Cenckiewicz chwali Opole z trasy promocyjnej biografii śp. Lecha Kaczyńskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Cenckiewicz odpowiadał na pytaniaNa portalu wpolityce.pl Sławomir Cenckiewicz wspomina trasę „Cenckobusem” promocyjną biografii politycznej śp. Lech Kaczyńskiego. – „Następnego dnia (red. 25.06) byliśmy już w Opolu. To chyba najlepsze z dotychczasowych spotkań. Też blisko 200 osób w auli braci Kowalczyków na Uniwersytecie Opolskim. Organizatorem była Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” UO. Dyskusję prowadził Jerzy Łysiak ze Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, działacz pierwszej „Solidarności”, kandydat na I KZD i więzień polityczny. Niezwykle ciekawa i aktywna dyskusja – o decyzjach Lecha Kaczyńskiego w sprawie Jedwabnego, jego polityce historycznej, udziale w Magdalence, relacjach z Wałęsą, błędach związanych z procedurą oczyszczenia braci Kowalczyków z zarzutów karnych za czyn z 1971 r. Rzeczowa, chwilami kontrowersyjna, pełna troski o prawdę, refleksja o współczesnej Polsce oraz próbach jej ratowania i odbudowy przez Kaczyńskiego. Takie spotkania są najciekawsze bo nie mają charakteru akademii ku czci, a niestety wielu patriotów w tym celuje uznając że najlepszą odpowiedzią na „przemysł pogardy” jest hagiografia i niwelowanie kontrowersji. Za pamięcią Lecha Kaczyńskiego stoi jednak siła prawdy i faktów, nie zaś budowanie pomników z brązu i unikanie sporów. Oto prawdziwa historia!

Optymistycznie nastawiony wyjechałem z Opola. Przez Katowice dojechałem do Warszawy, by pod wieczór wylecieć do Budapesztu na konferencję naukową poświęconą uwłaszczeniu nomenklatury komunistycznej. Niesamowite doświadczenie, no ale to wymaga już zupełnie innej opowieści.” – czytamy na portalu  http://wpolityce.pl/artykuly/57020-cenckobusem-po-polsce-krakow-opole-i-przerwa-na-budapeszt

tk

  1. Irena
    | ID: d0b5b546 | #1

    Ciekawa osobowość opowiada i pisze o Ciekawej osobistości.Zainteresowanie tematem jest.Trudno sie dziwić.Prezydent był patriotą. A niestety oczerniano Go w mediach,na salonach,w UE. Czy kiedyś,ktoś przeprosi brata,córke a także Rodaków,którzy mu ufali?

Komentarze są zamknięte