Ujawniamy e-maila jakim posługuje się Tadeusz Jarmuziewicz. Urlopowany wiceminister używa w kontaktach służbowych Interia.pl

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Jarmuziewicz na pasach fot. Watch DOGJak podaje  RMF FM ulubiona zapewne stacja wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza, nasz opolski poseł został urlopowany do czasu wyjaśnienia sprawy spotkania w Mszanie przez CBA.

Jeszcze w czwartek w swoim oświadczeniu Tadeusz Jarmuziewicz stwierdził, że sytuacja ujawniona w notatce GDDKiA jest przedstawiona w sposób sensacyjny, który powoduje „niepotrzebne nieporozumienia wokół bezspornej sprawy”. Oskarżył też przedstawicieli generalnej dyrekcji, że publikacją ujawnionego przez RMF FM dokumentu chcą ukryć własne zaniedbania.

Posłuchajmy jak się tłumaczył wiceminister dzisiaj z tego spotkania

Wiceminister przedstawił też swoją wizję opisanego w notatce spotkania, które odbył 22 kwietnia. Na placu budowy odbyła się rada budowy z udziałem urzędników GDDKiA i wykonawcy z moim udziałem. Po spotkaniu na placu budowy, z inicjatywy posła Krzysztofa Gadowskiego, zgodziłem się wziąć udział w spotkaniu z władzami gminy Mszana, odbywającym się w urzędzie gminy. Spotkanie dotyczyło problemu naprawy przez wykonawcę zniszczonych dróg lokalnych. Sprawa ta była wielokrotnie zgłaszana przez samorządowców, niestety bez reakcji ze strony regionalnej dyrekcji GDDKiA. Po spotkaniu, w którym uczestniczyło kilkunastu przedstawicieli gminy, wykonawcy, poseł i ja udaliśmy się do pobliskiej restauracji na krótki obiad roboczy, na którym kontynuowano rozmowy na linii władze gminy-wykonawca – podaje za Jarmuziewiczem RMF FM.

Niewiele osób przeczytało notatkę ze spotkania. Myśmy z zaciekawieniem odkryli jakim mailem  posługuje się w kontaktach służbowych wiceminister Jarmuziewicz. Otóż jak wynika z notatki minister będąc na moście w Mszanie w obecności GDDKiA, wykonawcy oraz posła K. Gadowskiego miał powiedzieć:

Pan T. Jarmuziewicz przerwał rozmowę, stwierdzając że nadmiar informacji nie jest mu potrzebny. Ostatecznie ustalono, że pani Dyrektor [Oddziału GDDKiA] prześle na adres e-mail: [email protected] skan pisma, które zostało w dniu dzisiejszym przekazane do Alpin Bau (..) Skan przedmiotowego pisma został przekazany na wskazany e-mail. – czytamy w notatce z 22 kwietnia 2013 r.

Tak więc zachęcamy do wysyłania maili we wszelkich sprawach do ministra na portal Interia.pl należącego do 2008 r. do Comarch S.A i RMF FM. Obecnie należy do niemieckiej grupy Bauer. Niech się nie dziwi minister, że notatki i skany można łatwo przeczytać. A co z kontem mailowym w Ministerstwie Trasnsportu. Przecież minister zapewnia, że był służbowo. Z swojego doświadczenia zawodowego mogę powiedzieć tyle, że znam przypadek w branży finansowej, gdzie za podobny przypadek dyrektor stracił pracę w trybie natychmiastowym. Tak więc od dziś każdy internauta może mieć swobodny kontakt z ministrem.

Sprawę spotkania kompleksowo ma zbadać CBA. Prokurator Krajowy czeka na wnioski z tej kontroli.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: 5e1dd3c0 | #1

  Powiązania : Portal Interia.pl – Comarch SA/Kraków?/-Bauer-Jarmuziewicz.??
  „Nadmiar informacji nie jest mu potrzebny” – cytat z wypowiedzi Jarmuziewicza jest wyjątkowo ciekawy .Dobitnie go zdradza.Rozumie już,dlaczego kilkunastu podwykonawców do dzisiaj nie ma zapłacone za wykonane prace przy drogach, część firm upadła, dlaczego ślimaczą się prace na autostradach no i dlaczego nie ma obwodnic m.in. Nysa -Niemodlin.
  Bo wychowaliśmy sobie takiego a nie innego urzędasa. Ale ciekawe jest,że żaden poseł nie wiedział,że kilka już lat – ma obok siebie lobbyste.??
  W tym wypadku milczenie – nie jest złotem.

 2. T
  | ID: f04d25ab | #2

  Przecież to od początku był drobny cwaniaczek, jak zresztą ta cała klika PO. Opole to małe miasto i każdy, kto tu dłużej mieszka zna działalność Pana Jarmuziewicza.

Komentarze są zamknięte