W niedzielę w Niemodlinie odbędzie się referendum

Redaktor Obywatelski4

droga Niemodlin/Bogusław Kalisz/AFRO/Radio OpoleW niedzielę w Niemodlinie odbędzie się referendum ws. odwołania burmistrza Mirosława Stankiewicza oraz rady miasta. Mieszkańcy zarzucili władzom brak kontroli nad inwestycjami i niekorzystne działania na rzecz mieszkańców gminy.

Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum zebrano 2240 podpisów, a potrzebnych do tego było 1084 podpisów. Grupa inicjatywna mieszkańców Niemodlina, która chce odwołania burmistrza i rady miasta, zarzuciła władzom m.in. brak należytej kontroli nad inwestycjami i niekorzystne działania na rzecz mieszkańców gminy.

Burmistrz Niemodlina oczywiście odpiera wszystkie zarzuty. Jak twierdzi, postawione tezy nie mają nic wspólnego z prawdą.

Czy burmistrz zostanie odwołany, przekonamy się już w niedzielę.

lz

 1. z Niemodlina
  | ID: e65fafb3 | #1

  Sąd jasno wyraził się w tej sprawie i tylko dzięki ułomności polskiego prawa, inicjatorzy referendum nie ponieśli i pewnie nie poniosą żadnej odpowiedzialności za fałszywe oskarżenia wobec pana Burmistrza Mirosława Stankiewicza.

  Wszystkie zarzuty przeciwko Burmistrzowi i Radzie Miejskiej, pod którymi podpisało się 2240 mieszkańców Gminy Niemodlin okazały się nieprawdziwe, stwierdził to Sąd Okręgowy w Opolu, a zażalenie złożone do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zostało oddalone.

 2. Marcin
  | ID: adcccfc5 | #2

  @z Niemodlina

  aha czyli ten Stankiewicz to fajny gość ma się rozumieć ???

  Ten Stankiewicz to bardzie PiS czy bardzie po SLD

  Pytam bo te rózne lokalne ugrupowanka jak historia pokazuje zawsze chcą być nijakie i nieutożsamianae z partimai wiejskimi. Lewaki lokalne w ten sposób zdobywają głosy mało zoorintowanych prawych wyborców.

 3. z Niemodlina
  | ID: e65fafb3 | #3

  @Marcin

  Z tego co wiem, jest bezpartyjny, wiem tylko,że Sąd nie przyznał racji inicjatorom referendum, to już wystarczający powód,aby zignorować referendum, które moim zdaniem wobec tego, w ogóle nie powinno mieć miejsca.

  ps. zdjęcie przedstawia budynek komisariatu policji w Niemodlinie, a nie Urząd Gminy :)

 4. Irena
  | ID: 118e6b1f | #4

  Udało się grupie inicjatywnej doprowadzić do referendum To jest sukces.Co nie udało się np.w Nysie. Więc poczekajmy, co los przyniesie radnym i burmistrzowi.
  Obojętnie, jaki będzie wynik referendum, jedno jest pewne – bardziej zmobilizuje samorząd do pracy na rzecz mieszkańców A i konkurs „Karpik”będzie kontynuowany.Bardzo takie plastyczne zmagania lubię. Trudno mi uwierzyć,że burmistrz żle działa.Wygląda na rozumnego mężczyznę..Powodzenia w każdym calu.

Komentarze są zamknięte