Prof. Jan Szyszko: Pakiet klimatyczny to wina Tuska

Redaktor Obywatelski1

Jan SzyszkoByły minister środowiska, poseł PiS – prof. Jan Szyszko w rozmowie z Łukaszem Żygadło na portalu Stefczyk.info, obala słowa premiera Donald Tuska, który podczas śląskiej konwencji Platformy Obywatelskiej, zrzucił na PiS winę za przyjęcia paktu klimatycznego.

Premier albo nie rozumie co zrobił przyjmując pakiet klimatyczno-energetyczy, albo nie ma pojęcia na jakich zasadzać ma działać. To ewidentne działanie na szkodę kraju. Osobiście w tej sprawie napisałem list otwarty do pana premiera, odbyła się również debata w Sejmie, po której wysłałem kolejny list do premiera, załączając stenogram z rozmów śp. Lecha Kaczyńskiego, które odbyły się na szczycie europejskim.

– mówi prof. Szyszko.

Premier kategorycznie odrzuca wszelkie próby rozmów na ten temat. Równocześnie zgadza się, aby Komisja Europejska sama renegocjowała ustalenia z 2008 roku, gdzie podczas szczytu, premier Tusk zaakceptował i podpisał pakiet klimatyczno-energetyczny.

– tłumaczy były minister środowiska.

Dlatego moja konkluzja jest następująca – premier nie wie co to jest pakiet klimatyczno-energetyczny i nie rozumie, że działa na szkodę państwa. Jednocześnie zrzucą winę na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To oburzające.

– mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS.

Cała rozmowa na portalu Stefczyk.info

 1. Irena
  | ID: d9580064 | #1

  Panie profesorze.Niemoc,niemoc,niemoc, To tylko mężczyżni mogą tak obojętnie patrzeć gdy całemu narodowi dzieje się krzywda.
  Na nic gadanie.
  PiS też mógł odpowiednio zadziałać.Ale tych posłów też nie sposób zainteresować np. rozbudowa Elektrowni w Opolu, jak tez obwodnicą Niemodlin-Nysa.Wszystkie inwestycje przepadają w otchłaniach,bo posłowie delektują się mandatem i imunitetem.
  To nie tylko pan Tusk obojętny.Mam nadzieje,że żaden z obecnych posłów nie będzie się starał o mandat. Dość lenistwa i wstydu przynieśli.Pakiet klimatyczno-energetyczny przegraliśmy na całe lata. A, byłe NRD jest wspierane , wszechstronnie.

Komentarze są zamknięte