Rusza rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Szlachetna PaczkaSzlachetna Paczka 2013 zaczyna się już dziś. Szukamy liderów w 540 miejscach w całej Polsce, w tym 19 w województwie Opolskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy przegrywają swoje życie. Prawdziwa bieda nie krzyczy, dlatego tak trudno ją znaleźć.

  • Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób.  mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, inicjator projektu

  • Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział
    w mądrej pomocy.

Lider SZLACHETNEJ PACZKI buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne,
a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

 W 2012 roku projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. SZLACHETNĄ PACZKĘ już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

Rekrutacja liderów SZLACHETNEJ PACZKI  2013 trwa do 20 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i uzupełnić formularz.

Zostań Liderem!

Olaf Gałecki – [email protected]

  1. Irena
    | ID: 185839d2 | #1

    Skoro musimy szukać pomocy aby przeżyć,to Szlachetna Paczka spełnia tę rolę.Nalezy się włączyć,a wolontariusze się znajdą.Chętnej młodzieży do pracy społecznej nie brakuje.

Komentarze są zamknięte