NGO podpisało umowę o współpracy z wydawcą tygodnika Sieci i wpolityce.pl

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jedynka 6 wydania NGOOkładka Sieci - Nie damy się zamknąć [wpolityce.pl]Z przyjemnością pragniemy poinformować, że „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu podpisała w maju br. umowę z Fratria sp. z o. o., która powołała Agencję Prasową. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z części zasobów wydawnictwa Fratria sp. z o.o., która posiada takie tytuły jak tygodnik Sieci, Gazetę Bankową, czy portale wPolityce, wNas.pl, czy tworzący się portal horyzontalny wSumie.pl. Model współpracy zakłada wymianę treści między naszymi wydawnictwami z powoływaniem się na źródło.

Kolejnym etapem przyszłej współpracy planowane jest uruchomienie Akademii reportera, czyli szansa dla naszych  dziennikarzy i współpracowników, którzy będą mogli zyskać szansę pisania bezpośrednio na ogólnopolskie łamy.

Planowane korzyści ze współpracy to m.in:

–       Nowoczesna i atrakcyjna forma współpracy medialnej;

–       Współpraca z doświadczoną kadrą dziennikarską;

–       Baza uniwersalnych i unikalnych treści;

–       Propagowanie treści lokalnych na łamach tytułów i serwisów ogólnopolskich;

–       Oszczędność czasu.

Tytuły wydawcy Fratria sp. z o.o.

Sieci – to tygodnik społeczno – informacyjny, o nakładzie 250 tys. egz. Redakcja skupia się na dziennikarstwie śledczym, tekstach polemicznych, nie unika też kwestii kontrowersyjnych, dobranych jednak z zachowaniem standardów dziennikarskich. „W sieci” pozwoli na zapoznanie z wyborem tekstów, ułożonych w bloki tematyczne omawiające bieżące informacje, szeroko opisujące aktualne tematy dyskusji medialnych, streszczające publikowane na portalach opinie. „wSieci” to tygodnik osobistych opinii, to gazeta, która w eleganckiej formie, za niewielkie pieniądze, oferuje dużo ciekawych treści do czytania.

wPolityce.pl – Portal wPolityce.pl jest przedmiotowym serwisem tworzonym przez zespół publicystów konserwatywnych. Zawartość serwisu opiera się na autorskich komentarzach i omówieniach informacji, własnych wywiadach i rozmowach oraz ostrych polemikach z prasą „mainstreamową”. wPolityce.pl znajduje się w gronie 5 najczęściej cytowanych mediów internetowych (wg Instytutu Monitorowania Mediów: gazeta.pl, onet.pl, money.pl, wPolityce.pl oraz sportowefakty.pl.). Na co dzień piszą: Jacek Karnowski (red. naczelny), Artur Bazak, Michał Karnowski, Marek Pyza, Izabella Wierzbicka, Piotr Zaremba, Piotr Semka, Łukasz Adamski, Anna Sarzyńska oraz Witold Gadowski. Przy portalu wPolityce.pl działa sklep internetowy. Na YouTube – studio telewizyjne wPolityce.pl – proponujące komentarze dotyczące wydarzeń politycznych i społecznych.

Nasze memento – to strona poświęcona historii Polski XX wieku. Portal jest bardzo jasny i przejrzysty, użyte symbole nawiązują do wolnej Polski. Na głównej stronie użytkownik znajdzie polecane treści, ostatnio komentowane artykuły, najczęściej czytane, kalendarium historycznych wydarzeń, polecane strony, informacje o rozgłośni radiowej oraz zapis do Newslettera. W zakładkach znajdują się takie działy jak: wiadomości, publikacje, opracowania, kultura i sztuka, projekty. Dodatkowe kategorie to: komentarze, świadectwa, wydarzenia, przyjaciele oraz z głębi dziejów. Najsilniejszą stroną portalu, zdecydowanie jest jego przesłanie i tematy artykułów, które mogą być ciekawe dla interesujących się historią i polityką Polski w XX wieku. Dodatkowo atrakcyjne są różne formy materiałów historycznych użytych na stronie – teksty, zdjęcia i video.

wGospodarce.pl – to portal o tematyce gospodarczo – ekonomicznej, ale przy tym „portal szczególnie wrażliwy na los średnich i małych polskich przedsiębiorstw a także pilnujący równości reguł gry rynkowej dla wszystkich podmiotów”. W serwisie są zamieszczane zarówno materiały redakcyjne, jak i informacje PAP. Portal podzielony jest na tematyczne serwisy: Biznes, Bieżące analizy, Finanse, Lifestyle, Ludzie, Polityka, Prawo.

wNas.pl – to serwis pełen interesujących i aktualnych treści dotyczących życia kulturalnego. Każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Publikowane treści podzielone są tematycznie i przypasowane do określonych informacji do danego dnia. Podział treści podzielony jest w oparciu o bloki tematyczne na stronie: Literatura, Film, Muzyka, Teatr, Media. Linkowane treści są w formie artykułów, recenzji, zapowiedzi, wywiadów, ocen, felietonów, a także rekomendacji.

Gazeta Bankowa – to opiniotwórczy miesięcznik obecny na rynku prasowym od 1988 r.  Gazeta Bankowa to wiadomości, wywiady, felietony, analizy, raporty, prognozy z dziedziny bankowości, ubezpieczeń
i szeroko pojętych finansów oraz gospodarki. Wysoki  i profesjonalny poziom dziennikarski gwarantuje wiarygodne źródło informacji i wiedzy o finansach. Gazeta Bankowa to także forum dyskusji ekonomistów, analityków i ekspertów z różnych dziedzin biznesu. Tytuł jest w czołówce magazynów czytanych przez kadrę menadżerską związaną z instytucjami finansowymi.

Gb.pl – Portal rzetelnie przedstawia i komentuje bieżące wydarzenia. Zawiera newsy, notowania giełdowe, analizy, statystyki i komentarze specjalistów. Pozwala korzystać z kompletu narzędzi i funkcjonalności, które są niezbędne przy podejmowaniu skutecznych i efektywnych decyzji biznesowych. Dzięki temu podobnie jak „Gazeta Bankowa” portal GB.pl zdobył wysokie uznanie szerokiego spektrum swoich czytelników, ale przede wszystkim top managementu branży finansowej.

Czas Stefczyka – to bezpłatny miesięcznik ogólnopolski, wydawany  przez Apella S.A. dla Członków Kas Stefczyka. Tematyka „Czasu Stefczyka” poświęcona jest w głównej mierze  sprawom związanym z działalnością Kas Stefczyka. Swoje stałe  miejsce mają tu tematy finansowe, historyczne i publicystyczne.  Gazeta zawiera informacje o ważnych wydarzeniach w kraju, można dowiedzieć się z niej  o sprawach lokalnych, z poszczególnych miejscowości kraju. Członkowie kas mogą odszukać siebie na pamiątkowych zdjęciach  z pikników, świąt i uroczystości. W gazecie znaleźć można porady prawne i konsumenckie. Ostatnia strona to rozrywka dla dorosłych i dla dzieci.

Tygodnik Podlaski – Tygodnik jest gazetą charakterze informacyjno-publicystycznym. Zawiera najświeższe wiadomości z regionu, wywiady, wydarzenia kulturalne i sportowe, a także ogłoszenia. Profesjonalni i dociekliwi dziennikarze gwarantują aktualne i rzetelne źródło informacji o ważnych wydarzeniach z regionu. Gazeta została wzbogacona także o całotygodniowy program telewizyjny, dzięki czemu gości w domach czytelników przez okrągły tydzień.

Stefczyk.info – to portal informacyjny, prezentujący codzienne bieżące informacje z kraju i ze świata, ale także wiadomości finansowe i gospodarcze. Nie poprzestaje na suchej wiadomości, ale stara się przybliżyć świat poprzez publicystykę i raporty, autorskie blogi, a nawet rozrywkę.

Oprac. TK

 1. Irena
  | ID: 310bc998 | #1

  Umowa o współpracy poszerzy horyzonty tematyczne.Świetny pomysł. Tylko czytać,tym samym uczyć się Rodacy. Dziękuję.

 2. grzech
  | ID: e7db0bfc | #2

  Rozwój niezależnych od „sobiepaństwa” bardzo mi się podoba ale proszę mi powiedzieć dlaczego pojawił się Ryszard Czarnecki w ostatnim numerze Sieci Historii? Czyżby nie da się uwolnić od układów okrągłego stołu? A może on nie należy?

 3. | ID: 6ba1d643 | #3

  Bez polskich, patriotycznych, narodowych mediów takich jak Sieci czy NGO nie będzie Polski i Polaków.

Komentarze są zamknięte