Papież Franciszek już w Rio de Janeiro na pierwszej zagranicznej pielgrzymce

Niezależna Gazeta Obywatelska1

papiez-franciszek-chcialbym-kosciola-ubogiego-dla-ubogichW poniedziałek 22 lipca rozpoczęły się w Rio de Janeiro XXVIII Światowe Dni Młodzieży. Bierze w nich udział Ojciec Święty Franciszek.

W środę Ojciec Święty odwiedzi sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Aparecidzie, gdzie odprawi Mszę świętą. Wieczorem zaś przyleci do Rio de Janeiro i odwiedzi szpital św. Franciszka z Asyżu. W czwartek odbędzie się powitanie młodzieży na plaży Copacabana. Ojciec Święty wyspowiada też kilku młodych więźniów, odmówi modlitwę Anioł Pański i odprawi Drogę Krzyżową z młodzieżą na plaży Copacabana.W sobotę papież Franciszek odprawi Mszę św. z udziałem biskupów uczestniczących w XXVIII Światowych Dniach Młodzieży, kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów w katedrze św. Sebastiana, spotka się z klasą rządzącą Brazylii w Teatrze Miejskim, a wieczorem będzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą na Campus Fidei.W niedzielę odprawiona zostanie Msza św. XXVIII Światowych Dni Młodzieży z homilią Ojca Świętego i modlitwa „Anioł Pański” na Campus Fidei. Wieczorem Ojciec Święty odleci do Rzymu.Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty zwrócił się z prośbą o wsparcie modlitewne podczas Światowego Dnia Młodzieży. – Jak wiecie udaję się do Rio de Janeiro w Brazylii z okazji 28. Światowego Dnia Młodzieży – mówił Papież – Będzie tam bardzo wielu młodych ze wszystkich stron świata. (…) Ci, którzy przyjadą do Rio, chcą usłyszeć głos Jezusa, chcą posłuchać Jezusa: «Panie, co mam zrobić z moim życiem? Jaka jest moja droga?». To dotyczy także was, młodych na tym placu. Są tu jacyś młodzi? No właśnie także wy młodzi z tego placu, pytajcie się o to samo Pana: «Co mam uczynić z moim życiem? Jaka jest moja droga?». Zawierzmy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, tak umiłowanej i czczonej w Brazylii, te właśnie pytania: te, które postawią młodzi tam, i te, które stawiacie wy dzisiaj. Niech Matka Boża pomaga nam na tym nowym etapie pielgrzymowania”.

Według najnowszych szacunków w Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział nawet 2 miliony młodych ludzi z całego świata. Ok. 40 procent to osoby spoza Brazylii. Mottem tegorocznego spotkania jest fragment z Ewangelii św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

Inicjatorem Światowych Dni Młodzieży był bł. Jan Paweł II. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 1985 r. w Rzymie. W Polsce (w Częstochowie) ŚDM odbyły się raz – w 1991 r.

Za: Aspekt Polski

  1. Irena
    | ID: bd8fcf81 | #1

    Sympatyczny,skromny JS Papiez. Piękne przesłania dla młodziezy wygłasza. Warto takze noce poświęcic aby posłuchać.

Komentarze są zamknięte