Senator Grzegorz Bierecki szefem WOCCU – World Council of CreditUnions

Redaktor Obywatelski3

senator grzegorz biereckiGrzegorz Bierecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowej SKOK, podczas Międzynarodowej Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU – World Council of CreditUnions) w Ottawie, został wybrany na stanowisko przewodniczącego Światowej Rady. WOCCU jest organizacją zrzeszającą unie kredytowe (odpowiedniki polskich SKOK-ów) na świecie.15 lipca br.

(w późnych godzinach wieczornych) powołana przez Walne Zgromadzenie, na dwuletnią kadencję Rada Dyrektorów WOCCU, zdecydowała o przyznaniu stanowiska przewodniczącego tej międzynarodowej organizacji, Grzegorzowi Biereckiemu – twórcy spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce.

Wybór Grzegorza Biereckiego na stanowisko przewodniczącego jednego z największych zrzeszeń instytucji finansowych świata, to konsekwencja między innymi jego zaangażowania w rozwój ruchu spółdzielczości finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz doprowadzenia do dynamicznego rozwoju SKOK-ów w Polsce.

Jak podkreśla sam Grzegorz Bierecki – przewodniczący WOCCU, Światowa Rada Unii Kredytowych jest strukturą, której nadrzędną rolą jest reprezentowanie unii kredytowych wobec instytucji o charakterze globalnym. Przykładem tu jest choćby współpraca z grupą G8, czyli organizacją, która decyduje o strategicznych kierunkach rozwoju tego świata. Spotkania grupy G8 i G20 przekładają się na działania organizacji międzynarodowych i międzyrządowych, które z kolei mają wpływ regulacyjny.

Zatem zaangażowanie WOCCU jako swoistego rzecznika interesów, jest niebywale ważne dla jakości regulacji dotyczących unii kredytowych i dla możliwości zachowania ich unikalnego charakteru. To zagadnienie, na którym teraz, w zmieniającym się świecie, Światowa Rada Unii Kredytowych musi się koncentrować.

za: wpolityce.pl

 1. Irena
  | ID: 4a43260a | #1

  A co zyskamy,jako Państwo w związku z powołaniem Polaka na jakies tam stanowisko zrzeszenia instytucji finansowej świata?? Znamy „Zyski” np.z tyt stanowisk w UE .komisarza pana Lewandowskiego i jemu podobnych.
  Nie wiążę żadnej nadziei, wprost przeciwnie.

 2. obiekt x
  | ID: f4799840 | #2

  Kto wysilił, że SKOK jest dla szarych ludzi. Oprocentowanie wyższe niż stopa dopuszczalna kredytu lombardowego, odsetki karne rzędu 150% i to jest właśnie polski kapitał. Wolę już robić interesy z zagranicą niż Polakiem, który swojego zawsze zrobi w konia.

  Dowód – wystarczy poczytać umowy.

 3. Irena
  | ID: 4a43260a | #3

  @obiekt x. Masz rację.W obecnej chwili SKOK ,na czele którego stał pan Bierecki stosuje lichwiarskie odsetki.

Komentarze są zamknięte