Zbiórka podpisów za życiem na Pl. Wolności [fotorelacja]

Autor Obywatelski1

Grzegorz Krukowski zbierał podpisy na pl. WolnościPrzez cały ubiegły tydzień młodzież Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu zbierała na Pl. Wolności podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Jeden z nas” „Korzystając z tego, że mamy wakacje, postanowiliśmy poświęcić trochę czasu, żeby wesprzeć tę świetną sprawę” – mówi Grzegorz Krukowski, organizator akcji. „W ciągu tych kilku dni udało nam się zebrać ponad dwieście podpisów”.

Celem akcji „Jeden z nas” jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Aby to zrobić, w całej Unii pod petycją w tej sprawie trzeba zebrać milion podpisów. Potrzeba jeszcze prawie 200 000.

 

 

 

MW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz inicjatywy w obronie życia młodzież zbierała też podpisy pod projektem uchwały w sprawie nazwania ronda na Pl. Wolności: „Rondo Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu”. Także w tej sprawie opolanie bardzo chętnie składali swój podpis.
Akcja zbierania podpisów pod obiema inicjatywami potrwa również w najbliższym tygodniu. Młodzież zaprasza do swojego stolika na Pl. Wolności.

Autor: Małgorzata Wilkos

  1. Irena
    | ID: f5b40e6e | #1

    Dobra,przemyślana akcja.Rozumna młodziez,chętna do pracy.Urodliwe dziewczęta.Piękna fotorelacja.Dziękuję organizatorom.

Komentarze są zamknięte