Rada Miasta Opola uznała, że prezydent Ryszard Zembaczyński dobrze zrealizował wykonanie budżetu za ubiegły rok, dlatego udzieliła mu absolutorium. Przeciw zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.
Mamy prawie 40% niewykonania wydatków majątkowych, takich wydatków, które świadczą o rozwoju miasta. Nie możemy być za
– powiedziała na łamach Radia Opole Violetta Porowska, przewodnicząca klubu PiS w radzie.
Za absolutorium głosowały kluby PO i Razem dla Opola.
To budżet, w którym dwukrotnie zwiększyła się liczba miejsc w żłobkach, strefa ekonomiczna zapełniła się nowymi firmami. Masa pozytywnych rzeczy
– powiedział Zbigniew Kubalańca z PO.
Radni SLD wstrzymali się od głosu.
Radio Opole, lz

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

Kiepskie poparcie.Kiepsko budzet wykonał.Cóż chory człowiek na parkinsona może zdziałać??Ale Jemu udało się ,ale czy Opole zyskało?.Raczej – nie.