Apel stowarzyszenia „Stop KORUPCJI”

Niezależna Gazeta Obywatelska3

logo_Stop KorupcjiDemokracja, niezależnie od naszego stosunku do niej, wymaga od obywateli mniej lub bardziej aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Życie publiczne wymaga zaś przejrzystości. Jeżeli bowiem system ustrojowy wraz z jego wszystkimi zadaniami i stworzonymi w tym celu instytucjami coraz głębiej sięga w nasze kieszenie, coraz bardziej przygląda się naszym prywatnym sprawom, dlaczego mamy wobec tego zachowywać bierność? Ludzie nie są w stanie zdziałać czegokolwiek w pojedynkę. Aby realizować swoje cele, zabiegać o swoje prawa i przyglądać się tym, którzy nam, za nasze pieniądze się przyglądają i od nich wymagać potrzebne są najrozmaitsze zrzeszenia.

Właśnie dlatego powstało Stowarzyszenie „Stop Korupcji”, którego głównym zadaniem jest dbałość o przejrzystość życia publicznego, a co za tym idzie – przyglądanie się działaniom organom władzy publicznej i samorządowej, pomoc „szarym obywatelom” w ich, często nieprzyjemnych, zmaganiach z aparatem władzy. Od lat podejmujemy działania ujawniające korupcję, przestępstwa i wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w życiu publicznym. Co ważne nie robimy tego za państwowe pieniądze, nie korzystamy z dotacji ministerialnych. Swoją działalność finansujemy ze składek członkowskich i środków przekazywanych nam przez naszych przyjaciół i sympatyków. Nasza działalność nie pozostaje bez echa. Za swoje działania niejednokrotnie otrzymujemy podziękowania od innych stowarzyszeń, przedsiębiorców czy osób prywatnych. O opinię pytają nas główne media w kraju.

Podejmujemy się też tematów związanych z naszą narodową tradycją, kulturą i historią, także tą zapomnianą. Dlatego planujemy akcję, której celem będzie upamiętnienie w Opolu, mieście naszej siedziby, ofiar ludobójstwa na kresach wschodnich dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z UON-UPA w związku ze zbliżającą się 70. rocznicą tych tragicznych wydarzeń.

Gorąco zachęcamy Państwa do wspierania naszych inicjatyw, do, na tyle ile to możliwe, finansowego wsparcia naszego stowarzyszenia. Nasze szersze działania na rzecz dobra wspólnego jest w dużej mierze uzależnione od Państwa ofiarności i zainteresowania.

BRE Bank SA Oddział w Opolu
11 1140 1788 0000 2464 5400 1001

Tytułem „darowizna na rzecz jawności życia publicznego”

Nie ukrywamy, że każda nawet najmniejsza wpłata jest dla naszego stowarzyszenia bardzo ważna. Z góry serdecznie dziękujemy!

Bartłomiej Gajos, Skarbnik Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

 1. czepollo
  | ID: 5655040b | #1

  A na czym będzie rzekoma akcja polegała??? Ja to bym „uderzył” po „kasę” do historyków oraz miłośników historii, bo ludzie żyjący i stąpający twardo w obecnych realiach zainteresowani są eliminowaniem m.in. złodziei oraz nieudaczników na „stołkach” finansowanych z publicznych pieniędzy. I do takiej akcji to ja bym się finansowo dołożył.

 2. Irena
  | ID: ddac41f5 | #2

  @ czepollo. Tak, ” Stop korupcji ” postepuje zgodnie z Twoimi wymaganiami.

 3. czepollo
  | ID: 80c3db27 | #3

  Super … ale nie lepiej finansowanie (już nie mówię o organizacji) akcji typu – patrz apel – pozostawić innym organizacjom ??? Może warto było by się zastanowić nad akcjami, które przyniosą faktyczną korzyść większej liczbie odbiorców, aniżeli tylko tym zainteresowanym historią. Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte