Słomka „rozjechał” posła Armanda Ryfińskiego z Ruchu Palikota!

Redaktor8

armandWczoraj na antenie POLSAT NEWS w programie Agnieszki Gozdyry „TAK CZY NIE” więzień polityczny PRL i poseł na Sejm RP w latach 1991-2001 Adam Słomka z Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny „rozjechał” posła Ruchu Palikota Armanda Ryfińskiego. Prowadzona na Facebooku równolegle z programem sonda pokazała skalę nokautu: 31 do 1.

Poseł Ryfiński z Ruchu Palikota wspieranego przez Jerzego Urbana „padł na deski” obnażając zupełny brak argumentów, które mają uzasadniać zakończenie rozliczenia czasów systemu komunistycznego.

Słomka logicznie i spójnie tłumaczył konieczność rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych zauważając, że wielu sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy policji czy ABW przeszło z nadania sądzonych zbrodniarzy Jaruzelskiego i Kiszczaka do „nowych służb” implementując w III RP metody przyswojone za komuny.

Na uwagę posła Ryfińskiego o tym, że Polacy oczekują walki z bezrobociem i masowo wyjeżdżają z Polski … polityk KPN-OP ripostował, że antyklerykalny poseł mówi o skutkach braku rozliczenia okresu komunistycznego, gdy bezkarność Jaruzelskiego, Kiszczaka, Sawickiej czy „wymiaru sprawiedliwości III RP”, który uniemożliwił osądzenie winnych tuszowania sprawy zabójców matki Słomki, daje zachętę do łamania prawa. „Skoro oni zabijali … to my tylko kradniemy” – argumentował.

Odnosząc się do „tortowych protestów” poinformował, że korzystając z wzorów francuskich czasów rozliczenia reżimu Vichy, taka społeczna akcja jest w Polsce dziś konieczna – bowiem według Słomki inne drogi – w tym parlamentarna – zawiodły.

Lider Konfederatów wytknął publicznie, że na „śledztwo smoleńskie” może mieć wpływ płk Sławomir Gorzkiewicz z kierownictwa Naczelnej Prokuratury Wojskowej oskarżający go w PRL o próbę zerwania sojuszniczej jedności z bratnim ZSRR (zagrożenie karą śmierci) czy stawiający wówczas tezy o tym, że za ludobójstwo w Katyniu odpowiadają Niemcy!

Na koniec „młodemu” posłowi Ruchu Palikota przypomniał, że Sejm RP dawno uznał, że zbrodnie komunistyczne nie ulegają przedawnieniu, a Jaruzelski z Kiszczakiem nie oddali pokojowo władzy w 1989 roku, a zostali do tego zmuszeni przez Gorbaczowa i masowe protesty, m.in. na Śląsku z lat 1988/89.

Reasumując. Obóz postkomunistyczny (SLD i Ruch Palikota) doznał publicznej porażki na skalę nokautu. Polityk antykomunistyczny miał za sobą siłę moralną i argumenty, które dla  apologetów PRL były miażdżące.

Warto zobaczyć program dostępny już na YouTube:

Jan Akowski
Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej
ngo-BB-270x123

 1. TS
  | ID: 2dd62e24 | #1

  Brawo panie Adamie!

 2. Piotr
  | ID: 3ccc9476 | #2

  …..rozjechać Ruch Palikota, jakiegoś Armanda, Palikota- nic dziwnego. Ludzie o tych poglądach nie mają żadnych poważnych argumentów.
  Pozdrawiam
  Piotr

 3. z Niemodlina
  | ID: 819317af | #3

  Brawo panie Adamie, bardzo mądre i wyważone wypowiedzi, niestety odmóżdżone sPOłeczeństwo na posłów wybiera Ryfińskiego,Biedronia,Palikota czy Będowskiego dla niepoznaki zwanego Grodzką, a mądrzy ludzie i wielcy Patrioci jak pan Adam od 10 lat nie mogą zdobyć mandat posła :(

 4. Irena
  | ID: 1b7d3cf1 | #4

  Brawo Panie Adamie.Mój komentarz zbędny.

 5. | ID: 41654647 | #5

  Oglądając ten program dochodzę do odmiennego zdania.
  Ale nic dziwnego ten portal tak ma! .. A na innych portalach pisze, że to Armand Ryfiński rozjechał Słomkę! … :)

 6. Irena
  | ID: e32b998f | #6

  @krw1994. Ilu Polaków – tyle odmiennych opinii……… Tak to u nas jest. ..A kiedy będziemy mówili jednym głosem??…. W Jedności Jest Siła.!!!!!..
  A pan Słomka… niesłusznie więziony..poniżany. Tak się zastanawiam, jakie trzeba mieć okaleczone sumienie aby w takich słuzbach pracować.?

 7. Maciej K.
  | ID: 226d690f | #7

  krw1994 – co z tego, że gdzie indziej pisze tak, a nie inaczej? Istnieją pewne obiektywne zasady, co do prowadzenia dyskusji. Nazywa się to racjonalną dyskusją, a zawierają się w tym logika wypowiedzi, kontrargumentacja, czy retoryka. Wedle tych standardów, Ryfiński (jak i cała niemalże lewica postkomunistyczna) padają na łeb na szyję. Nie ma nikt prawa gadać, że skoro tutaj piszą tak, a gdzie indziej tak, to i tu i tu jest prawda. To łgarstwo, stworzone przez tych, którzy rzekomo chcą „prowadzić dialog”… Jaki dialog? Jakie dyskusje, skoro łamią wszystkie zasady racjonalnej dyskusji??

 8. xjasiux
  | ID: 82d8bd8c | #8

  Takie rozjechanie jak w przypadku osławionego filmiku Cejrowski vs. Hołownia, gdzie „prawiczki” twierdziły, że Cejrowski pojechał Chołownie. A na filmiku było zgoła odmiennie. Problem jest taki, że „prawiczki” twierdzą, że zakrzyczeć znaczy pojechać…

Komentarze są zamknięte