Paweł Kukiz kończy współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy”?

Niezależna Gazeta Obywatelska20

Paweł Kukiz fot. "Andruch" Nie do przyjęcia jest dla mnie kult Kaczora. On czy Tusk są naszymi PRACOWNIKAMI, a nie Panami!” – grzmi na swoim facebookowym profilu Paweł Kukiz. Powodem jest cenzura części jego felietonu dla tygodnika „Do Rzeczy”, Pawła Lisickiego. Wcześniej – z powodu paszkwilu red. Łysiaka na nurt endecki – ze współpracy z tygodnikiem zrezygnował dr Wojciech Muszyński, znany historyk i znawca historii polskiego ruchu narodowego.

Paweł Kukiz, znany piosenkarz i lider zespołu „Piersi” od pewnego czasu zamieszczał swoje felietony w Tygodniu Lisickiego. Po częściowej cenzurze jego ostatniego felietonu, wokalista postanowił zakończyć współpracę z gazetą. Jak przyznaje na facebooku, zmieniono mu końcówkę felietonu, która brzmiała, cyt.:

„Adresatem powiedzenia Marszałka mieli być zapewne radni z klubu Platformy. Bo szczecińscy radni PiS mają swoje kaczki…”

Jest to kolejny exodus z gazety red. Lisickiego. Wcześniej podobny krok uczynił dr W. Muszyński, za kłamliwy artykuł Waldemara Łysiaka na temat historii eNDecji. Gazeta wydaje się konsekwentnie realizować politykę promowania PiS i oczerniania jego potencjalnych rywali.

Za narodowcy.net, https://www.facebook.com/#!/pkukiz?fref=ts

 1. Irena
  | ID: 00a4175e | #1

  Słusznie pan postąpił Jest tylko jeden kult…Kult Boski. .Dał im pan nauczke,może się opamiętają skoro jest to kolejny przykład po odmowie współpracy pana dr Muszyńskiego.

 2. | ID: 29d57403 | #2

  Lepiej by było gdyby pan Paweł wrócił do grania:-) Szkoda nerwów na DO Rzeczy:-))) (tak swoją drogą, nie wiem czy nie OD Rzeczy:-))

 3. | ID: 92a51a87 | #3

  Do kwestii cenzury zapewne redakcja się odniesie, natomiast nic przez odejście Pawła nie straci. Niestety, był chyba najsłabszym piórem tego tygodnika.

 4. Irena
  | ID: f30e98f6 | #4

  @ Biało-czerwone Opole.
  Pióro pana Kukiza jest mocnym piórem .Dobrze byłoby aby wszystkie pióra,pomysły i czyny skupić razem a nie poddawać krytyce. Juz dosyć mamy zazdrosci,podziału społeczeństwa,tym samym jestesmy coraz słabsi.IKrytyką nic nie wskóramy.Czyny się liczą!!!@ Pani Maria ! pan Kukiz obecnie poświęcił się Polsce.Szkoda,że nie widzialne dla Pani są Jego czyny.Ale ja je widze i doceniam.Wierze,ze zwyciezy niedowiarków.

 5. ja
  | ID: 060bc4dc | #5

  Cos mi się zdaje ze redakcja powinna być bardziej na bieżąco.
  Kukis nie odchodzi.
  Zmienił zdanie.
  Och ta rozrywkowa strona

 6. Janusz Sanocki
  | ID: ae40b2d4 | #6

  Paweł Kukiz mial tam (niektore) bardzo dobre felietony. Felieton to jedna z trudniejszych form dziennikarskich i z przyjemnscia czytalem jego teksty.
  A co do cenzury, to okazuje sie, ze dziennikarze, ktorzy odeszli z Uwazam Rze pod haslem wolnosci wypowiedzi nie uwazaja bynajmniej cenzury za cos nagannego. Lisicki cenzuruje Kukiza, Karnowski nie dopuscil do dyskusji po artykule Czabanskiego. Ja nie przetalem czytac Uwazam Rze, za to odrzucilem „Sieci” – co prawda szkoda – ze wzgledu na kilku moich ulubionych autorow.

 7. z Niemodlina
  | ID: 6aa1f051 | #7

  Najgorsze z tego wszystkiego, że tacy jak Paweł Kukiz bezlitośnie krytykują pana Jarosława Kaczyńskiego i porównują go do Donalda T. , moim zdaniem bezpodstawnie, choćby z tego powodu,że szajka z PO i Donald T. sprawują władzę już od 6lat, a skutki ich niszczycielskich rządów widzi każdy kto tylko potrafi rozejrzeć się dookoła. I nijak można to porównać do półtorarocznych rządów premiera Kaczyńskiego.Takich afer, skandali i kompromitacji jakie mają miejsce od 6lat to cywilizowany świat nie widział.
  Dziś tylko pan Kaczyński i PiS mogą odsunąć od władzy neobolszewię z PO oraz Donalda T. nie zrobi tego ani pan Ziobro ani Ruch Narodowy czy Korwin-Mikke, bądźmy realistami. Można mieć żale czy pretensję do pana Kaczyńskiego o pewne sprawy, ale atakowanie go właśnie dziś, właśnie teraz, jest dla mnie czymś zupełnie niepojętym.
  Panie Pawle, to nie na wiecach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości pan grał w 2007r, niech pan dziś otwarcie mówi kto pana zawiódł, komu pan uwierzył i zaufał 6lat temu, a kto okazał się marnym zakłamanym cynicznym oszustem!

 8. Eleonora
  | ID: 632c6c33 | #8

  Pan Kukiz niejednokrotnie pokazał, że jest człowiekiem mało rozsądnym, przez to zupełnie niewiarygodnym
  Również mozna go podejrzewać o niesamodzielność w działaniu….
  Tak było w przypadku Marszu Niepodległości, gdzie skompromitował się do reszty.
  Teraz ten wyskok, gdzie ogłosił wszem i wobec, że kończy z tygodnikiem…. by za godzinę zmienić zdanie!
  Na miejscu Lisickiego- wykopałabym gościa z przyjemnością.
  Gdyż obniża on prestiż tygodnika, ośmiesza wręcz całą redakcję!
  Nie wspomnę już o takich ” tuzach” jak Łysiak Waldemar ze swoim atakiem na endecję.
  Albo głupi albo na jakim ukrytym etacie?!?

  O moim ulubiencu- Ziemkiewiczu trudno zapomnieć!
  Swego czasu niebacznie wydał oświadczenie:
  „Nie zamierzam nigdy mieć nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest p. Grzegorz Hajdarowicz”
  By teraz pisywać do Rzepy
  ale pewno z obrzydzeniem wielkim:))
  Ostatnim hitem Ziemkiewicza był jego wywiad z…. córką Jaruzelskiego, prywatnie koleżanką ze szkoły, do której jak pan Rafał podkreślił- dostał się w wyniku konkursu świadectw:)
  ( ciekawe, czy do słynnej Zatoki Świń, dokwaterowywano lokatorów z Opieki Społecznej?!)
  I tak to prawie endek, miłośnik Dmowskiego, kabareciarz, pisarz SF w jednym oznajmia zdumionym czytelnikom

  „Moniko, ja się już dawno wyzbyłem tego młodzieńczego złudzenia, że zło czynią tylko źli ludzie. Widzę po prostu generalną nieuczciwość tej sytuacji, w której zło komunizmu, PRL, jest w oczach dzisiejszego pokolenia zacierane tym, że generał Jaruzelski mógł być prywatnie przyzwoitym człowiekiem.”

  Noooo, proszę proszę- słowa na miarę prof Wielomskiego:))

  A nasi patryjoci kochani z wypiekami na twarzach zaczytywali się książczyną pt” Wkurzam salon”
  Nie zauważając, że ten pan ciągle w nim przebywa …..
  ( a, że wkurza?!)

  Panie Januszu, faktycznie już lepiej zaprenumerować Pod Prąd:))

 9. Irena
  | ID: f30e98f6 | #9

  Rozwiał Pan moje wątpliwości,jak zwykle [email protected]. J.Sanocki.

 10. Maciej K.
  | ID: 4bf654af | #10

  A ja rozumiem Pana Kukiza aż za dobrze. Nagminnym jest to, że moje materiały są kopiowane na portale jasno promujące PiS (np. niepoprawni.pl, solidarni2010.pl), ale tylko te, które nie mają tekstów krytycznych wobec PiSu. Irytuje mnie to, o czym wielokrotnie pisałem, że sanacja uważa, że najlepszym wyborem może być i będzie TYLKO Kaczyński. A każdy kto się nie zgadza – ten jest przeciwko Polsce, przeciwko patriotyzmowi. To jest obłęd. Kaczyński nie jest ani jedynym dobrym politykiem, ani nie jest dobrym katolikiem (Jurek lepszy!), ani nie jest wybitnym strategiem, lub geniuszem socjotechnicznym. Nie wymyślił niczego innowacyjnego, nie stał się ultra nowoczesny, nie jest też ultra konserwatystą. Na zdrowy rozum – Kaczyński nic nie osiągnął, bym miał na niego oddawać swój głos. A jego fani uwielbiają cenzurować i wyzywać.
  I może Eleonora ma rację, że Kukizowi się odwidzi. To jest możliwe. Jednak Kaczyński też nie jest bez takich wyskoków hipokryzji, gdy dziś PiS jest antyunijny, a to on nas wprowadził do UE. Lub gdy Kaczyńskiego uważa się za drugiego Piłsudskiego („chroniącego kulturę Polski i katolicyzm”), gdy tymczasem on był nie tylko świetnym żołnierzem, genialnym strategiem, ale i konwertytą na odłam augsburski. Kukiz natomiast reprezentuje system działania, którego Kaczyński i jemu podobni politycy nie pojmują – oddolne działania i inicjatywy obywatelskie. To jest ta rzecz, która różni posłów obecnej kadencji i poprzednich, od społeczeństwa obywatelskiego. A środowisko Kaczyńskiego? Sakiewicz – niby lepszy? Krzycząc o tym, jaką to on jest „strefą wolnego słowa” cenzuruje materiały o Wołyniu, kłamie na temat Kongresu Ruchu Narodowego, robi nam złą reklamę. I w czym on jest niby lepszy od Michnika? Tym niby, że kłamie na korzyść innych grup interesu?

 11. grzech
  | ID: 276fdcd1 | #11

  z Niemodlina
  Nie ma co się oszukiwać. Kukiz popełnił błąd popierając PO, co jest powodem jego obecnej działalności. Rzadko który umie powiedzieć, tak popełniłem błąd.
  To że nie popiera PiS to ja się nie dziwię. To jest jeden układ okrągłostołowy.
  PiS również głosował za wstąpieniem do Eurokoryta, to za PiS-u przyjęto postanowienia Lizbony, a sam Kaczyński je podpisał. To co tu się dziwić, że ich nie popiera?
  Swoją drogą mieć rząd, większość w Sejmie i prezydenta i nie wystąpić z UE samo mówi za siebie kim są. Pomimo tylu lat nic o niepodległości nie gadają.
  Poczytaj Pan jak PiS z PO dogadują się we Wrocławiu.

  Chciałbym by Kukiz również przemawiał do ludzi tym co umie najlepiej – guźdźbą (polska nazwa muzyki), umie naświetlić sprawę, dobryźć i przy tym jest czego posłuchać.

 12. z Niemodlina
  | ID: e23afc57 | #12

  @grzech

  Ciągle słyszymy,że śp. Prezydent Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński i w ogóle każdy doskonale pamięta co wydarzyło się za rządów Prawa i Sprawiedliwości 7-8 lat temu. A dlaczego jednocześnie ktoś popierał w 2007r Donalda T. i szajkę z PO ???? Gdy wiadomo było, że PO to ta sama szajka tylko pod zmienioną nazwą, która w 1992r obaliła rząd Jana Olszewskiego i zatrzymała tym samym lustrację i dekomunizację!! przecież wiadomo było,że Donald T. ustalał szczegóły tego haniebnego wydarzenia! Ja jestem jakieś 15lat młodszy od Pawła Kukiza, ale już w roku 2005r byłem na tyle świadomy, że głosowałem w wyborach prezydenckich na Lecha Kaczyńskiego i ogromnie cieszyła mnie porażka Donalda T. Dwa lata później w wyborach parlamentarnych również głosowałem na PiS, wiedziałem już wtedy ,że głos oddany na PO i popieranie tego ugrupowania to działanie na szkodę Państwa Polskiego.
  Odnośnie traktatu lizbońskiego i okoliczności jego podpisania przez L.Kaczyńskiego, polecam —–> http://lubczasopismo.salon24.pl/ponadpoziomypolactwa/post/478866,lech-kaczynski-a-traktat-lizbonski

  Przypominam,że podpisanie co by nie mówić niekorzystnego dla Polski traktatu lizbońskiego, było i tak 100razy mniej szkodliwą dla Polski decyzją, niż przyjęcie głosami PO-PSL-RP-SLD wbrew Konstytucji tzw. paktu fiskalnego na początku tego roku.

 13. Anonim
  | ID: cb62028c | #13

  40% poparcia dla PiS. Im głośniej krzyczą takie „Kukizy” to paradoksalnie tym bardziej rośnie poparcie dla Kaczora. Ludzie nie chcą jakiegoś liberalizmu, swobód gospodarczych czy jak tego chce Kukiz „przywrócenia podmiotowości obywatelom” (swoją drogą to ciekawe kiedy w Polsce ją mieliśmy). Ludzie chcą złapania za mordę i rozliczenia złodziei, bandytów i wszelkiej maści gnid. Chcą silnego państwa, zaprowadzenia porządku i szacunku dla siebie. Jak to wszystko nastanie to wtedy będziecie mogli wprowadzac te swoje JOW-y. Rozumiecie panowie Sanocki i Kukiz?

 14. Irena
  | ID: 29178bfc | #14

  @Anonim. Chcemy to,co wyliczyłes. W jaki sposób to wykonać? Podpowiedz. Skoro JOW-y, wg Ciebie są…. BE !?

 15. Anonim
  | ID: cb62028c | #15

  @Irena
  Tu nie chodzi o to czy JOW-y są złe czy nie. Tu chodzi o sekwencje zdarzeń, które mają nastąpic. Można próbowac wprowadzac najwspanialsze i najbardziej dogodne systemy demokratyczne i gospodarcze, które w teorii są idealne ale wszystko to psu na budę jeżeli będą to zrobią ludzie o mentalności złodziei, czyli w polskich realiach pomioty po komunie. Jeżeli nawet wprowadzono by np. 0,5% podatku to i tak nic by to w naszej sytuacji nie zmieniło, bo jeżeli oni by o tym decydowali to ustawiliby wszystko tak by dalej miec sposobnośc do robienia wałów. Tu chodzi o ogólną zasadę. A próby uzdrowienia Państwa bez pozbycia się ludzi o takiej mentalności nic nie zmienią. A jaki jest problem z Kukizem? On pluje i jątrzy przeciwko obozowi politycznemu, który jest najbliższy przeprowadzeniu tych zmian. Oczywiście PiS nie jest idealny, pasuje do niego raczej słowo optymalny – czyli najlepszy w danych warunkach. Tak więc powstaje pytanie: w co gra Kukiz? Czy jest tylko sfrustrowanym ekscentrykiem czy ma w tym jakiś interes? A może ktoś stoi za jego działaniami odpowiednio nimi sterując?

 16. Irena
  | ID: b2276687 | #16

  @Anonim. Zgoda.Nie znam bliżej skąd się wziął i dokąd zmierza pan Kukiz.. I to wszystko.Ale obecna sytuacja naszego państwa wymaga natychmiastowych działań, a politycy ich nie chcą.Jezeli chcieliby zmian to np.złożyli by wniosek w Sejmie o odwołanie rządu a nie poszczególnych ministrów.Widze koniecznosc” nachodzenia” biur poselskich z pismami a nawet czyms szczególnym. np. kwiatami. Cokolwiek, by nie doprowadzić do narodowej tragedii,upadku.Co kobiety mogą zdziałać??? Zastanawiam się,ale nie potrafie wymyśleć.W tym miejscu przypominają mi się słowa sp.mojej Mamusi .Motywowała mężczyznę – tatusia słowami,
  ktore nie powtorze.bo mają nutke seksowną.Myśl i podpowiedz.Czekanie na słupki sondażowe to głupota

 17. Eleonora
  | ID: 50f56ba2 | #17

  @z Niemodlina

  Pan jest poważnym człowiekiem?
  Wklejanie takich głupot, że prezydent ” nie chciał ale musiał” powagi ani panu, ani prezydentowi nie dodaje….
  Polityka jest również sztuką uników.
  Prezydent mógł odwołać się bezpośrednio do narodu. Własnego.
  A nie do przywódców innych narodów.
  Proszę przeczytać jak po ” przymusowym podpisaniu” chwalił ten projekt, nazywając go jednym z najdonioślejszych w historii Europy…

  „Unia jako niezwykle udany, wspaniały eksperyment w dziejach ludzkości, jako coś, co prawie nie ma w historii ludzkości precedensów, nie może być zamknięta dla tych, którzy chcą do niej przystąpić, szczególnie tych, którzy znajdują się w naszej sferze cywilizacji. ”

  Całość:

  http://www.tvn24.pl/przemowienie-prezydenta-lecha-kaczynskiego-podczas-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego,111682,s.html

  Faktycznie nalezy, jak piszą w pańskim linku- przenieść się nad poziomy polactwa…
  ( nienawidzę tego słowa- polactwo, jest ono obraźliwe)

  Podpisanie tego traktatu jest tak samo poważnym błędem jak następujące po nim pakty, umowy itp….
  To jest zgoda na zrzeczenie się suwerennosci.
  I nieważne jakiej: czy to gospodarczej czy monetarnej czy jeszcze innej.
  Od tego się zaczęło.
  Pozdrawiam.

 18. z Niemodlina
  | ID: c9726430 | #18

  @Eleonora

  Nie oglądam TVN24, ale również pozdrawiam

 19. Eleonora
  | ID: 50f56ba2 | #19

  @z Niemodlina

  Rozumiem, rozumiem..:)

  ale to jest do poczytania

 20. Kapą
  | ID: 02c08262 | #20

  Gdy o Kukizie robi się cicho to znów musi zrobić się głośno. Takie chyba motto przyświeca temu Panu. Wieloletni kolega Kuby „kupy” Wojewódzkiego ma wyraźne parcie na szkło. Odsunięto go od JOWów (Duda woli się już dogadywać z Kaczyńskim aniżeli z Kukizem) to znów robi wokół siebie wielkiego patriotę i męczennika. Wystarczy prześledzić jego burzliwe „dzieje” aby stwierdzić, że jest co najmniej osobą fałszywą…

Komentarze są zamknięte