Teresy Bochwic grozi pozwem za pomówienie przez GW

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Teresa Bochwic [yubecom]Znana publicystka Teresa Bochwic, była działaczka opozycji, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, do których należy również kierownictwo NGO, zażądała od „Gazety Wyborczej” przeprosin i sprostowania natychmiast kłamliwych informacji. Teresa Bochwic zażądał wpłaty przez „Wyborczą” 15 tys. zł na Zakład Niewidomych w Laskach.Nie dostaję, ani od początku istnienia partii PiS, nie dostawałam stamtąd żadnych pieniędzy – pisze Bochwic oświadczenie poniżej publikujemy w całości.

W związku z oszczerczym pomówieniem mnie przez „Gazetę Wyborczą” i jej portal w dn. 12 czerwca 2013, że należę do grona osób, które „dostają” od partii Prawo i Sprawiedliwość „po kilka tysięcy zł” oświadczam, że artykuł ten zawiera kłamstwo.

Nie dostaję ani od początku istnienia partii PiS nie dostawałam stamtąd żadnych pieniędzy. W ciągu kilkunastu lat zawarłam z nią jedną umowę. PiS zakupił ode mnie w 2011 roku prawa autorskie do „Raportu o zagrożeniach wolności słowa w Polsce”. Raport opracowany był pod moim kierunkiem na zamówienie Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza (nie mylić z partią polityczną), które zasugerowało sprzedaż tych praw. Raport został zaprezentowany publicznie 5.10.2011 roku. Umowę sprzedaży praw podpisałam 10.10.2011 roku. Do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostałam demokratycznie wybrana w dwa tygodnie później, 23.10.2011.

Jestem wstrząśnięta zgodą wynajętej do tej roboty Dominiki Wielowieyskiej, córki wybitnego opozycyjnego działacza katolickiego, na oszczercze i kłamliwe potraktowanie mnie w „Gazecie Wyborczej”.

Oczekuję sprostowania od „Gazety Wyborczej” (przeprosin nie oczekuję) w podobnym miejscu co opublikowany artykuł w ciągu 7 dni i wpłacenia przez „Gazetę Wyborczą” 15 tys. zł na Zakład Niewidomych w Laskach. W przeciwnym razie podejmę kroki prawne.

Autor: Teresa Bochwic

Warszawa, 14.06.2013

tk

  1. Irena
    | ID: 49e3efc9 | #1

    GW jest okreslana jako gazeta G…no. Trudno się nie zgodzić,skoro kłamie. A skoro kłamie,to cuchnie. Redaktorka ma racje. Ale,ile ją to nerwów będzie kosztowało ,??? A ile czasu straci w sądach.??

Komentarze są zamknięte