LIST OTWARTY do polityków PO

Redaktor1

adamPrzewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny Adam Słomka wystosował LIST OTWARTY do Jarosława Gowina i Grzegorza Schetyny.


W związku z istniejącym kryzysem polskiego „wymiaru sprawiedliwości”, który z całą mocą objawił się w sprawie Grudnia ’70 oraz wcześniej zorganizowanej grupy o charakterze zbrojnym o skrócie WRON oraz zbliżającymi się wyborami przewodniczącego rządzącej obecnie Platformy Obywatelskiej zwracam się do Panów Posłów o publiczne przedstawienie stanowisk w sprawie rozliczenia czasów totalitarnej PRL.

Mam świadomość, że Pan Poseł Grzegorz Schetyna wywodzi się z Solidarności Walczącej i był jedynym posłem Unii Wolności, który w 1999 roku głosował za przyjęciem „miękkiej wersji dekomunizacji” przedstawionej w projekcie ustawy dekomunizacyjnej autorstwa Mariusza Kamińskiego. Działania zaś Pana Posła Jarosława Gowina w zakresie poglądów konserwatywnych dają nadzieję, na odsunięcie od władzy w PO ludzi, którzy „odwrócili się plecami” od kolegów z czasów opozycji demokratycznej czasów PRL.

Ostatnie wyroki wydane przez rzekomo niezależne sądownictwo w sprawach rozliczenia dygnitarzy PRL wskazują, że wymiar sprawiedliwości III RP stoi na zgniłym fundamencie konserwowanym awansami zbrodniarzy komunistycznych w strukturach wymiaru sprawiedliwości III RP (np.  legnicki prokurator Edward Zalewski, prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Sławomir Gorzkiewicz czy niedawny wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże, itd.). Nie realizuje on ani art 2 Konstytucji, ani w stosunku do bohaterów walki o niepodległość art. 19 Konstytucji RP.

Pragnę przypomnieć Panom Posłom, że w 1985 roku Bundestag ostatecznie zniósł immunitet sądowy dla sędziów Trybunału Ludowego III Rzeszy – umożliwiając dochodzenie sprawiedliwości po 40 latach od zakończenia ostatniej wojny światowej.  Jednocześnie w 2012 roku Bundestag przedłużył ustawowo czas na rozliczenie czasów NRD.

Są powody, aby wrócić do koncepcji oczyszczenia państwa polskiego ze zbrodniarzy komunistycznych. Moim zdaniem wymaga pilnej interwencji „wymiar sprawiedliwości”, który powinien być oparty w postępowaniach karnych na tzw. „ławach przysięgłych”, które były obecne w systemie sprawiedliwości II RP i z powodzeniem funkcjonują np. w USA. Dyspozycyjność sędziów i prokuratorów jest co prawda „na rękę” rządzącym, ale z punktu widzenia edukacji obywatelskiej i polskiej racji stanu jest wynikiem braku rozliczenia tego środowiska po upadku PRL.
Lewicowy przechył Platformy Obywatelskiej oparty na polityce realizowanej niegdyś przez Unię Demokratyczną / Unię Wolności nie daje żadnej nadziei na realne zmiany w Polsce. Dla środowisk postkomunistycznych i ich „okrągłostołowych przyjaciół” kontynuowanie bezideowości i technicznego zarządzania rządzącą partią jest wygodne. Jak wszyscy wiemy – w „mętnej wodzie słabiej widać”.

Panowie Posłowie !

Zwracam się do Panów o ostateczne zerwanie z polityką Donalda Tuska zmierzającą do sfraternizowania się z postkomunistami. Moim zdaniem tylko przez współpracę środowisk propaństwowych od PO przez PiS, PSL, Solidarnej Polski aż do środowiska Konfederacji jesteśmy w stanie zbudować nowoczesne państwo, które pozbędzie się postkomunistycznych narośli. Powinniśmy ponad podziałami przeciwdziałać nowej wersji internacjonalizmu komunistycznego okraszonej poprawnością polityczną. Demontowanie państwa polskiego na rzecz złudzenia stanowisk w Unii Europejskiej przez niektórych liderów partii rządzących jednoznacznie wskazuje na potrzebę zmiany kierunku polityki Platformy Obywatelskiej.

Liczę, że jeśli Panowie Posłowie zdecydują się na udział w partyjnych wyborach szefa PO … to Polska nie straci kolejnych 6 lat na pozoranctwo, obietnice i żenujące, publiczne efekty „pracy” wymiaru sprawiedliwości III RP.

Z poważaniem

Przewodniczący KPN-OP,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji
(-) Adam Słomka

Warszawa, 28 maja 2013 r.”.

 1. Irena
  | ID: 8db05bd5 | #1

  Więcej takich otwartych apeli,listów itp. – Dzieki – panie Adamie !!!!!!!!!!!
  .Ja tez chcę Naprawy Rzeczypospolitej.Ale zacząć trzeba od Sądów i prokuratury.
  Pan Kukiz z innymi światłymi też wysłał maila do naszych władz. nt. m.in.JOW. /patrz załaczony film @NGO – . dziękuję/
  Razem do zwycięstwa.!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte