Solidarna Polska: CBA powinno zamieszkać w Ministerstwie Transportu

Redaktor Obywatelski3

Patryk Jaki_Solidarna PolskaKolejne informacje medialne kompromitują kierownictwo Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dowodzą tego m.in. opóźnienia w budowie większości planowanych dróg ekspresowych i autostrad, brak mechanizmów i procedur antykorupcyjnych, chroniących kluczowe inwestycje infrastrukturalne. Do tego trzeba dodać zapaść w kolejnictwie, budownictwie oraz nierozwiązane problemy z podwykonawcami autostrad, bankructwa wykonujących te inwestycje firm.

Ponadto pojawiły się informacje o możliwych powiązaniach ministra Sławomira Nowaka z firmą Cam Media, a ostatnio także o możliwym lobbingu sekretarza stanu Tadeusza Jarmuziewicza na rzecz jednego z inwestorów, budującym odcinek autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki.

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak oraz całe kierownictwo resortu udowodniło, że jest trwale niezdolne do realizacji tak odpowiedzialnych zadań jak rozwój szeroko pojętej polskiej infrastruktury. Solidarna Polska oczekuje od premiera Donalda Tuska niezwłocznego odwołania obecnego kierownictwa ministerstwa, którego niekompetencja i niejasne powiązania biznesowe skutkują nieudolnością w prowadzeniu kluczowych dla rozwoju Polski inwestycji infrastrukturalnych.

BP Solidarna Polska

 1. Irena
  | ID: bb7791ac | #1

  Popieram. Wnioskuje aby całe Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej eksportować z opinią,ze to najlepsi pracownicy i lobbyści . Zapewne, znajdzie się odpowiednie dla nich miejsce. Działanie służb kryminalnych w ościennych państwach jest bardzo szybka i skuteczna .

 2. | ID: 6cc89bab | #2

  moim zdaniem ABW w ogóle nie ściga skorumpowanych przestępców, bo nie chce. W Polsce torturowana ofiara przestępstw taka jak ja jest nienawistnie prześladowana, szykanowana, poddawana bezprawnym groźbom, okradana, przez skorumpowanych groźnych i zorganizowanych złodziei, oprawców i katów z Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego S.A. w Gliwicach i Vattenfall Szwecja – takich jak Prezesa Piotra Kołodzieja , Mariusza Garbacika, Piotra Kowalskiego, Gabrielę Stokłosa, Irenę Pacwa. Działanie służb kryminalnych w ościennych państwach jest bardzo szybka i skuteczna. Jestem bezprawnie zastraszana bezprawnymi groźbami. Zysk dla Prezesów z GZE S.A. i decydentów z Vattenfall Szwecja jest ważniejszy od mojego życia. Odpowiedzialni Prezesi z GZE S.A. i decydenci z Vattenfall Szwecja powzięli informację o ciężkim wypadku przy pracy i wiedzieli, że jestem bezpośrednio narażona na niebezpieczeństwo utraty życia. Odpowiedzialni Prezesi z GZE S.A. i decydenci z Vattenfall Szwecja umyślnie bezprawnie i z premedytacją nie dzwonią z telefonów komórkowych po pomoc ratunkowo- lekarsko medyczną – wiedzą, że z wielkim prawdopodobieństwem pracownica GZE S.A. podczas wykonywania powierzonych obowiązków pracy przez GZE S.A. i Vattenfall – pracownica stłukła głowę – ma uraz głowy i mózgu, wstrząśnienie mózgu, utraciła przytomność. Odpowiedzialni kierownicy GZE S.A. i decydenci właściciela Vattenfall Szwecja umyślnie bezprawnie pozostawiają mnie samej sobie – nie udzielają żadnej pomocy – dynamizują niebezpieczeństwo i nadal mnie narażają na niebezpieczeństwo utraty życia. W Szwecji wszyscy poszkodowani pracownicy w wypadkach przy pracy podczas wykonywania pracy otrzymują pomoc ratunkowo – medyczną – lekarską. Gdyby Prezesi z GZE S.A. i decydenci z Vattenfall zostali poszkodowani w wypadku przy pracy – otrzymaliby pomoc ratunkowo – lekarsko – medyczną. Dlaczego Odpowiedzialni Prezesi GZE S.A. i decydenci i właściciel Vattenfall Szwecja umyślnie bezprawnie nie udzielili mi pomocy ratunkowo – lekarsko – medycznej gdy byłam narażana na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia??? Gdybym otrzymała pomoc ratunkowo – lekarsko medyczną to z wielkim prawdopodobieństwem nie byłabym kaleką, nie byłabym niepełnosprawna, nieuleczalnie chora i nie miałabym guza mózgu.Skorumpowani Prezesi z GZE S.A. i Vattenfall – przestępcy umyślnie, bezprawnie okradli i okradają mnie za przyzwoleniem skorumpowanych Prokuratorów i Sędziów – przestępców. Jestem bezradna, bezsilna, całkowicie pozbawiona praw konstytucyjnych. Jestem umyślnie bezprawnie zastraszana i nienawistnie prześladowana, psychicznie torturowana, pozbawiana sprawiedliwego i słusznego osądzenia mojej sprawy. Skorumpowanym zorganizowanym groźnym przestępcom zależy aby zamknęła usta. Uważam, że prawda musi zwyciężyć. PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻA!!

 3. Irena
  | ID: 2a563638 | #3

  @ P. megi 1802. Treść Twoja mnie przeraża. A gdzie są służby zakładowe BHP ? Powinien być spisany protokół wypadkowy. Pracownicy są ubezpieczani,zapewne i Pani też.Jest Państwowa Inspekcja Pracy,wiec zwróć się pisemnie do niej,najlepiej do Warszawy do Inspektora Głównego.Musisz o siebie zawalczyć.Zapewne cierpisz,ale to nie oznacza,że do końca zycia ,bez srodków do życia i rehabilitacji musi tak być.Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte