Opolski Przegląd Ligowy: 2. kolejka II ligi zachodniej

Autor Obywatelski

ngopole-sport-maleTylko 1 punkt na 9 możliwych uzyskali nasi zawodnicy w 2 kolejce ligi zachodniej mężczyzn w piłce nożnej. Najlepiej, podobnie jak w pierwszej kolejce (5:0 z Rozwojem Katowice) poszło MKS-owi Kluczbork. Co z tego, skoro zaledwie zremisował on w Głogowie z jednym z faworytów do awansu, Chrobrym. Słabiej poszło Odrze Opole. Piłkarzom ze stolicy województwa nie przysłużył się daleki wyjazd nad morze. Po pół godzinie przegrywali oni już 2:0 i o zwycięstwie mogli tylko pomarzyć. Nie lepiej poszło Ruchowi Zdzieszowice, który przegrał u siebie z silnym Rakowem.

Na prowadzeniu po dwóch kolejkach są Warta Poznań i Raków Częstochowa, które wygrały oba mecze. Za nimi plasuje się drużyna z Kluczborka. Odra jest 10, a Ruch przedostatni. Nie ma się co jednak załamywać. Za nami dopiero dwie kolejki i rozpiętość między pierwszym a ostatnim miejscem wynosi jedynie 6 punktów. Dlatego trzeba po prostu grać swoje i nie patrzeć się na innych. Liga w tym sezonie będzie bardzo wyrównana, więc tutaj 2-3 zwycięstwa z rzędu pozwolą drużynie wspiąć się dość wysoko w tabeli.

W 3. kolejce do Kluczborka przyjeżdża KS Polkowice, zespół mający na swoim koncie 1 punkt i ani jednej strzelonej bramki. Miejmy nadzieję, że w sobotę podtrzymają tę passę. Typ NGO: zwycięstwo MKS-u.

Odra Opole podejmie Calisię Kalisz, która przegrała dwa pierwsze mecze. Typ NGO: zwycięstwo Odry Opole.

Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Ruchu. Pojadą oni do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z zespołem, który ma już na swoim koncie 4 punkty, po zwycięstwie w Kaliszu oraz remisie z silną Bytovią. Chociaż życzymy zawodnikom ze Zdzieszowic jak najlepiej to jednak faworyta upatrujemy w Ostrovii. Typ NGO: zwycięstwo Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

KM

Komentarze są zamknięte