Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Góra Św. Anny sanktuarium [fot. T.Kwiatek]1. Święto Młodzieży na Górze św. Anny. W dniach 22 -27 lipca na Górze św. Anny odbędzie się 17. Święto Młodzieży. Spotkaniu towarzyszyć będzie motto: „Doświadczyć żeby świadczyć”. W programie przewidziano m.in.: codzienną Eucharystię, konferencje, pracę w grupach, wieczorne koncerty oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Są nimi m.in. bp Grzegorz Ryś, Robert Tekieli, Jacek Pulikowski, Andrzej Wronka, Full Power Spirit i inni.

2. Inne uroczystości i pielgrzymki na Górze św. Anny. 21 lipca – Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi; 27 – 28 lipca – Odpust ku czci św. Anny -głównej patronki diecezji opolskiej.

3. Pielgrzymka Rowerowa na Szwedzką Górkę. Opolski Klub Turystyki Rowerowej organizuje w dniach 26 – 28 lipca 2013 r. Pielgrzymkę Rowerową na Szwedzką Górkę. Zbiórka i wspólny wyjazd w piątek 26 lipca 2013 r. o godz. 17.00 w Opolu na Placu Mickiewicza. Szczegółowe informacje na www.rajder.opole.pl.

4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. W środę 24 lipca 2013 r. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie ok. 21.00.

5. Transmisje na żywo z Rio. Obchody Światowych Dni Młodzieży będą transmitowane na żywo przez Telewizję TRWAM, Telewizję publiczną TVP oraz przez Internet. We współpracy z TVP (Redakcja Programów Katolickich) powstaje także specjalna platforma internetowa www.rio13.tvp.pl, na której będą transmisje na żywo, relacje z Rio oraz bardzo bogaty materiał na temat poprzednich edycji ŚDM.

6. System Teleopieki Domowej dla osób samotnych i starszych w Opolu. Urząd Miasta Opola zwrócił się do Biskupa Opolskiego z prośbą o pomoc w upowszechnianiu informacji o systemie Teleopieki dla ludzi starszych, samotnych i nie tylko, będącym uzupełnieniem i wsparciem dla publicznej służby zdrowia. W założeniach system ten pozwoli za pomocą jednego klawisza w telefonie z lokalizatorem wezwać pomoc do osoby, która znajdzie się w potrzebie. Przychylając się do tej prośby Ksiądz Biskup prosi Księży Proboszczów o wyłożenie materiałów informacyjnych, dotyczących tego systemu i możliwości zarejestrowania się w nim osób starszych, w kościołach miasta Opola. Zostaną one wkrótce dostarczone do parafii przez Urząd Miasta Opola. Po ich otrzymaniu dobrze byłoby dołączyć krótką informację na ten temat w ramach „społecznych” ogłoszeń parafialnych.

Łączę wyrazy szacunku,

Hanna Honisz

Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

 1. Irena
  | ID: a9a701e4 | #1

  Piękne.Ciekawe.Godne polecenia.

 2. | ID: 93c0a1b9 | #2

  W Opolu zlecono teleopiekę firmie biznesowej i zignorowano o wiele korzystniejszą (bo tylko 5 zł miesięcznie) ofertę społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR. Ciekawe dlaczego ktoś woli wydać więcej publicznych pieniędzy na zakup usług biznesowych, zamiast o wiele mniej na działania pozarządowej organizacji non-profit… ?

  5 zł składki w Sztabie Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej to całkowity koszt, a w Opolu władze miasta zapłaciły firmie biznesowej 40 zł od osoby + 8,70 ma płacić starsza osoba z własnej kieszeni, czyli razem 48,70. Tak więc można było pomóc 10 razy większej liczbie osób!

 3. Anna
  | ID: 7e79a986 | #3

  Sztab Ratownictwa SKSR proponował, żeby osoby starsze korzystały z Sieci Życia całkowicie bezpłatnie, a 5 zł(zamiast 40 firmie biznesowej) pokrywały władze miasta. Zapewniali też bezpłatne, profesjonalne (w przeciwieństwie do aparatów stosowanych przez wybraną firmę) zestawy alarmowe wraz z ich bezpłatnym serwisem.

Komentarze są zamknięte