Działoszyński: Opolska seksafera – policjantka może pozostać w służbie

Redaktor Obywatelski2

Leszek MarzecKomendant z Opola dobrze pracował. Jedno wydarzenie nie może przekreślać jego zasług – mówi Komendant Główny Policji Marek Działoszyński o sprawie seksafery z Opola. Podwładna komendanta – kobieta, której pikantną rozmowę z szefem ujawniły media, może pozostać w służbie, ale „straciła prawo do piastowania zajmowanego do tej pory stanowiska” – dodaje Działoszyński.

Komendant Główny tłumaczy w Kontrwywiadzie RMF FM, w jaki sposób doszło do nagrania rozmowy funkcjonariuszy z Opola. „To było przypadkowe włączenie sprzętu do telekonferencji na biurku komendanta” – wyjaśnia.

Po sprawie z Opola MSW powołało pełnomocnika ds. równego traktowania. „My mamy własnych” – mówi gość RMF FM. „Ale w ciągu ostatniego roku zgłoszono tylko jeden przypadek nierównego traktowania” – dodaje.

„Są takie dni, że media nie donoszą o żadnych skandalach w policji” – zapewnia gość RMF FM.

Skandale w policji? „To nie skandale, ale normalne wydarzenia, z którymi robimy porządek. Moi podwładni czują silną rękę. Każdy otrzymuje to, na co zasłużył. Policja się oczyszcza” – dodaje.

Komendant tłumaczy, że właśnie porządki w policji mogą być przyczyną tego, że tyle afer z udziałem funkcjonariuszy ujrzało ostatnio światło dzienne. „Rocznie około 200 funkcjonariuszy policji trafia do sądu i ma zarzuty. To ma prawo się zdarzyć. W skali 100-tysięcznej formacji to ułamek” – dodaje.

Marek Działoszyński twierdzi, że doniesienie posła Kaczmarka na temat romansu w Komendzie Głównej Policji „jest wyssane z palca”. Poseł PiS doniósł prokuraturze o domniemanym romansie zastępcy Działoszyńskiego z podwładną. „Mam zapewnienie mojego zastępcy, że cała sprawa jest wyssana z palca” – zapewnia gen. Działoszyński w RMF FM. „Poważny poseł na podstawie anonimu zawiadamia prokuraturę. Gdybyśmy my tak postępowali, prokuratura byłaby zawalona pracą” – dodaje.

„Zmiana logo policji nie będzie kosztowała miliard złotych, jak donoszą media, ale około 20 tysięcy złotych” – mówi Działoszyński w RMF FM. „A w nowe logo zostaną wyposażone tylko komisariaty nowe lub odnawiane” – dodaje.

RMF, lz

  1. JT
    | ID: 848fd91c | #1

    Wstyd i hańba, ona pod latarnie POwinna iść

  2. Irena
    | ID: 6b36cc16 | #2

    Oto – cały Urok Seksu.Nie ma mocnych.

Komentarze są zamknięte