Jaki: będę wnikliwie przyglądał się realizacji tej inwestycji do czasu, „aż wjadą na budowę pierwsze żurawie”

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jaki w SejmieDziś Premier Donald Tusk potwierdził gotowość rządu do rozbudowy Elektrowni Opole o dwa kolejne bloki. Od dnia, kiedy ogłoszona została decyzja o zaniechaniu tej inwestycji, zabiegałem o wycofanie się rządu z tej szkodliwej dla naszego regionu, ale również zagrażającej bezpieczeństwu energetycznemu Polski decyzji i dziś bardzo się cieszę ze zmiany stanowiska Premiera.

Nie byłoby dzisiejszych dobrych wiadomości bez zaangażowania i skutecznego lobbingu dla tej inwestycji posłów ziemi opolskiej – zwłaszcza posłów opozycji, a także parlamentarzystów z województwa śląskiego, którzy wsparli nas w walce i którym chciałbym w sposób szczególny podziękować. W tej kluczowej sprawie wszyscy mówiliśmy jednym głosem, który został usłyszany w Warszawie.

W ciągu ostatnich kilku tygodni wokół obrony Elektrowni Opole wytworzył się ruch społeczny;  opolskie media, organizacje społeczne, przedstawiciele Solidarności, ale przede mieszkańcy miasta, którzy spontanicznie zbierali podpisy pod petycją w sprawie obrony Elektrowni Opole – wszyscy mogą dziś sobie gratulować. Uratowaliśmy nie tylko Elektrownię Opole i tysiące miejsc pracy, uratowaliśmy przyszłość Opolszczyzny.

Dziękuję wszystkim, których działania przyczyniły się do tego sukcesu. Jednocześnie pragnę zapewnić, że będę wnikliwie przyglądał się realizacji tej inwestycji do czasu, „aż wjadą na budowę  pierwsze żurawie”.

/-/ Patryk Jaki

Poseł na Sejm RP

 1. Anonim
  | ID: 60861d29 | #1

  Słuszna uwaga! Najlepiej zainwestować w stanowisko „ciecia” na budowie, który zamelduje nie tylko obecność żurawii, ale policzy wszystkie wjeżdżające betoniarki i poczeka aż do zamknięcia inwestycji. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – przekręty są robione nie tylko przy przetargach.

 2. obiekt x
  | ID: cd2d9d41 | #2

  No, Jaki cieć, właściwy człowiek na właściwym miejscu i o właściwych kompetencjach

 3. Irena
  | ID: ce41cbaf | #3

  Nie rozumie postawy posłów,którzy zainteresowali się rozbudową Elektrowni w momencie gdy wisi miecz nad głowa, a widmo braku budowy Elektrowni spedza sen z powiek.
  To jest dowód na to, że nie interesują się na bieżąco sprawami regionu. A więc co robią na komisjach? Co robią w powszedni dzień,za który mają dobre wynagrodzenie? Zapamiętajmy ich,przy typowaniu na posłów.Faktem jest,ze przekręty robione są nie tylko przy przetargach. Wiadome jest,że przy budowie danej inwestycji,powstają poboczne z materiałów na kluczową inwestycje. Wiec @Anonim – tutaj ma racje. proponując „ciecia”.

Komentarze są zamknięte