Polecamy: Książka Marcina Niewaldy pt „Manipulacje XXI wieku”

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Niewalda_okladkaNakładem wydawnictwa FRONDA ukazała się niedawno książka autorstwa Marcina Niewaldy pt. „Manipulacje XXI wieku”. Autor jest krakowianinem, podróżnikiem, fotografem, muzykiem i dziennikarzem, a także twórcą portalu genealogicznego. Wymyślił np. pierwszy w Polsce niepaństwowy dom kultury i przez wiele lat go prowadził.

Jego najnowsza książka – w właściwie naszpikowany dziesiątkami przykładów przewodnik – objaśnia metody manipulacji najczęściej stosowane przez polityków, dziennikarzy i speców od reklamy. Książka, napisana lekkim językiem, wciąga. Idealnie nadaje się na wakacyjne wojaże. Autor omawia m.in. 26 metod zwodzenia przeciwnika w debatach publicznych, demaskuje popularne w naszym kraju sposoby „na zacofaną Polskę”, „na kibola”, czy „na Wikipedię”. Każdy rozdział zamyka zestawem wskazówek służących lepszej obronie przed manipulacją oraz ciekawymi cytatami. Niewalda odsłania kulisy technik sprzedaży stosowanych w hipermarketach i manipulację fotografią. Pisze również o tym jak pożytkowane są informacje zbierane o użytkownikach portali społecznościowych

Książka dostępna jest w księgarni XLM.pl, kosztuje 29, 90 zł.

Oprac. TK

  1. koko
    | ID: 2636821c | #1

    nabyłam już wcześniej :) … świetnie napisana … gdyby wszyscy autorzy pisali w ten sposób o trudnych i ważnych sprawach … ech…..

Komentarze są zamknięte