Prof. Dudek: Gowin wraca na swoją dawną pozycję

Redaktor Obywatelski2

Antoni_Dudek„Jarosław Gowin od samego początku był wewnątrz Platformy w opozycji wobec premiera Donalda Tuska. Dla mnie ogromnym zaskoczeniem było, że premier Tusk zdecydował się powołać tego polityka na stanowisko ministra w swoim rządzie” – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło, prof. Antoni Dudek, politolog, historyk, członek Rady IPN. 

A Grzegorz Schetyna?

On prowadzi inną rozgrywkę. Ja nie widzę żadnych różnic politycznych pomiędzy Tuskiem a Schetyną. Tam pojawia się konflikt personalny, gdzie dwóch byłych przyjaciół bije się między sobą. Przeciwnie jest w przypadku Tuska i Gowina gdzie pojawiają się ogromne różnice polityczne, a zwłaszcza ideowe.

– mówi prof. Dudek w rozmowie, która ukazała się w ostatnim wydaniu Warszawskiej Gazety.

Wybory na szefa PO? 

Jeżeli tylko Tusk się zdecyduje zmienić formę wyborów władz partii z kongresowych na powszechne, to uważam, że Jarosław Gowin powinien wziąć w nich udział. Oczywiście z Tuskiem obecnie nikt nie ma szans wygrać, jednak Gowin mógłby policzyć ilość głosów na które może liczyć w PO.

 – mówi prof. Dudek.

Cały wywiad, który obrazuje dużo więcej ciekawych rozwiązań i opinii profesora Antoniego Dudka przeczytacie w ostatnim numerze ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta.

lz

  1. Irena
    | ID: 2d490c0d | #1

    Więcej oczekiwałam od pana Gowina.Jego pseudo-reformy sądowe to kpina .Trafnie ujęte w felietonie pt. Pseudosejm, odrzucił pseudoreformy – Nowiny Nyskie nr 20. autorstwa pana Sanockiego. A wewnętrzne rozgrywki partyjne PO, niczego dobrego naszej Ojczyżnie nie przyniosły. Wręcz odwrotnie. Pan profesor trafnie polityków ocenia

  2. Irena
    | ID: 2d490c0d | #2

    [email protected] za filmiki.w tym wiadomosci,rozmowa z panem Sebesta i rozgoryczony student nt, Juwenalia.Wg mnie impreza do uratowania ale trzeba chcieć.Narzekania nie wskazane,tylko praca,praca i odpowiednie,grzeczne podejscie do miłej pani Rektor.PWSZ.

Komentarze są zamknięte