Opolski Przegląd Ligowy – inauguracja 2 ligi zachodniej (Piłka Nożna)

Autor Obywatelski1

ngopole-sport-maleW ostatni weekend rozpoczęły się zmagania piłkarzy występujących w II lidze zachodniej, wśród których są także trzej przedstawiciele naszego regionu. Na szczególną uwagę zasługuje postawa graczy MKS-u Kluczbork, którzy strzelili aż 5 bramek Rozwojowi Katowice. Ciekawostką jest fakt, że do przerwy prowadzili już 4:0. Mocnym uderzeniem rozpoczęła swoje zmagania także opolska Odra. Mimo stanu remisowego do przerwy, w drugiej połowie piłkarze z oleskiej 51 strzelili 3 gole i pewnie zwyciężyli. Nie powiodło się Ruchowi Zdzieszowice. Piłkarze tej drużyny rozegrali swój mecz w Zielonej Górze. Padło w nim aż 6 bramek, niestety tylko 2 z nich były dziełem naszych piłkarzy. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, jednak tuż po niej gospodarze szybko strzelili 3 bramki i tym samym wybili graczom Ruchu z głowy jakikolwiek dobry wynik.

Na uwagę zasługują jeszcze dwa mecze. Polonia Bytom, drużyna niedawno występująca w ekstraklasie, przegrała na inaugurację z Chrobrym Głogów 0:2. Mocna Warta Poznań pewnie wygrała z Zagłębiem Sosnowiec.

MKS Kluczbork – Rozwój Katowice 5:0 (4:0)

Odra Opole – Jarota Jarocin 3:0 (0:0)

UKP Zielona Góra – Ruch Zdzieszowice 4:2 (0:0)

W następny weekend piłkarze Odry jadą do dalekiego Bytowa, MKS-u do Głogowa, a Ruch podejmie Raków Częstochowa.