnych kontaktach) było i tak bardzo delikatnym odzewem za nazwanie nas polskim k-wami i zdemolowanie samochodów polskich kibiców. O tym jakoś nikt nie mówi i nie lamentuje w mediach. Nie tłumaczy to chamstwa, ale dlaczego mamy mówić jedynie o swoim chamstwie i posypywać sobie głowy popiołem , a o chamstwie innych nic nie mówić?

 9. obiekt x
  | ID: 40075b7b | #9

  I oczywiście prowokacja polityków PO jest pobicie przez nazistowskich kiboli Ruchu Chorzów marynarzy z Meksyku

 10. z Niemodlina
  | ID: bf2de96b | #10

  @obiekt x

  :) Prowokacją był Andrzejek z Krakowskiego Przedmieścia, tak właśnie wygląda prowokacja,

 11. z Niemodlina
  | ID: bf2de96b | #11

  @obiekt x

  POzwól,że będę się do Ciebie zwracać Andrzejek :) zobacz Andrzejku, już kilka razy mówiłem Ci,żebyś nie oglądał TVN24 bo Cię okłamują i sprytnie Tobą manipulują, zobacz co już dziś pojawia się w internecie na temat tych wczorajszych wydarzeń z Gdyni.

  =====================================

  Media w Polsce zelektryzowała wiadomość, że kilkudziesięciu kiboli z Ruchu Chorzów wywołało bijatykę na plaży w Gdyni i pobiło Bogu ducha winnych meksykańskich marynarzy.

  Sprawa wygląda jednak inaczej.

  Z informacji do jakich dotarłem wynika, że kilkudziesięciu pijanych Meksykanów wulgarnie zaczepiało wypoczywające na plaży kobiety. Padają wulgarne i obsceniczne, seksualne propozycje. Jeden z meksykanów zaczął się wprost dobierać do kobiety, której propozycje składał. Ona do odepchnęła, po czym on uderzył ją w twarz.

  Gdy zobaczyli to kibole z Ruchu Chorzów, podbiegli i stanęli w obronie zaczepianych kobiet. Meksykanin, odurzony alkoholem etylowym i nie wiadomo czym jeszcze, wyjmuje nóż wojskowy i wbija go w klatkę piersiową kibica Ruchu Chorzów.

  Rozpoczyna się bójka, są ranni, poszkodowani.

  Dziennikarzyna z TVN 24 wygadał się, mówiąc, że policja skuła w kajdanki meksykanów i traktowała ich brutalnie, zaraz potem jednak dodał, że przecież meksykanie byli ofiarami tego zajścia i policja nie powinna się tak zachować.

  Kto tu robi z kogo durnia?! Jeśli my, Polacy, nie będziemy sami siebie szanować, to nie będą nas szanować za granicą. Dlaczego wykorzystuje się chamstwo nieokrzesanych przybyszów z egzotycznego kraju, by wzbudzać podziały u nas, w Polsce?

  Nie popieram ruchów kibicowskich i tego co robią, jednak ten tekst musiał się znaleźć na blogu Kefir 2010 by ukazać Wam pewne ukrywane fakty.

  Jeśli masz jakieś ciekawe materiały, relacje, z zajścia z Gdyni i chcesz, by zostały tutaj opublikowane, pisz:

  [email protected]

  Obiecuję dyskrecję

  Jarek Kefir

  Materiał do przeczytania:

  http://kibice.net/

  Jedna z opinii:

  Cyt. “

  A teraz drodzy Państwo czas na wyciągnięcie wniosków i negacje kłamstw podawanych w mediach.

  1- Nie zastanawia was że podano iż “kiboli” było 400-500? Wyobrażacie sobie taką ilość? A zatrzymano tylko dwóch! tylko dwoje! Skoro byli ubrani na niebiesko, mieli zorganizowany transport itp to jaki był problem ich wyłapać? Albo chociaż tych co agresywniejszych? 20 typa kopie według światków meksyka- pomijając zatłoczenie- to dlaczego tylko dwóch zatrzymano?

  2- W początkowych informacjach zostało podawane że bójka zaczęła się gdy kilkoro meksykańczyków nachalnie podrywało plażowiczki- jedna została przez niego nawet UDERZONA. Potem o tym już nie pisano, dlaczego?

  3- Innej ciekawej informacji o której piszą na innych stronach-ale głównie forach- jest to że najciężej ranny został jeden z kibiców. A to ci heca! Na głowach biednych meksyków były rozbijane butelki,ale to kibic ruchu jest najciężej ranny.

  4-Policja nie przyjeżdżała przez 50 minut- Przyjechali po kilkunastu- ta prawie godzina to czas od zgłoszenia że meksykańczycy są agresywni itp- na to nie reagowali.

  5- Kibice ruchu nie stawiali oporu, nie byli pijani, nie wygadali na awanturujących się- ale obraz powstał że są źli, pijani i w ogóle mordują biedaków. Ale o dziwo policja poszukuje meksyka.

  6- Na każdym portalu jest niemalże identyczny tekst! Poprzestawiana jest co najwyżej kolejność akapitów. WNIOSKI: poza beznadziejnością dziennikarzy o której nie mam nawet sił pisać. warto zwrócić uwagę na próbę przedstawienia kibica jako narodowca! Jako tępego osiłka krzyczącego faszystowskie hasła i którego należy się bać. Dlaczego? Ponieważ rząd się ich boi! Tak jak kiedyś bał się górników i stoczniowców którzy byli silni w grupie tak teraz boi się kibiców! Zamiłowanie do klubu to zamiłowanie do miasta, do pochodzenia= do kraju! Teraz oni są siłą która może zmienić Polskę tak jak to zrobili niegdyś prości stoczniowcy. Dlatego trzeba stworzyć obraz który zniechęci innych do kibiców i do niektórych ich poglądów, a przy okazji skłócić kogo się da. Tak samo było po wybrykach kibiców Lecha. Czy ktoś kto nie jest patriotą wierzącym w kraj wykrzykiwał by w Wilnie “jesteśmy u siebie”? Albo wywiesił taki transparent? Co robiło polskie MSZ gdy siostry Radwańskie były w Izraelu obrażane na tle narodowym? Co robi rząd gdy Polacy na litwie są jawnie dyskryminowani na tle narodowościowym? To jest dopiero śmieszne swoją drogą że w XXI wieku ktoś może być w środku europy, w UE dyskryminowany za Narodowość i traktowany jak intruz mimo iż mieszka na ziemiach od setek lat należących do jego rodziny! A co na to polskie MSZ? No nic jak zwykle. Ale za to opluwać kibiców to pierwsi. Mogliby równie dobrze milczeć jak wtedy gdy działa to w drugą stronę. Pozdrawiam myślących.

 12. kominiarz
  | ID: 8f6b9d75 | #12

  @obiekt x
  Skoro już zostałeś ochrzczony, no to słuchaj Andrzejku… -:)
  Podobno miłościwie nam panujący ptwu! Donald ze swoim bractwem, też uważa się za kibica. Co więcej – widuje się go nawet w kibolskim szaliku:) Czy wobec tego również jest faszystą? :D
  Nie wiem czy prowokacja polityków. Teraz dopiero czytam to co napisał z Niemodlina i powiem szczerze spodziewałem się czegoś podobnego. „Bandyckie występy kiboli” są potrzebne mediom, a co za tym idzie panującemu reżimowi jak Beduinowi woda w bukłaku. Od kilkudziesięciu do kilkuset zadymiarzy? No to bardzo dokładne i precyzyjne informacje mają. Oczywiście szybka i sprawna akcja policji. Aż trzech zatrzymanych, w tym jeden Meksykanin i pewno dwóch, którzy nie mieli ochoty się oddalać :) Tacy nieudolni policjanci, czy też zależało komuś,żeby nie było zatrzymanych? Bo co najmniej to dziwne. teraz będą dopiero „wyłapywać” z mieszkań osoby z ruchu kibicowskiego, które nadepnęły Donaldowi na piętę? Bardzo prawdopodobny scenariusz….
  W najbliższym czasie spodziewać można się podobnej akcji w mediach, a myślącym polecam dzisiaj bardzo ciekawy film o „stadionowych bandytach i faszystach”.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=avM3xQVTFus

 13. z Niemodlina
  | ID: bf2de96b | #13

  Aby przykryć wczorajszą kompromitację prorządowych mediów w związku z nieprawdziwymi informacjami na temat wydarzeń w Gdyni, dziś POwraca „matka” śp. Madzi!! :)

 14. kominiarz
  | ID: 8f6b9d75 | #14

  @z Niemodlina
  Niewątpliwy serial wszechczasów. „W kamiennym kręgu” się chowa -:)
  No a wracając do Gdyni, to podobno TVN szykuje superprodukcję i na ekranach Tuskolandii ukazać ma się nowy film science fiction o tych makabrycznych wydarzeniach: „Meksykański pogrom” Już dzisiaj zapraszam na zwiastun filmu o tym jak setki kiboli rozbiły na plaży w Gdyni meksykańską załogę -:) Czekamy z niecierpliwością na „Maczeta 3”
  http://www.youtube.com/watch?v=AL7t0aO-ZTU

 15. obiekt x
  | ID: d5188b61 | #15

  No tak polskie super knury spod znaku biała siła nie mogli pozostać bezczynni, gdy obcy i to jeszcze śniadzi podludzie (pewnie żydzi) chcieli poderwać blacharę na plaży, taką, co dzieli się nią połowa osiedla. Bronili polskiej krwi, która na co dzień walą po ryjach, a jak ta pyta za co to mówią, jeb… bo jeb…, nie drąż.

  Skoro ja dla Was jestem Andrzejek (nawiasem mówiąc po jego zachowaniu, a byłem raz pod Pałacem na Krokowskim Przedmieściu każdy, kto tam się udziela jest kopnięty) to Wy dla mnie jesteście paróweczki. A kto to jest paróweczka to opowiadała mi pani, która pracuje w zakładzie karnym i zapytajcie się kumpli, którzy garowali pod celą (a na pewno ubermensche takich mają), kto to.

 16. z Niemodlina
  | ID: bf2de96b | #16

  @obiekt x
  Andrzejku nie mam ani jednego kumpla, który by „garował pod celą”, a swoją drogą gdzie Ty się nauczyłeś takiego slangu?? :)
  Wracając do sedna sprawy, nieważne czy Żydzi czy może cykliści jak to zwykle pisać czytelnicy GW w celu odwrócenia uwagi bądź ośmieszenia, nie zmienia to faktu, że PO raz kolejny dałeś się nabrać polskojęzycznym mediom, każdy wie jakim :)

 17. obiekt x
  | ID: d5188b61 | #17

  Na pewno masz, w tym środowisku każdy ma, a jakbyś czytał dokładnie to do góry napisałem, kto mi to opisał. Pani jest oddziałową w zakładzie karnym.

  A zresztą, komu się tłumaczyć, parówie?

 18. Irena
  | ID: 0b592c60 | #18

  @z Niemodlina.Witaj.Wspaniałe te Twoje komentarze,.Dzieki.pozdrawiam

 19. Irena
  | ID: 0b592c60 | #19

  @P.Stanisław z Ciechocinka. Dałes dobry przykład,Nie cały wymiar sprawiedliwosci jest zły.A Wy ciekawą akcje prowadzicie.wyczytałam z ulotek.Siły Wam zyczę.Pozdrawiam z Beskidów.

 20. kominiarz
  | ID: 8f6b9d75 | #20

  @obiekt x
  Ciekawe kim trzeba być,żeby wypowiadać teksty typu: „polskie knury”? Niemieckim nazistą, czy rodzimym zaprzańcem? Co do slangu więziennego, to w podobnym tonie odpowiadam: bluzg pedała nie działa -:)
  Z koleji znajomej Pani oddziałowej – zapewne świeżo upieczonej, bo zazwyczaj młodzież podnieca się gwarą i przesiąka bardziej niż skazani, życzę by zmądrzała podczas 30 lat służby jaką jej zagwarantował Donald i nie opowiadała pierdoł poza bramą wyrabiając tym opinię mundurowi jaki nosi. Niestety niektórzy zdają się zapominać, że mundur do czegoś zobowiązuje i nadal zachowują się jak komunistyczny motłoch.

 21. z Niemodlina
  | ID: bf2de96b | #21

  @kominiarz

  Kim trzeba być ??? Trzeba być przede wszystkim ofiarą antyPOlskiej zakłamanej propagandy. Andrzejek jest tyPOwym przykładem osoby ogłupianej i manipulowanej latami przez esbeckie, POstkomunistyczne koncerny medialne i esbeckich manipulatorów wylewających codziennie fale zatrutego, medialnego fałszu. Andrzejek to wyszkolony tropiciel antysemityzmu, widzący wszędzie antysemitów i rasistów, baaa nawet nazistów :) oczywiście tylko wśród Polaków:) Andrzejek gorliwie zwalcza wszystko i wszystkich co mogłoby choć w jakikolwiek sPOsób zakłócić „ład i POrządek” PRL-bis w jakim przyszło nam żyć, a którego Platforma Oszustów jest idealnym reprezentantem. Nieszczęściem jest dla niego każdy przejaw patriotyzmu czy próby odkłamywania komunistycznych kłamstw na których wyrastał. Donald T. i sprzyjające mu media wezwały do walki z tzw. „kibolami” więc takie Andrzejki POsłusznie wykonują POlecenia, są w stanie nawet wyzwać młodych Polaków od nazistów czy faszystów!! :) dokładnie takimi samymi metodami POsługiwali się zaprzańcy po II wojnie światowej. Historia lubi się POwtarzać, jak to śpiewa pewien gościu z Łodzi.

  http://www.youtube.com/watch?v=P3UwSV3l-Q0

 22. obiekt x
  | ID: 9f28cb71 | #22

  To ja poproszę zaprzaństwo, może w końcu mi ktoś zapłaci, podam numer konta :-D

  Greniuch cicho siad, waruj :-D

  PS
  A pani oddziałowa ma 49 lat.

  Dobranoc paróweczko, niech ci Kominiarz kominek przeczyści :-D

 23. Irena
  | ID: d6857a9f | #23

  @kominiarz. Witaj. Masz racje .Mundur zobowiązuje. !!! pozdrawiam.

 24. Irena
  | ID: d6857a9f | #24

  @ z Niemodlina. Witaj.Piękne te nagrania, które prezentujesz.Dzieki. Pisz.Lubie Cie czytać Pozdrawiam

 25. Irena
  | ID: d6857a9f | #25

  @ obiekt x. Nie wolno mieć zaległosci z zakresu seksu. Szkodzisz zdrowiu.

 26. z Niemodlina
  | ID: 558c46c4 | #26

  @obiekt x

  Coś chyba Andrzejek nieświadomie nam przekazuje swoimi obleśnymi tekstami , czy przypadkiem nie tęsknisz za kolegami z celi ?? :) :)

 27. obiekt x
  | ID: fb48aa01 | #27

  Chciałbyś, liczysz na podryw? Nie jesteś w moim typie.

 28. kominiarz
  | ID: 8f6b9d75 | #28

  -:) no i znajoma Pani oddziałowa będzie wtedy jak znalazł z wieczornymi opowieściami :) Ale myśli, to nasz Andrzejek ma faktycznie obleśne. Wiedziałem, że czytanie GW i ogladanie TVN ogłupia, ale żeby aż do tego stopnia by wyzwalać dewiacje seksualne….

 29. Irena
  | ID: d6857a9f | #29

  Artykuł pt .Kaczyński nie był Litwinem” komentowany jest tak kolorowo, az trudno uwierzyć,że autor ….milczy.

 30. | ID: c39a288b | #30

  „Tusk nie zapowiada, że sprawdzi jak to z tym gościem jest, z jego kwalifikacjami, bezstronnością, kompetencjami. Nic z tych rzeczy. Mówi wprost: „Nie chcecie tego Pisiora? To won z nim!”

  A po prawdzie było tak, że ktoś z tłumu podrzucił Tuskowi iż człowiek o którym przed chwilą mówił ktoś inny to właśnie „pisior”. „Pisior?” – powtórzył Tusk – po czym skomentował:
  „Na mój nos on nie będzie długo dyrektorem gabinetu. Na pewno będę musiał usłyszeć bardzo szczegółowe wyjaśnienie i trudno mi sobie wyobrazić, żeby ono było przekonujące”.
  To tyle drogi Januszu, jeśli chodzi o cytaty. I wnioski.

 31. z Niemodlina
  | ID: 558c46c4 | #31

  Wiadomość z ostatniej chwili.

  „Będziemy starali się wpłynąć zarówno na policję jak i prokuraturę i, w ramach naszych możliwości, na sądy, aby przede wszystkim surowo i możliwie natychmiast karać tych, którzy używają przemocy” – powiedział dziś Donald T. na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, odnosząc się do niedzielnej bójki na plaży w Gdyni.

  Nawet w PRL komuniści udawali, że sądy są niezawisłe, a prokuratura niezależna w swoim działaniu. Donald T. i partia rządząca najwyraźniej nie potrzebuje już takich pozorów.

  Premier otwarcie przyznał dziś, że będzie próbował wpływać na policję, prokuraturę i sądy, by te surowo karały „pseudokibiców”. Przypomnijmy, co na ten temat mówi Konstytucja RP:

  Art. 173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

  Art. 178. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.

  Oznacza to, że premier wprost zapowiedział, że będzie łamał ustawę zasadniczą.

  Na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się także od Donalda T. , że rząd przygotowuje brutalną rozprawę z kibicami. Bo właśnie słowa „brutalny” użył premier – i to w czasie, gdy po interwencjach policjantów giną ludzie, jak ostatnio w Gdańsku.

  Jak powiedział premier, „na stadionach trzeba walczyć metodami skutecznymi, co czasami oznacza metody brutalne”. „Kiedy policja używa metod twardych, czyli przymusu bezpośredniego, powinno to być także chronione w oczach opinii publicznej i akceptowane wtedy, kiedy jest to niezbędne” – dodał.

  Donald T. ogłosił również, że zwróci się do mediów i polityków o wsparcie dla tworzenia „atmosfery akceptacji dla działań policji także wtedy, kiedy te działania będą bardzo zdecydowane i brutalne”. „My i tak będziemy to robić, ale będziemy skuteczniejsi, jeśli uzyskamy pomoc od mediów i innych instytucji” – podkreślił.

 32. z Niemodlina
  | ID: 558c46c4 | #32

  @obiekt x

  :) Z Twojej wyPOwiedzi wynika, że mężczyzna może być „w Twoim typie” wystarczy tylko, że będzie oglądał TVN i czytał GW, prawda?? :) Przyznaj się Andrzejek :)

 33. Irena
  | ID: d6857a9f | #33

  @z Niemodlina.Ja uwazam,ze nasza Konstytucja juz dawno została przehandlowana, tylko to jest utajnione przed spoleczeństwem..Trzeba by to sprawdzić.Ale ,czy obecnie, sprawdzenie czegokolwiek / np.umów,kontraktów / jest możliwe?

 34. obiekt x
  | ID: fb48aa01 | #34

  @z Niemodlina

  Będziesz w moim typie jak będziesz kobietą średniego wzrostu, a teraz won parówo.

  @Irena

  Może mi powiesz, jak można sprzedać konstytucję? Na allegro czy na tablica.pl?

 35. z Niemodlina
  | ID: 558c46c4 | #35

  @obiekt x

  Kobietą średniego wzrostu ?? czyli rozumiem masz 160cm wzrostu w kapeluszu i stąd te kompleksy?? :)

Komentarze są zamknięte