Minister skarbu mówi o Elektrowni Opole

Redaktor Obywatelski1

plakat - tak dla elektrowniRząd uważa, że inwestycja w rozbudowę elektrowni Opole ma sens i zamierza ją zrealizować – mówi minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Polska Grupa Energetyczna uznała, że inwestycja jest nieopłacalna. Włodzimierz Karpiński powiedział w radiowej Trójce, że można na tę sprawę patrzeć z różnych punktów widzenia.

Zwrócił uwagę, że znaczenie ma nie tylko kwestia rentowności inwestycji z punktu widzenia kodeksu spółek handlowych, lecz także sprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski. Minister dodał, że są informacje, iż to bezpieczeństwo należy zapewnić mniej więcej takimi mocami, jakie może zapewnić elektrownia Opole.

Włodzimierz Karpiński zapewnił, że państwo znajdzie sposób na opłacenie rozbudowy elektrowni Opole. Minister podkreślił, że na decyzję o budowie elektrowni atomowej w Polsce mają wpływ gaz łupkowy. Jego zdaniem, na decyzje w tej sprawie trzeba poczekać około dwa – trzy lata, gdyż wówczas dopiero będzie wiadomo, ile mamy łupków i jak kosztowne będzie ich wydobycie.

Minister skarbu, zapytany o powody wycofania się z Polski amerykańskich inwestorów, zainteresowanych wydobyciem łupków, odpowiedział, że nie wynikały one wyłącznie z barier, jakie stawiało państwo.

Polskie Radio, lz

  1. Irena
    | ID: 44fb580c | #1

    Każda sroczka swego ogonka pilnuje. Z jednej strony minister skarbu wypowiada się na Tak, z drugiej strony PGE w której Skarb państwa ma udziały na Nie. Ważność dokumentacji kończy sie 15 sierpnia.po tym terminie to będzie makulatura.Kto jak kto,ale projektanci beda sie cieszyli.

Komentarze są zamknięte