Tysiące wiernych na Koncercie Uwielbienia [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Dużo młodzieży na Koncercie Uwielbienia (800x536)W parku na osiedlu AK w Boże Ciało odbyła się w Opolu kolejna edycja „Koncertu Uwielbienia”. Pełno młodych ludzi, rodziny z dziećmi i dużo osób duchownych w tym bardzo dużo sióstr zakonnych. Częste uściski, bo jest to doskonała okazja do spotkania. Ja jestem pierwszy raz, moi znajomi śpiewają w chórze – mówi NGO Izydor Wielocha, który stał obok księdza Jarosława Staniszewskiego, diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Ile to osób młodych się witało z księdzem? W każdym razie oczekiwania na występ się przeciągnęły do 20.00. Koncert ruszył z mocnym basowym wejściem. Muzyka inna niż wszystkie, bo dla Ducha Św. Dla wierzącego katolika normalna. Boże Ciało też było na scenie. Pojawiło się  na scenie wraz z procesją z pobliskiego kościoła pw Przemienienia Pańskiego około 21.00. Każdy mógł śpiewać, gdyż do pomocy miał tekst wyświetlany na rzutniku.

Jak niewierny Tomasz

twych nie szukam ran,

lecz wyznaję z wiarą

żeś mój Bóg i Pan.

Pomóż w wierze mojej

Jezu, łaską swą,

ożyw mą nadzieję,

rozpal miłość mą.

– śpiewał tłum pod dużą sceną. Pochwalić trzeba świetny chór wspieranym przez zespół Przecinek, doborowych wokalistów oraz bardzo dobre nagłośnienie.

Wokoło życzliwa atmosfera. W zeszłym roku uczestniczyło ponad 3,5 tys. widzów. W tym roku mogło być podobnie. Nie sposób zliczyć. Choć dużym zmartwienie organizatorów była zapewne deszczowa aura.  – Są tu nie tylko osoby Diecezji Opolskiej, ale goście z całej Polski – mówił ze sceny inicjator Koncertów Uwielbienia ks . Eugeniusz Ploch z Duszpasterstwa Akademickiego Ressurexit, które jest głównym organizatorem tego duże przedsięwzięcia. Kierownikiem muzycznym koncertu był Łukasz Romański. Koncert od 2011 r jest rejestrowany przez kamerę i będzie można nabyć jak poprzednie edycje poprzez stronę www.koncertuwielbienia.pl. Pozostałym organizatorami są Kuria Diecezjalna w Opolu, Radio Plus Opole, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce. Koncert mógł na pewno mieć taki rozmach dzięki wsparciu firm prywatnych, którym jak wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowe przedsięwzięcie wystarczy serdeczne Bóg zapłać!

Autor i fot.: Tomasz Kwiatek

  1. Irena
    | ID: e7990467 | #1

    Wspaniałe.Dzieki za fotorelacje.Serce rośnie.

Komentarze są zamknięte