Czego nie widziała „Niezależna.pl”?

Niezależna Gazeta Obywatelska21

I kongres Ruchu NarodowegoNie widziała ponad 1200 młodych ludzi śpiewających Mazurka Dąbrowskiego. Nie widziała Modlitwy o Wielką Polskę.

Nie widziała otwierającego Kongres Zygmunta Głowackiego, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, zesłańca syberyjskiego, opozycjonistę PRL, więźnia komunistycznego, uczestnika zjazdu „Solidarności” i ogłoszonego przez IPN Kustoszem Pamięci Narodowej, któremu 1200 gości zgotowało owację na stojąco.

Nie widziała przedstawicieli Polaków z Litwy i Białorusi, reprezentantów organizacji polskich z Wielkiej Brytanii i Ameryki Łacińskiej.

Nie widziała pięciu paneli tematycznych w ramach których specjaliści z różnych dziedzin prowadzili na wysokim merytorycznie poziomie, dyskusje dotyczące polityki, gospodarki czy edukacji

Nie widziała wreszcie ludzi młodych, świeżych, pełnych entuzjazmu i woli bezkompromisowej walki do zwycięstwa.

Zobaczyła natomiast wystąpienie zwykłego uczestnika Kongresu Bohdana Poręby tylko po to, żeby już po kilku minutach nie zobaczyć tego jak goście z sali zagłuszają reżysera, a prowadzący Kongres, Witold Tumanowicz, apeluje o zejście z podium.

Czyżby sala za słabo była oświetlona?

Czyżby aktywiści „Niezależnej” zasnęli, a dopiero głos Poręby przywrócił ich do rzeczywistości?

W każdym razie zmajstrowali podręcznikowy przykład stalinowskiej propagandy, od której podobno się odżegnują.

Więcej: http://niezalezna.pl/42166-wysoki-aparatczyk-pzpr-gosciem-honorowym-na-zjezdzie-ruchu-narodowego

Autor: Tomasz Greniuch

 1. Maciej K.
  | ID: c43cdba5 | #1
 2. z Niemodlina
  | ID: 6d557b44 | #2

  Szkoda,że dochodzi do takich zgrzytów i nieporozumień :( to smutne, podobna sytuacja ma miejsce z oskarżeniami o.Rydzyka pod adresem pana Sakiewicza i TV REPUBLIKA :( Nie trzymam żadnej ze stron, bo oglądam i TV TRWAM i TV REPUBLIKA, szanuje i o.Rydzyka i pana Sakiewicza,ale akie działania w obliczu tak haniebnych i niszczycielskich rządów Donalda T. budzą niepokój, jeżeli nie potrafimy się zjednoczyć jako ogólnie pojęty obóz patriotyczny właśnie teraz, w tak trudnych dla Polski czasach, to kiedy to zrobimy ????

 3. Irena
  | ID: 08dd88a1 | #3

  @ P.Maciej K. Dzieki za link. Rzeczowo opisane przez pana Winnickiego. Zgadzam się z @ z Niemodlina i tez pytam kiedy się zjednoczymy. ???? Bo w jedności jest siła… Ale trzeba sie wystrzegać dziennikarzy i ich gazet,którzy nie są przychylni Polsce i prowadzą grę dwulicową.
  Z uwagą słucham ojca Tadeusza,któremu miejsce proponowała TV Republika – pana Sakiewicza. A tu Polsat pośredniczy ?!
  A my przeciez chcemy mieć własne miejsce na multipleksie dla TV Trwam.To takie naturalne,ze chcemy coś swojego, bez pośredników,którzy uprawiają swoją politykę, nie koniecznie zgodna z naszymi marzeniami i potrzebami. W miare mozliwości nalezy korygować błędy i w przyszłości rozróznic członków PZPR i PSL w tych młodych strukturach Ruchu Narodowego.Powodzenia.

 4. Łysy
  | ID: 1f31a16e | #5

  5% – Marzenie. Na 5% trzeba ponad 700 000 głosów ! ! !

 5. Łysy
  | ID: 1f31a16e | #6

  @Irena

  @z Niemodlina

  Już odpowiadam KIEDY

  Wtedy gdy nie będzie się gadać o jakimś JOWowskim badziewiu tylko o realnych problemach – głównym jest panująca PIRAMDIA KAPITALIZMU oraz brak rozwoju gospodarczego -nieudolni burmistrzowie którzy nic uzbrajają terenów pod inwestycje, tylko trwają !

 6. Anonim
  | ID: 2bf3021e | #7

  Tylko ciekawe jak ten komuch Poręba w ogóle znalazł się na tym kongresie – to raz. A dwa- jeżeli już się tam znalazł to kto mu w ogóle udzielił prawa głosu.

 7. Irena
  | ID: ae1562a5 | #8

  @ P. Łysy. Częściowo się z Tobą zgadzam.Masz rację,że burmistrzowie są nieudolni i że nie uzbrajają terenów pod inwestycje.Tym samym nie mamy miejsc pracy co skutkuje bezrobociem. Natomiast absolutnie nie zgadzam się z „gadaniem”o jakimś JOWowskim badziewiu -jak rzekłeś Musi nastąpić zmiana ustawy zasadniczej,czyli Konstytucji. musi nastąpić zmiana Ordynacji Wyborczej i to z zastosowaniem JOW , których własciwosci nie znasz,,musi rozwiązać się Sejm, muszą być wybrani posłowie,którym zależy na rozwoju, a nie zwijaniu Polski .A, ze posłowie zmian nie chcą, bo im dobrze przy pełnym korytku nb. pełnym, z naszych podatków to wiadome jest, że do samorozwiązania Sejmu dobrowolnie – nie dojdzie. Funkcje JOW najlepiej tłumaczą panowie z Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i pan Kukiz .Odtwórz video z wypowiedziami. Naprawde warto .Zrozumiesz. A skąd się wzięła Piramida Kapitalizmu,co stwierdzasz???? A nie wiesz,że Partie PO-PSL za bezcen prawie” sprzedały” dochodowe fabryki,na które dwa pokolenia rodaków pracowały.?! Więc,teraz jesteśmy tylko, tylko robotnikami,prawie niewolnikami i dopóki rządu nie zmienimy to będzie coraz gorzej. Przemyśl,zastanów się,co można zrobić,jaki nalezy wykonac ruch aby Polska została na mapie świata. Może radnego odwiedzić,może biura poselskie zasypać pismami ? Rusz głową.Krytykowaniem nic nie osiągniemy.Pozdrawiam.

 8. Kazik
  | ID: 657e7ce0 | #9

  Niezależna zauważyła panie Tomaszu dziwny paradoks i chciałaby się dowiedzieć podobnie jak ja.Młodym ludziom wpajacie piękne wartości patryjotyczne, dość z okrągłym stołem. A tu taki ,,gość” zabiera głos chodzi o B.Poręba, jak to pan z komentuje.

 9. Eleonora
  | ID: 0b3b4527 | #10

  Czcigodni redaktorzy Niezależnej zauwazyli wystąpienie nieznaczącego politycznie prelegenta, ale nie zauwazyli wystąpienia prezydenta Polski, który w obcym kraju, podczas oficjanej wizyty zapewniał jego obywateli, że Polacy zawsze są gotowi do ich obrony..
  Bo przecież po to istniejemy, obstawiamy wszystkie pro izraelsko- amerykańskie awantury na świecie.

  http://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

  Ciekawa jest niezależność ” Niezaleznej” skoro pani Lichocka ps. „zmień temat” skutecznie zablokowała dyskusję na temat zbrodni wołyńskiej, czym wielce zasmuciła x Isakowicza

  Wisienką na torcie ” Niezależnej” okazuje się być pan redaktor Wildstein jr.
  który we wrażliwości swojej młodzież narodową tytułuje nie inaczej jak ” naziści”

  http://www.youtube.com/watch?v=QTpwxt8LL7g

  Pan Wildstein będący również redaktorem przyzwoitej stronki Zydów w Polsce, przyzwala na takie artykuły:

  http://www.fzp.net.pl/opinie/niemcy-mnie-nie-bija

  „Żydzi, którzy ukrywali się w czasie wojny, najbardziej bali się nie spotkania z Niemcami, ale z Polakami. To oni częściej rozpoznawali Żydów, znajdywali ich w różnych kryjówkach, a wreszcie wydawali, czerpiąc z tego drobne korzyści. Oczywiście, byli też tacy ludzie, którzy Żydom pomagali, ale nie mogą oni być wiecznym usprawiedliwieniem dla całej masy podłości, która wtedy miała miejsce. My, Polacy, do dziś nie potrafimy się do tego przyznać, pogodzić się z tym, należycie przepracować.
  Zagłada dokonała się na naszych ziemiach, na naszych oczach i chociaż przeprowadzili ją Niemcy, myśmy oponowali tylko w bardzo małym stopniu.”

  Nie dziwota, że ” patryjoci” z Niezaleznej tak dzielnie walczą z naszymi biskupami.
  Toć marzy im się ” taka Polska” w ręku której zamiast Biblii odnajdziemy ew. talmud lub pisma wychodzące z Loży Kopernik….

  PS Pozwolę zapytać się o jedną rzecz.
  Pan Lisiewicz, znamienity redaktor Niezaleznej, poszukiwacz szpiegów pośród ojców redemptorystów ( słynny juz artykuł mówiący o domniemanym szpiegostwie na rzecz Rosjan i nadajnikach radiowych w Rosji)
  zakończył swoje wywody słowami
  ” RN jest wielką ściemą”

  Więc zapytam również:
  wobec powyższych faktów, jaką ściemą okazuje się być Niezależna i okolice?!?!

 10. z Niemodlina
  | ID: 3f58ee4b | #11

  Wczoraj minęło 38 miesięcy od zamachu w Smoleńsku

  http://www.youtube.com/watch?v=VT1pGi2H3p8

 11. Tomasz
  | ID: bd9c252f | #12

  Poręba nie był żadnym gościem honorowym, a jedynie jednym z ponad 1000 uczestników kongresu, który, przypominam, miał formułę otwartą. Wystąpił w części popołudniowej kongresu, w trakcie swoistego hajdparku,w trakcie którego praktycznie każdy, po zgłoszeniu do organizatorów, mógł się zaprezetować, a akurat Poręba chciał zaprezentować swój pomysł na temat nakręcenia filmu o Jedwabnem, ale już po kilku minutach został przez uczestników zakrzyczany i wyproszony z mównicy przez moderatora. I to wszystko, o to tyle szumu. Jesteśmy młodym i nowym Ruchem i widać musimy wzmocnić czujność.

 12. Anonim
  | ID: 8dd71c12 | #13

  @Tomasz
  Przecież to nie pierwsze powiązanie Poręby z Ruchem Narodowym. Tą gnidę wychwalał w jednym ze swoich wystąpień niejaki Marian Kowalski rzecznik ONR mówiąc o jego filmach jako o wzorze patriotycznej postawy. Tfu!

 13. Tomasz
  | ID: bd9c252f | #14

  lubię film „nieustraszeni pogromcy wampirów” Polańskiego, czy to czyni mnie zwolennikiem pedofilii? Przyznaję karkołomny tok rozumowania. Ale jak chcesz kogoś zniszczyć, to każdy argument jest dobry.

 14. Sosen
  | ID: 3778662a | #15

  FILMY nie osobę… Mam rozumieć, że Hubal to słaby film, który nie krzewi patriotyzmu? Cała afera rozdmuchana z niewiadomej przyczyny z powodu gościa, który co najwyżej sympatyzuje z RN (choć sądzę, że po kongresie to już nie chce mieć z Ruchem nic wspólnego) przez środowisko, które same jest pełny byłych, czerwonych partyjniaków … (bez obrazy dla szeregowych działaczy, którzy z wyczynami góry nie mają nic wspólnego).

 15. Anonim
  | ID: 10f58bcf | #16

  Współczuję. Gość nie tylko sympatyzuje z RN, ALE JEST TAM OD DAWNA OBECNY! Jeśli z a”dychę” każdy mógł zostać uczestnikiem kongresu RN. To niezwykła nieopowiedzialna nieostrożność i niestrożna nieodpowiedzialność! Ale mi nie wydaje się ona przypadkowa. 11 listopada Robrt Winnicki wychwalał patriotyzm Poręby I Filipskiego, Wielokrotnie pisano o dramatycznej postaci „Hubala”, ktorą Poręba i Filipski użyli (mówiąc brutalnie) do zniesąłwienia legalnych władz polskich w Londynie. Byli aparatczykami i sługusami PRL-u. Zwłaszcza Poręba zaslynął z obrony PZPR do jej” grobowej deski”. RN usiłuje odciąć się w tej chwili od obecności tego osobnika na kongersie, a Robert Winnicki próbuje w oświadczeniu zbagatelizować obecność Poręby na najważniejszym -założycielskim zgromadzeniu RN. Nie da się jednak pominąć wczśsniejszych faktów I deklaracji – m.in. tej z 11 listopada 2012 r., jak i obecności agentury wojskowej na szkoleniu, którą działacze RN usprawiedliwiają faktem sprowadzenia jej przez niejakiego Oparę – w gfooglach są ciekawe informacje o tym finansowym rekinie wspierającym ONR.
  Oczywiście rzeczą niezwykle ważną jest cala reszta, jak pisze w swoim oświadczeniu Robert Winnicki. Udział w kongresie znakomitych postaci, program kongresu, patriotyzm, awersja do „homo”, ect. Brak jest (oprócz odrzucenia na rzecz narodowych, unijnych powiązań) wyraźnych sygnałów co do polityki zagranicznej oraz innych szczegółów programowych. Sporo jednak niedomówień. Pomimo niesmaku wobec obecności Poręby na kongresie, jednak wyrazy uznaia dla jego „patriotyzmu” ze strony Winnickiego w oświadczeniu, które tak na prawdę broni Porębę pod zasłoną dymną innych „dokonań” kjongresu. Ta żaba chyba za duża do przełknięcia jak na raz panowie „patryioci” z RN!!!

 16. Eleonora
  | ID: 7b2dbbbd | #17

  Jak pisał nieoceniony Hemar:

  „Gdy się ludzi ocenia
  Z różnych punktów widzenia –
  Ciekawa rzecz, jak się skala
  Pewnych wartości zmienia.

  Wada staje się cnotą,
  A zaletą — głupota.
  O przeciwniku — gdy zacny –
  Mówimy, że idiota

  Gdy się mądrym człowiekiem
  Chlubi wrogi nam obóz –
  Stwierdzamy, że „inteligentny”
  I dodajemy: „łobuz”.

  Gdy się w naszym obozie
  Łobuz szasta wybitny –
  Mówimy: „Twardy człowiek.
  Zdolny — mówimy. — Sprytny”.

  I tak pan Anonim pozwala sobie oceniać Porębę, nie potrafiwszy odróżnić poglądów od dzieł, które jako reżyser stworzył…
  Ot, taki pan ” demokrata”, co też ” o take Polske” dzielnie walczył z Lechem i resztom:))
  KORowiec z krwi i kości.

  Anonim, nie jest łaskaw zauważyć smrodku wokół swoich przyjaciół z PIS
  I tak nie wie biedaczyna co porabiał pan sędzia Kryże, wiceminister w rządzie PISu?
  Nie przypomni sobie, ze to pan Kryże skazywał w stanie wojennym m.in. za „udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości”.
  Czy pan Jasiński PZPerowiec, podobnie jak pan Łopiński.
  A może wie pan Anonim gdzie pisywał patryjotyczny dziennikarz powiązany a PISem, pan Czabański?
  Ano w słynnym Sztandarze Młodych…
  Za to kątem swojego wytrawnego oczka dostrzega pana Oparę, wraz nim stronę o nazwie Nowy Ekran…
  Oczywiści- brzydząc się nim okrutnie:)
  Co ciekawe:
  Zeby tylko dowalić RN przedrukowuja wszelkie Anonimy jakiś artykulik dotyczący pana Zawiszy ( jakby on jeden tworzył RN?!)
  Nie brzydzicie się panowie patryjoci przedrukowywać tekstów z Nowego Ekranu???
  Cóz za niesmak.

  Swoją drogą, Hubal ma prawo nieleżeć naszym patryjotom, KORowcom.
  Wszak dziś na fali jest Jedwabne i okolice….
  I bełkotliwe opowieści jak to polskie dzieci kopały sobie w najlepsze ludzkie głowy, markując grę w piłkę nożną…
  Prawdziwi siłacze…bawiący się czymś o wadze piłki lekarskiej…

  Bełkot i ich tfurcy:((

 17. Irena
  | ID: 59710fda | #18

  @ P.Eleonoro. Witam. Ja się z Panią zgadzam. Ale prosze mi wierzyć,nie ufam wszystkim osobom,które były w PZPR.Pozdrawiam.

 18. Anonim
  | ID: 10f58bcf | #19

  No i tyle!!! Niepotrzebny Hemar i wyzywanie od KORowców, do których bynajmniej się nie zaliczam. Trzeźwy osąd pani Ireno!

 19. Eleonora
  | ID: ace54d52 | #20

  @Anonim

  Kładę na szali stworzenie takich filmów jak Hubal czy Polonia Restituta, nad bycie ” opozycjonistą” w partii PIS…:)

  Sądzę, że osąd trzeźwych ludzi będzie jednoznaczny?

 20. Piłka tenisowa
  | ID: 10f58bcf | #21

  Czy aby przypadkiem Eleonora nie „robiła” czego w KORze? Może ? Bo, żeby uwiarygodnić „demokrację socjalistyczną”, w której „robili” Poręba i Filipski, pokazywano czasem kawałek polskiej historii w „krzywym zwierciadle”, a czasem montowano jakaś opozycję, zanim zdążyła się sama zmontować (całkiem podobnie, jak dziś). Z pewnością przyznać trzeba, ze film Poręby „Hubal” jest bardzo dobry warsztatowo i wykorzystuje umiejętnie polski patriotyzm w nikczemnym celu. Podobnie, co do warsztatu, którego osobiście nie cenię, rzecz miała się z umiejętnościami dziennikarskimi niejakiego Jerzego Urbana, cenionego w środowisku dziennikarskim, rzecznika rządu Jaruzela w stanie wojennym (dla przypomnienia niewyedukowanej młodzieży), który bezkarnie do dnia dzisiejszego hańbi Polskę. I drobna uwaga – żeby coś kłaść na szali, trzeba być szafarzem. Trochę pokory !!!

Komentarze są zamknięte