Marcinkiewicz: Chodzi tylko o kasę. Reforma OFE gwoździem do trumny PO

Redaktor Obywatelski2

Marcinkiewicz.orgW zaproponowanych wczoraj zmianach OFE chodzi tylko i wyłącznie o ratowanie budżetu. To nie fair. To absolutne rozmontowywanie OFE, zaproponowane trzy warianty zmian są słabe. Wprowadzając OFE, rząd zawarł z Polakami umowę – teraz chce się z tej umowy nieelegancko wycofać – mówi były premier Kazimierz Marcinkiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM.

„Ludzie, którzy oszczędzają w OFE to głównie tworząca się klasa średnia. PO skłóciła ze sobą wszystkich, a teraz jeszcze uderza w swój własny elektorat. Rząd próbuje zniechęcić do OFE przesadzając, nie mówiąc o rzeczywistych przyczynach zmian. Reforma OFE może być kolejnym elementem, który obniży sondaże PO” – twierdzi gość RMF FM.

 „Kiedy byłem premierem, Jarosław Kaczyński zaproponował mi kupno garniturów z partyjnej kasy”- zdradza gość RMF FM. „Zdecydowanie odmówiłem! Kupowałem za swoje i wyglądałem chyba nieźle” – mówi Marcinkiewicz w RMF FM.

 „Odwołanie Gronkiewicz-Waltz to będzie dla PO cios powalający” – mówi Marcinkiewicz. Samo „referendum na rok przed wyborami jest jednak głupie. To marnotrawstwo czasu i pieniędzy. Warszawa na tym traci. Ja sam zastanowię się czy pójść” – dodaje.

Kazimierz Marcinkiewicz twierdzi także, że „PiS schował Macierewicza i zaczyna wyglądać trochę lepiej”.

„Ale ich program… to tylko socjalistyczne zaklęcia. Próbowano już tego w niektórych europejskich krajach i nigdzie nie przyniosło to niczego dobrego” – mówi.

RMF, lz

  1. Piotr
    | ID: df2c04df | #1

    O widze ze wielki gwiazdor ekonomii ktory sprzedał polakow citigrup – przynosił informacje prosto z rzadu tej grupie kapitałowej a ta spekulujac złotówką pograzyla setki tysięcy osób – to właśnie wtedy złoty spadł o 30% w stosunku do innych walut ! Należy o tym pamiętać – nie wypominajac ze zostawił chora na raka piersi żonę z 3 dzieci dla slodziutkiej Izabell :)

  2. Irena
    | ID: df7df593 | #2

    Zgromadzone fundusze w OFE należy zwrócić właścicielom.Jedni mądrze zagospodarują środki inni może i przejedzą. To będzie ich wybór. A włączenie środków z OFE dla ratowania budżetu państwa,powinno zakończyć się kryminałem dla posłów. Nie wspomnę już o Ministrze Finansów,który w każdej chwili może w kraju wyjechać,bo przecież nic go z Polską nie łączy. prócz paszportu. A żę księgowość wirtualną prowadzi to i nasze pieniądze księguje na kontach w państwach , o których on decyduje. Całą winą obarczam posłów,którzy nie dbali i nie dbają o naród. Liczą się ich prywatne interesy.Szkoda,że pan Marcinkiewicz został pozbawiony stanowiska premiera na rzecz pana Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarze są zamknięte