TVP pokaże niemiecki serial opluwający Armię Krajową

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Niemiecki filmKontrowersyjny serial niemiecki „Nasze matki, nasi ojcowie” (Unsere Mütter, unsere Väter) zostanie wyemitowany w TVP. Produkcja opowiada o losie 5 berlińczyków w przeddzień ataku III Rzeszy na Związek Radziecki. Film odbił się głośnym echem w Polsce ponieważ polskie podziemie zostało tam pokazane w mocno antysemickim charakterze.

Film przedstawia historie oficera Wehrmachtu Wilhelma, jego młodszego brata, także zmobilizowanej do wojska Friedhelma, zakochanej w Wilhelmie pielęgniarki Charlotte, początkującej piosenkarki Grecie oraz jej chłopaka, Żyda Viktora. TVP podjęło decyzje by pokazać Polakom serial ponieważ jak tłumaczy „skazana jedynie na pośrednictwo dziennikarzy i polityków w ocenie niemieckiego serialu, nie mogąc wyrobić sobie w tej kwestii własnego zdania”.

Po wyemitowaniu pierwszych odcinków serialu w niemieckiej publicznej telewizji ZDF w marcu, w tamtejszej opinii publicznej rozpoczęła się burzliwa debata o odpowiedzialności „zwykłych Niemców” za zbrodnie wojenne. W Polsce produkcję krytykowano za ukazywanie Armii Krajowej w negatywny sposób. i za relatywizowanie odpowiedzialności Niemców.

Serial zostanie wyemitowany 17, 18, 19 czerwca na TVP1. „Aby w ocenie i rozeznaniu się w kontrowersji „Naszych matek, naszych ojców” pomóc widzom, emisja trzeciego odcinka serialu, w środę 19 czerwca, zostanie w TVP1 poprzedzona wprowadzeniem historycznym, zaś po filmie odbędzie się debata historyków i ekspertów o polityce historycznej w Niemczech i Polsce.” dodaje TVP w oficjalnym komunikacie.

Telewizja zaznacza również, że prezes Braun zaproponował niemieckiej telewizji publicznej ZDF pomoc TVP w przygotowaniu specjalnego dokumentu o niemieckiej okupacji w Polsce. Emisja miałaby odbyć się w czerwcu.

PL/www.narodowcy.net

 1. z Niemodlina
  | ID: bbe9b0ad | #1

  Nie ma standardu, którego by przez ostatnie lata antypolskiej krucjaty nie złamano, nie ma takiej obrzydliwości, której by osoby publiczne nie wypowiedziały, a której media masowo by nie nagłośniły, nie ma takiego kłamstwa i takiej obelgi rzucanych na Państwo Polskie których by nie usprawiedliwiano. Nie ma takiego świństwa popełnionego przez działaczy Platformy Obywatelskiej, które nie spotkałoby się bądź z obojętnością, bądź nawet z przychylnością najważniejszych środowisk oraz mediów głównego nurtu. Nie ma takiego absurdalnego argumentu, którego nie mogliby użyć sędziowie polscy, by pognębić ludzi związanych z prawą stroną, ani takiego ośmieszającego prawo i szkodliwego dla życia publicznego orzeczenia, którego nie mogliby wydać, o ile tylko posłużyć może jako nauczka wymierzona ludziom związanym lub kojarzonym z Prawem i Sprawiedliwością. Nie ma takiego stopnia nierzetelności w informowaniu i ocenianiu współczesnej Polski, którego nie mogłyby osiągnąć dzisiejsze media głównego nurtu. Nie ma takiej bezczelności propagandowej rządu i Platformy, której media te by nie zaakceptowały, ani takiego nieuczciwego triku, którego by nie zastosowały, by wykrzywić, ośmieszyć i wyciszyć merytoryczny przekaz Prawa i Sprawiedliwości. W dwadzieścia kilka lat po upadku PRL-u i uzyskaniu niepodległości nie było jeszcze w Polsce takiego nagromadzenia kłamstwa, mistyfikacji, brutalności i politycznego paskudztwa.

  Platforma Obywatelska – najbardziej cyniczna ze wszystkich partii, które dotąd rządziły Polską – jest pod jednym względem tknięta geniuszem. Potrafiła wydobyć i do własnych celów użyć najgorsze cechy społeczeństwa polskiego. Doprowadziła więc do masowej eksplozji chamstwa. Gdy Platforma przejęła władzę, polskie chamstwo otrzymało jasny sygnał: teraz już można i nie ma żadnych ograniczeń. W wielkim polowaniu na Prawo i Sprawiedliwość oraz na prawicę wszystkie środki są dozwolone. Po Prawie i Sprawiedliwości przyszła kolej na Kościół i polskich Patriotów którzy zbierają razy, jakich nie otrzymywali nawet przez rządzących III RP postkomunistów z SLD.

  Prof. Ryszard Legutko

 2. Irena
  | ID: 9afa3a41 | #2

  @ z Niemodlina. Zgadzam się.

 3. POPiS precz!
  | ID: 4462e88e | #3

  Jak PO tak i PiS do jednego gara !!!
  A najbardziej denerwuje mnie to że każdy z tych nieudaczników napchany nienawiścią świętoszka zgrywa!
  Czy z Kaczyńskim i jego partią można być w koalicji? Która partia zechciałaby z nimi rządzić?
  Wiadomo jak się z Giertychem i Lepperem skończyło!
  Komu wy chcecie oczy mydlić?

 4. obiekt x
  | ID: 15e177fa | #4

  Niemdlimie, ja tobie po ludzku współczuje tej masy jadu

 5. z Niemodlina
  | ID: 9b40bd5d | #5

  @obiekt x

  Nie trzeba, dziękuje, jakoś daję radę.

 6. kominiarz
  | ID: 90088140 | #6

  @obiekt x
  Bardziej można wspólczuć co niektórym ślepoty i głupoty. Pewnie stąd bierze się to ,że nazywają jadem to ,co jest zdrową oceną sytuacji. Pocieszające dla nich (samych) jest jedynie to ,że w swojej ślepocie są szczęśliwi i zadowoleni:) W sumie też byłbym szczęśliwy gdybym nie widział gówna z szamba jakie po mnie ścieka i sądził ,że to jest żel pod prysznic:D Wiesz co? Fajnie musi być takim jak Ty i cieszę się z Twojego szczęścia:)

Komentarze są zamknięte