Poseł Kaczmarek wniósł o areszt dla Jaruzelskiego

Redaktor2

Junta Jaruzelskiego -prezydentDo Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, został złożony wniosek o areszt dla Wojciecha Jaruzelskiego. Na ręce dyrektora komisji złożył go Tomasz Kaczmarek, poseł PiSu. W końcu doczekamy się sprawiedliwości?

Jak donosi portal niezależna.pl – poseł T.Kaczmarek złożył wniosek, w którym wyczytamy:

Wnoszę o wystąpienie do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o zastosowanie wobec oskarżonego Wojciecha Jaruzelskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu w związku z istnieniem przesłanek wskazanych w art. 258 § 1 pkt 1 oraz § 2 KPK

Innym z powodów, dla którego wnosi on o areszt gen. Jaruzelskiego jest to, iż grozi byłemu I sekretarzowi KC PZPR kara 10 lat pozbawienia wolności:

Oskarżonemu Wojciechowi Jaruzelskiemu postawiono zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym za które to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Oskarżony Wojciech Jaruzelski jest obecnie najprawdopodobniej jedyną osobą w Polsce, która mając postawiony taki zarzut, odpowiada z wolnej stopy.

– pisze Kaczmarek w swoim wniosku.

Przypomnijmy, iż Wojciech Jaruzelski od lat uchyla się od udziału w rozprawach, które są przekładane ze względu na jego „zły stan zdrowia“. Jednocześnie – Jaruzelski bierze czynny udział w hucznych obchodach swoich urodzin oraz bywa na „salonach“ w mediach głównego nurtu. Nasuwa więc to zrozumiałe obiekcje, wobec stosowanych tez, jakoby nie powinno się „biednego, schorowanego staruszka męczyć, ciągając go po sądach“.

Maciej Kałek
www.facebook.com/Narodowykatol

 1. Irena
  | ID: a024442a | #1

  Trudno pogodzic sie z tym,ze generał uniknął odpowiedzialności karnej.
  Faktem jest,że jest staruszkiem. Ale pół wieku życia zmarnował sobie i Polakom.
  Może u progu śmierci widzi swoje bezeceństwa,ale skoro na „salony” jest zapraszany to jako 90-latek mysli, …. że dobrze czynił. !?
  .Mam odmienne zdanie.

 2. Jarek Toporowski
  | ID: fdc42949 | #2

  Agent Tomek jest OK. Do tańca i do różańca. Prawdziwy gość

Komentarze są zamknięte