Ruiny zamku Ogrodzieniec w Podzamczu, to jedne z najpiękniejszych, największych i najbardziej znanych ruin na Jurze. Są ikoną ruin w Polsce. Wznoszą się na Górze Janowskiego (504 m n.p.m.), która stanowi północno-zachodni kraniec masywu skalnego z licznymi ostańcami o urozmaiconych kształtach, z których część została wkomponowana w mury zamkowe. Czytaj więcej…
Kędzierzyńskie Centrum Inicjatyw Patriotycznych sprzątało w Barucie
1W środę 26 czerwca przedstawiciele Kędzierzyńskiego Centrum Inicjatyw Patriotycznych wybrali się do Baruta, zwanego także Śląskim Katyniem, miejsca kaźni kilkudziesięciu żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Czytaj więcej…
Rocznica strajku robotników „Cegielskiego”
128 czerwca 1956 r. poznańscy robotnicy Zakładów im. Stalina (tak w 1956 r. nazywały się Zakłady im. Hipolita Cegielskiego) podjęli pod hasłem „Chleba i wolności” strajk generalny i zorganizowali masową demonstrację uliczną. Tamte wydarzenia nazywane są również „Poznańskim Czerwcem”. Czytaj więcej…
Opole: Pasta Food rozpoczyna inwestycję za 80 mln zł
Spółka Pasta Food Company rozpoczęła budowę fabryki, w której będą produkowane m.in. schłodzone lazanie. W środę wmurowano kamień węgielny. Inwestycja o wartości 80 mln zł ma dać pracę 200 osobom. Czytaj więcej…
Jacek Sasin: Rozpoczyna się okres najcięższej pracy
1– Słyszałem, że pojawiają się pomysły wprowadzenia w mieście komisarza na rok, czyli do czasu kolejnych wyborów samorządowych, a tym komisarzem ma być Hanna Gronkiewicz- Waltz. To całkowicie oburzające pomysły – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło poseł PiS, były zastępca szefa kancelarii prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin. Czytaj więcej…
Zobacz spot Solidarnej Polski – „NOWE PAŃSTWO, NOWA KONSTYTUCJA”
Solidarna Polska wyraża głębokie przekonanie, że zbyt wiele ważnych decyzji podejmowanych jest w sposób pośredni, przez rozmaite korporacje zawodowe czy polityków – a bez udziału obywateli. Chcemy to zmienić i przywrócić władzę ludziom – niech sami decydują kto będzie ich prokuratorem, starostą czy marszałkiem. Czytaj więcej…
Myśl ministra Rostowskiego ws. OFE
1Naprawdę nie rozumiem, czego boją się OFE. Jeżeli są przekonane, że mają dobry produkt, to powinny się cieszyć z możliwości dobrowolności- powiedział w jednej z rozmów minister finansów Jacek Rostowski. My też nie rozumiemy… Czytaj więcej…
Tusk każe budować elektrownię Opole i już
31. Wczoraj w mediach, królowały informacje pochodzące z konferencji prasowej Naczelnej Prokuratury Wojskowej czy byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który ogłosił swój start na przewodniczącego Platformy, natomiast konferencja premiera Tuska zorganizowana na terenie elektrowni Opole, zaledwie przemknęła przez ekrany telewizorów. Czytaj więcej…
Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Dzielnicy NWK
1W sobotę 29 czerwca br. Rada Dzielnicy Nowa Wieś Królewska już po raz czwarty zaprasza na Festyn Rodzinny. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in.: warsztaty z garncarstwa i filcowania, pokaz tresury psów, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, grill oraz zabawę taneczną. Czytaj więcej…
Relacja ONR z wizyty Tuska w Opolu
5Opolskie środowiska patriotyczne w ostatniej chwili otrzymały informację, że w czwartek 27 czerwca ich miejscowość ma odwiedzić Donald Tusk. Związane to było z kwestią ewentualnej rozbudowy Elektrowni Opole, w które Czytaj więcej…
Swój do swego po swoje. Dlaczego warto być patriotą konsumenckim?
11. Bezrefleksyjne preferowanie produktów obcych powoduję nadwyżkę importu nad eksportem, co obniża produkt narodowy brutto i produkt krajowy brutto (PKB = konsumpcja + inwestycje + wydatki rządowe + eksport – import + zmiana stanu zapasów, PNB = konsumpcja + inwestycje brutto + wydatki rządowe + eksport netto). Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 362. rocznica bitwy pod Beresteczkiem
Bitwę pod Beresteczkiem stoczono w dniach 28 – 30 czerwca 1651 r. w trakcie powstania Chmielnickiego między wojskami polskimi pod dowództwem króla Jana Kazimierza a siłami tatarsko-kozackimi. Czytaj więcej…
Czy wiesz, że…?
328 czerwca 1906 r. w Katowicach, w domu przy ul. Młyńskiej 5 urodziła się Maria Göppert-Mayer (1906-1972), laureatka Nagrody Nobla z fizyki za odkrycia dotyczące struktury powłok nuklearnych. Niemka, Göpert-Mayer była drugą kobietą na świecie, po Polce Marii Skłodowskiej-Curie wyróżnioną Nagrodą Nobla z fizyki. Czytaj więcej…