Represjonowany w PRL spoliczkował sędzinę w sprawie Kiszczaka

Redaktor13

photo: East News / W.Laski Kiszczak sierpien 1982W dniu dzisiejszym w czasie posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie zbrodniarza komunistycznego Czesława Kiszczaka działacz opozycji demokratycznej czasów PRL (internowany w Stanie Wojennym) Zygmunt Miernik w geście protestu przeciwko próbie złamania art. 2 Konstytucji RP dokonał na sali rozpraw aktu protestu poprzez spoliczkowanie tortem sędzi prowadzącej sprawę.

Jest to ogólnie przyjęta i akceptowalna w krajach demokratycznych metoda presji na sędziów, którzy sprzeniewierzają się standardom państwa demokratycznego.

Po 28 latach i czterech procesach, w których sądy to uniewinniały, to uniewinnienia uchylały, zapadł wreszcie prawomocny wyrok – po kilka lat pozbawienia wolności dla członków plutonu specjalnego ZOMO. Jednak odrębny proces gen. Kiszczaka nadal nie został zakończony. Katowicka prokuratura oskarża go o umyślne sprowadzenie „powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi”. To on wysłał 13 grudnia 1981 r. do jednostek milicji szyfrogram zezwalający na użycie broni ostrej. W czerwcu 2012 r. proces generała został wstrzymany ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego. Tabloidy wkrótce odkryły, że „chory” właśnie remontuje swój domek letniskowy.

Tuż wcześniej dyspozycyjna sędzina odrzuciła wnioski mec. Bednarkiewicza i mec. Margasińskiego o przełożenie tego posiedzenia z uwagi na zbieg obowiązków adwokackich i nowe okoliczności w sprawie. Sędzina równocześnie wyłączyła jawność posiedzenia albowiem biegli psychiatrzy będą wypowiadali się na temat zdrowia psychicznego Czesława Kiszczaka. Ta próba utajnienia sprawy przed opinią publiczną spowodowała protest Zygmunta Miernika.

Za Biuro Prasowe: Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”

 1. obiekt x
  | ID: e4cd0a50 | #1

  Jest to znieważenie funkcjonariusza publicznego. Co najlepsze w związku z tym, że stosuje przepisy prawa tj. przesłuchanie przy drzwiach zamkniętych zgodnie z art. 359 pkt 1 k.p.k. i art. 360 par. 1 pkt 4 k.p.k. Ale nie, trzeba pokazać, że się jest narwanym (i nie boję się tego sowa) idiotą.

  Ciekawe, po co mu ten tort, jakby nie wyłączyła jawności. Czyli miał zamiar zrobić zadymę, a teraz dorabia do tego ideologię

 2. Irena
  | ID: 82f09062 | #2

  Zastanawiam się,czy polscy funkcjonariusze publiczni, są rzetelnymi funkcjonariuszami.??
  Nie wolno znieważać nikogo z rodaków, ale wiele okolicznosci wskazuje,ze nie rozliczenie oprawców stanu wojennego powoduje frustacje pokrzywdzonych rodzin.
  Czy tort na twarzy sedzinej będzie tak samo słodki dla” cukiernika „??

 3. gra
  | ID: 04775b1c | #3

  popieram akcje, nie ma innego wyjscia, lekcewaza nas, jaja sobie robia i kpiny ze sprawiedliowosci

 4. Zbuntowany 56
  | ID: 2ede53ec | #4

  Kiedy My Polacy otrząśniemy sie z marazmu po Sowieckiego . Kiedy zrozumiemy że Polska to Ojczyzna i Matka .Matkę trzeba broni i szanowac . Naród to dzieci Matki. Te dzieci to bracia nasi bracia . Czy należy wybacza mordercom braci ?? . Rozwiązano to w Izraelu , rozwiązał to Mosad walczą z teroryzmem . Kto się targnie na brata powinien ponieś tą samą kare .. Czy mamy Ikrę.

 5. z Niemodlina
  | ID: a9c70ee0 | #5

  Reżimowe media wydarzenie to nazywają „skandalem”, dla mnie skandalem jest fakt,że komunistyczni oprawcy i utrwalacze komunizmu od 23lat nie siedzą w więzieniu i….. nie róbmy sobie nadziei, w III RP nie poniosą już żadnej kary, niestety.

  Przy okazji gratuluje celnego rzutu :)

 6. janco
  | ID: 7e2ca927 | #6

  Pierwszy wpis >obiekta x < jest przeze mnie zakwalifikowany jak wpis dyżurnego x, albo idioty. Bo sedno sprawy "leży tam gdzie leży".
  Przy wejściu do Sądów odbierają nawet małe scyzoryki do jabłek, albo cążki do paznokci, więc należy przyjąć, że teraz nie będą wpuszczać z tortami czy jajkami (zgniłymi). W bramkach będą prześwietlacze jajek (pamiętam z peerelu). A obiekt X niech ze swoimi paragrafami trafi do "Archiwum X"
  Tak trzymać Panie Zygmuncie.

 7. Irena
  | ID: 82f09062 | #7

  @ z Niemodlina. Jednak nie wolno zaprzepaszczać ćwiczeń rzutu piłeczką palantową. Palantów znajdziemy. A sport to zdrowie. Więc ćwiczmy,gdy taka okazja się przytrafia.

 8. dariusz
  | ID: 59c7169e | #8

  a jak się nazywa sędzina? Myślę, że powinno sie informować społeczeństwo o zasługach bądź sprzeniewierzeniu sie ideałom demokracji przez szczególnie spolegliwych przedstawicieli władzy. To są zazwyczaj tchórze, jeżeli nie mają oparcia we władzy, więc taka praktyka wolnych mediów mogłaby przynieść jakiś efekt pozytywny.

 9. Irena
  | ID: 82f09062 | #9

  @dariusz.Słuszna uwaga. Nie powinno byc tajemnic zarówno co do nazwiska jak i życiorysu.

 10. obiekt x
  | ID: 6a9e5cd6 | #10

  To ja Panie Kwiatek proponuje, że gdy spotkam Pana na ulicy, to rzucę czymś w Pana, co mam pod ręką, nie wiem tort, zgniły pomidor, kamień granat ręczny.

  Parę tygodni temu widziałem Pana na poczcie, mogłem to zrobić, bo Pana nie trawię ale tego nie zrobiłem. Chyba opłacał Pan prenumeratę Krytyki Politycznej.

  No co, przecież rzucanie to dozwolony gest protestu.

 11. Irena
  | ID: a2c4beff | #11

  @ obiekt x. Bardzo się mylisz wg mnie.Koniecznie należy rozróżnić Człowieka od ” Człowieka.” Tu decydują morale. Nie mozna wszystkich ładować do jednego worka.To jest bład i to kardynalny. A to nie my za ten bład odpowiadamy. To nie pan Kwiatek wywodzi się z komuchów i róznych słuzb,których od władzy nie odsunięto i doprowadziły nas do totalnej biedy.
  Więc zważ co myślisz i piszesz.a zapewne i. mówisz.Gesty protestu tez muszą być wyważone. A sądy są, jakie są.
  Nie bez powodu zawiązało się Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratury,ZUS-u i in.instytucjom państwowym. A Niepoprawni to kolejny Związek ludzi pokrzywdzonych.

 12. obiekt x
  | ID: 89ad2925 | #12

  Poznałem tych z bezprawia, pracowałem kiedyś w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i widziałem ich w akcji, a nawet byłem przy rozmowach z ich delegacją. Chodziło im najogólniej o to, że jakim prawem, skoro narobili długów, komornik dochodzi od nich pieniędzy, albo jakim prawem wsadziło się członka rodziny, który działa w mafii paliwowej.

  Tak więc tacy to pokrzywdzeni.

 13. Irena
  | ID: 7ae23546 | #13

  @ obiekt x . Musimy rozróżnić tych faktycznie pokrzywdzonych od zwykłych cwaniaków.Dobrze to wypatrzyłeś,gdy dokumenty widziałeś”.Błogosławiona” Basia miała wielki dom z basenem i nikt nie dochodził skąd miała pieniądze na sfinansowanie zakupu parceli,postawienie i marmurowe wykończenie. Inspektorzy nadzoru budowlanego wiedzą ale milczą. A to Starostwa i burmistrzowie decyzje podpisują.Więc mafia paliwowa ma się świetnie. NIK powinien skontrolować.Urzędy skarbowe zbadać,skąd przyszła gotówka. Regionalna Izba Obrachunkowa sprawdzić. PIH i Stacja Sanitarno Epidemiologiczna . Żadna instytucja nie działa pod rządami partii miłości Pe…OO..OO…Ja nie mogę się pogodzić z faktem że bogactwami naturalnymi polskimi,dzielą się nieliczni z terenu Sląska i innych regionów kraju,Tona wegla to koszt 800zł,my płacimy a Oni maja pensje sięgające milionów zł z wydobycia naszego węgla,srebra,złota,gazu itditp. Mafia istnieje i ma się coraz lepiej. A ze i kolejarze przewoza węgiel , olej przerobiony -tam i nazad np.z Ukrainy to zwiazkowcy nie wiedzą?? Ale milczą.Dlaczego?

Komentarze są zamknięte