Subiektywny przegląd tygodnia: Tusk w Opolu, a Gowin kandyduje na szefa partii

Redaktor Obywatelski1

Kilian_Karpiński_TuskUdało się! Premier Donald Tusk specjalnie przyjechał do Opola(bądź pod Opole) aby ogłosić, że elektrownia będzie rozbudowana! To wielki sukces wszystkich osób, które włączyły się do wielkiej walki o tę inwestycję. Teraz podobno można się już cieszyć. 

Co dalej? Dalej będzie spadek akcji grupy PGE przez nieprzemyślane decyzje premiera, oraz niezadowolenie prezesa spółki. Bo gdy mówi się coś raz, to należy słowa dotrzymać. Premier jednak jest podobny do baletnicy. Raz w lewo, raz w prawo, byle sondaże utrzymać.

Za rozbudowę elektrowni dziękujemy, reszta nas nie interesuje. Trzeba było słowa danego jeszcze w zeszłym roku, trzymać się od początku.

Prezydent Ryszard Zembaczyński oświadczył, że jest chory na Parkinsona. To wiadomość smutna, dlatego życzymy zdrowia.

Cieszy postawa opolskich polityków, którzy nie wykorzystali okazji aby dołożyć choremu. Jak pamiętamy takie przypadki w Opolu już były. Ktoś chciał sprawdzać stan zdrowia prezydenta itd…

Zembaczyński otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu i teraz może spokojnie siedzieć na L4.

Dlatego my przenosimy się na scenę ogólnopolską. A tu się dzieje!

Jarosław Gowin ogłosił, że zamierza walczyć o fotel szefa Platformy Obywatelskiej. Mało tego, powiedział, że chce zostać premierem aby zmieniać kraj i powrócić do dawnej idei PO! Czyli możemy już odliczać dni do odejścia Gowina z partii.

Nawet wielka i fałszywa radość Tusk, który powiedział, że cieszy się z powodu kontrkandydata w wyborach tego nie zmieni. Premier pod publikę się cieszy, a w głębi duszy myśli jak skosić przeciwnika. Taka natura. Pamiętamy Olechowskiego, Gilowską, Płażyńskiego, Rokitę…

Na Śląsku jest ciekawy weekend. PiS i PO organizują swoje spotkania w tym samym regionie i w tym samym czasie. Czysty przypadek.

PiS zamierza wybierać nowego – starego prezesa i pracować nad programem, a politycy PO będą ratować partię, zmieniając jej statut, co potrzebne jest do rozpoczęcia bezpośrednich wyborów na szefa partii. Pic na wodę, skoro i tak zwycięży Tusk…

Łukasz Żygadło

  1. kominiarz
    | ID: 48c0b769 | #1

    W Sejmie nie tak dawno mistrz drugiego planu zaprezentował wizytówkę premiera Tuska => „KŁAMCA”. No i tego trzeba się trzymać mówiąc o decyzjach premiera :)

Komentarze są zamknięte