Szukamy 20 miliardów. Wszystkiemu winni „rasiści”

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Janusz SanockiNajpierw minister Jacek Rostowski w towarzystwie zasępionego nieco premiera oznajmił, że w budżecie zabraknie kilkunastu miliardów złotych. Na to premier natychmiast znalazł rozwiązanie – nakazał poszczególnym ministerstwom oddać niewykorzystane pieniądze. I już telewidzowie mogą spać spokojnie – wszystko jest pod kontrolą.

Spokojny sen ma zapewnić telewidzom nie tyle deklaracja Premiera, co krótka pamięć. Niewielu będzie wszak pamiętać jak przy uchwalaniu budżetu opozycja ostrzegała, że założenia jakie przyjął rząd do budżetu są zgoła nierealne. Niewielu też telewidzów chce przez chwilę zastanowić się, nad tym jak funkcjonuje państwo, które od dwudziestu czterech lat jedzie na deficycie budżetowym finansując dług z kolejnych pożyczek, kolejnymi kredytami i wyprzedażą majątku?  Jeszcze dziesięć – piętnaście lat temu było co wyprzedawać – były jakieś huty, banki, ale teraz już to co mieli kupić pachciarze, to kupili (najczęściej za psie pieniądze) i jedyne co można jeszcze opchnąć na światowych giełdach to papiery dłużne czyli obligacje.

Ale ponieważ co roku budżetowa dziura, to coś około 40 mld złotych, to w końcu kiedyś te papiery okażą się warte tyle co makulatura, bo ze świecą nie znajdzie się frajerów, którzy zechcą za nie dać złamanego dolara. Biorąc pod uwagę, że wybitny finansowy kreacjonista Jacek Rostowski zadłużył państwo na jakieś 300 mld zł, a w kolejce do znalezienia frajerów (czyli nabywców swoich obligacji) są Grecja, Portugalia, Włochy, Hiszpania może się okazać że ten moment bankructwa bliższy niż się optymistom wydaje.

Co w takich przypadkach robi mądra ekipa, która chce uniknąć stryczka? Przede wszystkim wg zasady „murzyńskiego chłopca” musi znaleźć winnego, którego w pierwszej kolejności wyrzuci za burtę na pożarcie krokodylom.

Czy można się zatem dziwić, że w tak dramatycznej sytuacji państwa, w Białymstoku na ściance transformatora nieznani sprawcy namalowali swastykę? I że natychmiast w tej właśnie sprawie, konferencję prasową zwołali: minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz GenProk Andrzej Seremet ?

I obaj ci mężni  członkowie najwyższych władz zapowiedzieli zwalczanie ogniem i mieczem wszelkich przejawów „rasizmu” (cokolwiek by to słowo miało w Polsce oznaczać)? Dziwić  się nie można, bo wiadomo że „rasizm” to najpoważniejsze zagrożenie polskiego państwa.  Nie korupcja, nie rozpad wszelkich norm, nie patologia w sądach i rak biurokracji, ale właśnie „rasizm”. Odtąd dwóch prokuratorów w kraju będzie dyżurować dzień i noc czekając gdzie jeszcze, na którym transformatorze nieznana ręka  „rasisty” namaluje swastykę.

Tak wiec Kowalski ma już powód do strachu,  a powodów do zainteresowania jasnymi stronami życia dostarczają mu co minutę rozmaite „zaprzyjaźnione media”, które a to doniosą o tym że Sharon Stone wyszła bez stanika, a dla odmiany Doda bez majtek. I już w tym potoku ważnych (a jakże) informacji, wiadomość że rząd musi znaleźć 20 mld bo budżet mu się zawali, jakoś znika.

I Polak może spać spokojnie.

Oczywiście poważne ośrodki  pracują i nad tym, co się stanie kiedy jednak ten budżet się zawali, bo przecież inaczej być nie może. Tu wydaje się, że na Donaldzie Tusku i Platformie już położono krzyżyk. Jeśli nawet „zaprzyjaźnione telewizje” donoszą o takich drobiazgach, że Donald za budżetowe pieniądze kupuje żonie sukienki, a jego kolesie cygara i wino, to znaczy, że „przestawiono wajchę”, a Tusk w roli murzyńskiego chłopca przygotowywany jest do wyrzucenia za burtę. Co się wprawdzie obłowił i nachapał, to jego, tego mu żadna prokuratura nie odbierze. Zwłaszcza, że ta instytucja ma zgoła co innego do roboty.  Walka z „rasizmem” jest wszak najważniejsza.

Swoją drogą, jak ta historia się powtarza. Starsi pamiętają jak Edward Gierek szukał 20 miliardów. I pewnie by znalazł, ale przeszkodzili mu „warchoły” z Radomia. Dziś widać, że to byli „rasiści”, ale nie miał kto im tego powiedzieć.

Autor: Janusz Sanocki

 

  1. Irena
    | ID: ef8d2308 | #1

    Polak, niestety, nie może spać spokojnie. Autor właśnie wykazał dlaczego .Moda schodzi na plan dalszy ,chociaż tutaj można się potargować, czy barchany nosić czy nie. A media zauważą, co chcą zauważyć, bo skład osobowy mają taki, jaki mają.Tylko zmiana ,rewolta tegoż rządu Tuska zmieni istniejący, patologiczny stan.
    A jak trudno na przestrzeni przeszło 20 lat można w kraju coś zmienić,to obserwuję na przykładzie…. Zmielonych….i pana Kukiza…. i JOW-ów. z panami sp.profesorem Jerzym .Przystawa ,Sanocki Janusz i innymi..

    @Gratuluje panu Sanockiemu „Autora miesiąca lipca na Prawicy net.”

Komentarze są zamknięte