Kukiz dla wp.pl o Sejmie, czyli „konieczność przepchania zatkanego kibla”

Redaktor Obywatelski6

 

kukiz/zmieleni.plGardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO – „Partia Oszustów” jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. I gwarantuję pani – nie podadzą mnie za to do sądu, bo przegraliby sprawę – nie zostawia suchej nitki na Platformie Obywatelskiej w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Kukiz. Muzyk i lider ruchu Zmieleni.pl mówi o swoim rozczarowaniu decyzją szefa „Solidarności” Piotra Dudy o współpracy z PiS. – Może się okazać, że chodzi tylko i wyłącznie o fotele w sejmie – stwierdza.

Przyznaje, że poglądy zbliżają go do PiS. – Współpracować dla dobra Polski mogę z każdym. Ale mam swoją własną wizję bezpiecznej, bogatej ojczyzny. Tam, gdzie ta wizja jest wspólna z PiS-owską jest również miejsce na współpracę – deklaruje. Zwraca uwagę, że jest przez PiS atakowany, choć był jedną z pierwszych i nielicznych osób publicznych, które po Smoleńsku zaatakowały rząd Tuska za zaniedbania przy organizacji tego lotu. – PiS o tym zapomniał, ale nie mam żalu, bo moje wystąpienia nie miały na celu zdobycia uznania w oczach Jarosława Kaczyńskiego, a jedynie żądanie elementarnej sprawiedliwości – mówi.

Zapowiada, że 3 sierpnia odbędzie się kongres założycielski Federacji Obywatelskich Ruchów Polska, do której „codziennie zgłaszają się nowe organizacje”. Czy to wstęp do partii politycznej? – Jeśli nasz ruch dalej będzie ignorowany i partie polityczne biorące udział we władzy nie będą chciały pertraktować zmiany konstytucji, wtedy będziemy musieli wprowadzić swoich przedstawicieli do sejmu. Podkreśla, że nie ciągnie go do sejmu, bo się nim brzydzi, ale „zdarzają się ekstremalne sytuacje, jak np. – przepraszam za obrazowe porównanie – konieczność przepchania zatkanego kibla”.

Zdaniem Kukiza, jeśli w Warszawie dojdzie do referendum i odwołania prezydent stolicy, będzie to początek końca całego systemu, nie tylko PO: – Jestem przekonany, że wkrótce zbudujemy trzecią siłę, która sprawi, że PO i PiS przestaną mieć monopol na władzę. Ta trzecia siła może doprowadzić do zmiany systemu, bo właśnie w systemie, a nie tylko w zarządzaniu tkwi podstawowa przyczyna fatalnego stanu Polski. Lider inicjatywy Zmieleni.pl dodaje, że rząd PO jest makabryczny, ale nie dąży do jego obalenia. – Chcę żeby wybory odbyły się za dwa lata na zasadzie JOW. Paradoksalnie im dłużej Tusk będzie premierem, tym większa szansa na zmianę ordynacji – stwierdza.

Muzyk uważa, że media próbują go zdyskredytować. – Zrobiono ze mnie takiego potwora, że powinienem z panią rozmawiać półprzytomny z pijaństwa ze skopanym gejem na łańcuchu, „hajlując” od czasu do czasu. To metody bolszewickie – jeżeli nie mamy na ciebie paragrafu, zrobimy z ciebie wariata, oszołoma, tak że w końcu się poddasz. Najlepiej tak, jak gen. Sławomir Petelicki. Ale nie zniszczą mnie! – zapowiada.

Tekst ukazał się na stronie wp.pl 

lz

 

 1. Irena
  | ID: 2cf00d57 | #1

  Panie Pawle. Oni doskonale wiedzą,na czym i gdzie siedzą. Ławy sejmowe,to nie ławy sądowe.Jeszcze trochę,a przesiądą się.Ciekawe, czy spokornieją

 2. ja
  | ID: 742bfcf0 | #2

  Jedno jest pewnie. Kukis cierpi na megalomanie.
  Och ta rozrywkowa strona.

 3. JT
  | ID: ec67937a | #3

  @Irena

  Dzisiejszy wymiar sprawiedliwości jaki jest każdy widzi -sędzina (zapewne córka ubeka) uniewinnia zbrodniarzy komunistycznych. Gdy człowiek daje jej to na co zasługuje -tortem w komuszy łeb – to z dobrego robi się złego, a ze złego dobrego.

  Profesor Dudek mówi że Jaruzela nie rozlicza tlko matka natura zrbo swoje — UO luty 2010 -wówczas był jeszcze dr.hab.

  Rudy Doniek powinien stanąc przed sądem i dlatego PiS musi wygrać wybory, dla sprawiedliwości i dla dobra gospodarki – DOSYĆ OPLUWANIA PRACOWNIKÓW ! ! ! DLA PRZYSZŁOŚCI MŁODYCH – UBRAJNIE TERENÓW POD INWESTYCJE -CHOCIAŻ TO BARDZIEJ ZWIĄZANE JEST Z SAMORZĄDÓWKĄ ! NOWE FABRYKI TO PRZYSZŁOŚĆ

  SOLIDARNOŚĆ SIĘ ODRADZA

 4. Polak
 5. Irena
  | ID: 809b4741 | #5

  @Polak.Dzięki za linka. Torcik piękny. A uzasadnienie pana Miernika, że jest osobą potrzebującą słodkości………bardzo zabawne.

 6. Irena
  | ID: 809b4741 | #6

  Pan Miernik – swoje przeszedł będąc we więzieniu-. bezprawnie. Na przestrzeni lat, niewiele się zmieniło. Wymiar niesprawiedliwości to córki i synowie byłych funkcjonariuszy.Panu Miernikowi zdrowia i siły daj Panie.

Komentarze są zamknięte