Powstał portal: „Zmień Konstytucję!”

Autor Obywatelski

konstytucja_kSolidarna Polska uruchomiła portal internetowy: www.nowakonstytucja.org, którego celem jest ogólnopolska debata o fundamentach państwa i potrzebie zmiany Ustawy Zasadniczej. Na stronie wszyscy chętni – prawnicy, politycy i zwykli obywatele – będą mogli dyskutować o potrzebie zmian w konstytucji i proponować własne rozwiązania.

Prezentując portal poświęcony zmianie konstytucji poseł Patryk Jaki mówił: „To pierwszy taki portal w Polsce, który pozwoli na debatę o fundamentach naszego państwa oraz płaszczyzna debaty w przestrzeni ustrojowej nie tylko dla zwolenników Solidarnej Polski, ale i dla ludzi, którzy są po prostu zainteresowani konstytucją.”

Na stronie można zapoznać się z artykułami na temat Konstytucji RP, propozycjami SP dotyczącymi reformy ustrojowej państwa, można złożyć pod nimi swój podpis, ale także zaproponować własne pomysły zmian.

Propozycje Solidarnej Polski dotyczą m.in. wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego, zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu na mieszaną, tj. proporcjonalną z okręgami jednomandatowymi, likwidację Senatu, zmniejszenie o połowę liczby posłów oraz ograniczenie immunitetu.

Autor: Małgorzata Wilkos

Komentarze są zamknięte