Festyn rodzinny w Nowej Wsi Królewskiej [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

NWKrolewska 239Trwa festyn rodzinny Rady Dzielnicy Nowa Wieś Królewska w Opolu. O godz. 14.00  już po raz czwarty mieszkańcy dzielnicy mogli się wspólnie bawić w ogrodzie przy budynku Młodzieżowego Domu Kultury (Al. Przyjaźni 12). Do godz. 16.00 z tej propozycji spędzenia wolnej soboty skorzystało wielu mieszkańców dzielny, w tym głownie rodziny z dziećmi. Było wiele atrakcji m.in.: warsztaty z garncarstwa i filcowania, pokaz tresury psów, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, grill oraz zabawa taneczna. Za wykupioną cegiełkę można było zjeść kiełbasę i kaszankę z grilla oraz  ciasto. Darmowe były kawa i herbata, a także jogurty dla dzieci. Prawdziwym hitem był jednak sok ze świeżych warzyw i owoców, który można było sobie samodzielnie zrobić.

Podczas Festynu odbyła się również aukcja koszulek z autografami zawodników Gwardii Opole, a także rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla uczniów szkoły i przedszkola z dzielnicy NWK nt. „Nasza dzielnica zmienia się na lepsze”. Można  było również zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Organizatorem Festynu była Rada Dzielnicy NWK, której przewodniczącą jest Karina Piechota z redakcji NGO, która zbierała podpisy pod inicjatywą lokalną.

Autor i fot. Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: 953f88f2 | #1

  Wspaniała zabawa,scala społeczność lokalną.A jakby się jeszcze znalazł ktoś,kto potrafi wykorzystać takie spotkanie na utworzenie np.Klubu poetyckiego z recytowaniem wierszy przez dzieci a takze dorosłych. np.nauczyć wierszyka z Katechizmu polskiego dziecka:
  Kto ty jesteś? Polak mały,
  Jaki znak twój ? -Orzeł Biały.
  Gdzie ty mieszkasz? -Między swemi.
  W jakim kraju?-W polskiej ziemi.
  Czem ta ziemia? -Mą ojczyzną.
  Czem zdobyta? – Krwią i blizną.
  Czy ją kochasz? – Kocham szczerze.
  A w co wierzysz? -W Polskę wierzę.
  Coś ty dla niej? -Wdzięczne dziecię.
  Coś jej winien? -Oddać życie.
  We wakacje nauczmy się wierszyka wszyscy.

Komentarze są zamknięte