Opole: Podpisz się za życiem

Autor Obywatelski

Jeden_z_nas_okPrzez cały najbliższy tydzień będzie można w Opolu wesprzeć Europejską Inicjatywę Ustawodawczą „Jeden z Nas” Celem akcji jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. By to zrobić, potrzebne jest milion podpisów zebranych w siedmiu krajach Unii Europejskiej.

Inicjatywa “Jeden z Nas” to największa akcja pro-life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy. Do 31 października należy zebrać  milion podpisów – organizatorom brakuje jeszcze 250 tysięcy.

W Opolu w akcję zaangażowała się młodzież ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Od jutra rozpoczyna się zbiórkę podpisów pod tym projektem. Jak powiedział nam organizator akcji Grzegorz Krukowski – podpisać się można codziennie przy stoliku na Pl. Wolności w Opolu w godzinach 10.00 – 16.00. Akcja połączona jest z promocją ochrony życia – rozdawane będą gazety i płyty dotyczące ochrony życia poczętego.

Wszystkich, którzy nie maja jeszcze ostatniego, papierowego wydania NGO informujemy, że będzie on dostępny przy stoliku na Pl. Wolności w Opolu.

oprac. MW

Komentarze są zamknięte