Wot, priwisljenskije malcziki !

Redaktor17

jpZ niesmakiem przeczytałem niektóre komentarze do zamieszczonych przez NGO notek w rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego i w sprawie niedawno więzionego piłsudczyka Adama Słomki. Internauta „Piotr Rubas” idzie w nich jawnie tą samą drogą, którą kroczyli po 1945 roku komuno-narodowcy … uznający, że rozprawa z mniejszościami zamieszkującymi w II RP wychodzi „per saldo” nam na dobre.

Idąc drogą „robienia Rosji dobrze” „klasyk” narodowców Maciej G. wspierał czynnie i publicznie zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym o skrócie WRON i jej capo di tutti capi Wojciecha J. Chodzenie na rękę władzy – tym razem internacjonalistycznej Platformie Obywatelskiej – nabył też „młodszy wódz” Roman G., który zasłynął ostatnio z reprezentowania infrastrukturalnego ministra – konesera drogich zegarków. Wot, priwisljenskije malcziki !

To, że myśl niepodległościowa ulega modernizacji jest widoczne. Liczne ugrupowania nawiązujące do Sanacji – np. KPN-OP czy PiS – z powodzeniem współpracują z obozem narodowym. Po części realizują koncepcję obrony polskich interesów narodowych dostrzegając równocześnie wielką historyczna rolę mniejszości narodowych w walce o polską niepodległość. Całkiem niedawno znany działacz społeczny Adam Sandauer był atakowany na łamach NGO (wspomniane komentarze) za to tylko, że ma pochodzenie żydowskie. Dosyć chlubnie – chodź na innym przecież poziomie – jego działalność wpisuje się w działania żydowskich parlamentarzystów II RP, którzy otwarcie wzywali do obrony Polski przed bolszewizmem. Stosując kryteria XIX wiecznych narodowców poza Żydami i cyklistami należałoby atakować również polskich Tatarów, którzy od ponad 400 lat – jako odrębna wspólnota religijna – w jasny i bezkompromisowy sposób uczestniczą w budowaniu Polski.

W czasie ostatniej wojny światowej polscy Żydzi służyli dosyć gremialnie w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie przechodząc z nimi cały szlak ubroczony krwią, np. pod Monte Cassino. Z drugiej strony spora część komuno-narodowców wolała współpracę z ZSRR w imię panslawizu. Całkiem niedawno lider LPR Roman Giertych w czasie swojego ministrowania promował jeszcze komunofila i członka władz PRL Jana Dobraczyńskiego wpisując jego „dzieła” na listę lektur.  Można przypomnieć też, że wielu komuno-narodowców dogadywało się w PRL-u znakomicie z komunistami pochodzenia żydowskiego. Razem tworzyli aparat represji podległy Moskwie, Związek Literatów Polskich, Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Radzieckiej, Grunwald czy komunistyczną namiastkę parlamentu w postaci Sejmu PRL. To oni odpowiadali wspólnie za to, że totalitarny PRL trwał.

Dla wszystkich komunistów w PRL Józef Piłsudski był największym zagrożeniem. Skazywali go więc na państwowe zapomnienie „strasząc” rzekomo wszystkich powrotem sanacyjnych rządów. Tworzyli mit, który „łyknęło” jeszcze dziś wielu pseudonarodowców. To oni odpowiadają swoim dyletanctwem i nieuctwem za możliwości ataku na nowoczesny ruch narodowy. Bowiem … kto czytał Balickiego, Dmowskiego czy Popławskiego wie, że antysemityzm czy komunizm był im obcy na równi z Józefem Piłsudskim. Tropienie wszędzie mniejszości i ich skrywanej oraz niby gremialnej antypatii do Polski ma na celu tylko umniejszenie szans „zdrowych” narodowców na współudział w rządzeniu naszym krajem w przyszłości. Nie ukrywam, że część członków mniejszości narodowych jest Polsce wroga, ale tak było historycznie zawsze. Zawsze też znaleźli się polscy zdrajcy. Właśnie dlatego piłsudczycy stosowali i stosują kryterium działania w interesie państwa.

„Zdrowy” ruch narodowy dawno dokonał syntezy myśli Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego. Sojusz narodowców i niepodległościowców umożliwi oczekiwane społecznie zmiany. Nie mam żadnych oporów przed przypominaniem rocznic związanych z oboma wielkimi mężami stanu II RP. A antypiłsudczyków trzeba odesłać do Moskwy. Bo to w interesie Federacji Rosyjskiej głoszą swoje bzdury.

Paweł Czyż
Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Eleonora
  | ID: efbbc64b | #1

  Panie Czyż jakieś indolencje myslowe chyba istnieją?
  Niech pan zaparzy sobie herbatki i na spokojnie przeczyta swoje wypociny:))

  „Idąc drogą „robienia Rosji dobrze” „klasyk” narodowców Maciej G. wspierał czynnie i publicznie zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym o skrócie WRON ..”

  Pan Giertych należał do rady Konsultacyjnej, a nie do WRONu.
  Powinien pan to odróżniać?!

  W powołaniu Rady zaangażowana była także strona kościelna, poparcie dla inicjatywy wyraził prymas Polski Józef Glemp, aczkolwiek Kościół oficjalnie nie delegował tam swoich kandydatów.
  Radę powołano 6 grudnia 1986. W skład Rady weszło 56 członków, wybranych w założeniu spośród osób o ugruntowanym społecznym lub środowiskowym autorytecie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Konsultacyjna_przy_Przewodnicz%C4%85cym_Rady_Pa%C5%84stwa

  Poza tym:
  Dlaczego wali pan w pana Giertycha seniora, za poczynania syna Romana?
  Gdyby iść pańskim tropem, można by pisać o Marszałku ostatnimi słowami, bo….
  jego ukochana wnuczka Joanna Jaraczewska wyszła za niejakiego Onyszkiewicza.
  Potomka słynnego riezuna ” Oresta”

  Rzekome ataki na pana Adama S. były przyczyna pańskiego zgorszenia, ale już pańskie ataki są w zupełności na miejscu?
  Poza tym.
  Nie wydaje się by ten pan atakowany był za swoje pochodzenie.
  Zwrócono panu uwagę by nie stawiał znaku równości pomiędzy mordercami spod znaku UB, którzy bardzo chętnie wysługiwali się systemowi pobierając za to nieliche emeryturki, a jedwabieńskimi świadkami niemieckiej zbrodni.
  Bo oczywistym jest fakt, że tej nie dokonali Polacy, nieprawdaż?
  Skoro panskie ” elity” zawiodły i czmychnęły z miejsca zbrodni, nie dokonawszy ekshumacji, udowodniającej niewinność własnego narodu, teraz pijemy to piwo zdrady i poprawności politycznej…

  „Całkiem niedawno lider LPR Roman Giertych czasie swojego ministrowania promował jeszcze komunofila i członka władz PRL Jana Dobraczyńskiego wpisując jego „dzieła” na listę lektur.”

  Tym zdaniem ujawnił pan swoje wyjątkowe nieuctwo!
  Dobraczyński napisał wiele cennych książek o tematyce religijnej i tym zasługuje na pamięć.
  Chocby Listy Nikodema czy o wyprawach krzyżowych Doba Krucjat…
  Doprawdy jest on o niebo wartościowszym pisarzem od hołubionego przez was Gombrowicza.
  Człowieka bez zasad.

  „Można przypomnieć też, że wielu komuno-narodowców dogadywało się w PRL-u znakomicie z komunistami pochodzenia żydowskiego. ”

  Nooo brawo, brawo!
  Te wszystkie Fejginy czy Morele i inni kaci żołnierzy NSZu okazało się być przedwojennymi narodowcami:)

  Cóz więcej pisać do człowieka, który jak pisał klasyk
  ” Bardziej nienawidzi ruskich niż kocha Polaków”

  Wot taki charoszyj durak.

 2. Paweł Czyż
  | ID: eac844ce | #2

  @ Eleonora Szanowna Eleonoro, żadne zaklęcia nie wpłyną na mój osąd. Mam do niego prawo. Nigdy Roman Dmowski nie odnosił się pozytywnie do antysemityzmu. Jeśli w książce Piotra Zychowicza, pt. „PAKT RIBBENTROP – BECK” jest stawiana teza o tym, że minister s.z. II RP nie był w istocie realizatorem wytycznych Marszałka … to i pseuronarodowi-komuniści nie realizowali wytycznych Dmowskiego. Maciej G. wystąpił w telewizji PRL z poparciem dla Stanu Wojennego. Według senatora Romaszewskiego ten zbrodniczy akt kosztował życie nie mniej niż 106 Polaków. W tej sytuacji to, że część ludzi Kościoła zadziałała sprzecznie z interesem narodowym i naciskała na realizację polityki odprężenia … nie jest czymś chwalebnym. Trzeba wspomnieć, że weteran opozycji ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski jasno domaga się oczyszczenia Kościoła z TW-manów. To, że ktoś z jakichkolwiek przyczyn poparł zbrodnie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym o skrócie WRON jest wyrazem koniunkturalizmu oraz zaprzeczeniem idei niepodległościowych i narodowych.

  Każdy przy tym jest dorosły. Skoro krytykowany w komentarzach Adam Sandauer nie podzielał poglądów ojca i się od nich odciął … to można oczekiwać, że wicepremier rzekomo prawicowego rządu (z sędzią A. Kryże przedłużającym areszt, np. Krzysztofowi Królowi) może skrytykować ojca za wsparcie dla obozu komunistycznego. Ale taki akt miejsca nie miał. To jest właśnie efekt pansalawizmu lansowanego przez komuno-narodowców z Dobraczyńskim w pierwszym szeregu. Odrzucenie jego „twórczości” jest kwestią oczywistą. Skoro odrzuca się w całości dorobek Zygmunta Kaczkowskiego (1825-1896) agenta wywiadu austriackiego (ps. HEUBAUER), polskiego działacza politycznego, poety i powieściopisarza konkurującego o palmę pierwszeństwa z Henrykiem Sienkiewiczem to nagradzanie komunistycznego dygnitarza Dobraczyńskiego jest nieporozumieniem.

  Reasumując. Nie atakuję obozu narodowego … ale komunistyczne narośle realizujące politykę Kremla. Wiarygodność jest kwestią oczywistą. Dla mnie znany mi osobiście honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych podejmując się obrony Sławomira Nowaka (były szef młodzieżówki Unii Wolności) wiarygodny nie jest. Po prostu zszedł z drogi wytyczonej przez Dmowskiego i Piłsudskiego …A wszystko przez wnioski wyciągniete chyba z Dobraczyńskiego …

 3. Paweł Czyż
  | ID: eac844ce | #3

  @ Eleonora Szanowna Eleonoro, żadne zaklęcia nie wpłyną na mój osąd. Mam do niego prawo. Nigdy Roman Dmowski nie odnosił się pozytywnie do antysemityzmu. Jeśli w książce Piotra Zychowicza, pt. „PAKT RIBBENTROP – BECK” jest stawiana teza o tym, że minister s.z. II RP nie był w istocie realizatorem wytycznych Marszałka … to i pseudonarodowi-komuniści nie realizowali wytycznych Dmowskiego. Maciej G. wystąpił w telewizji PRL z poparciem dla Stanu Wojennego. Według senatora Romaszewskiego ten zbrodniczy akt kosztował życie nie mniej niż 106 Polaków. W tej sytuacji to, że część ludzi Kościoła zadziałała sprzecznie z interesem narodowym i naciskała na realizację polityki odprężenia … nie jest czymś chwalebnym. Trzeba wspomnieć, że weteran opozycji ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski jasno domaga się oczyszczenia Kościoła z TW-manów. To, że ktoś z jakichkolwiek przyczyn poparł zbrodnie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym o skrócie WRON jest wyrazem koniunkturalizmu oraz zaprzeczeniem idei niepodległościowych i narodowych.

  Każdy przy tym jest dorosły. Skoro krytykowany w komentarzach Adam Sandauer nie podzielał poglądów ojca i się od nich odciął … to można oczekiwać, że wicepremier rzekomo prawicowego rządu (z sędzią A. Kryże przedłużającym areszt, np. Krzysztofowi Królowi) może skrytykować ojca za wsparcie dla obozu komunistycznego. Ale taki akt miejsca nie miał. To jest właśnie efekt panslawizmu lansowanego przez komuno-narodowców z Dobraczyńskim w pierwszym szeregu. Odrzucenie jego „twórczości” jest kwestią oczywistą. Skoro odrzuca się w całości dorobek Zygmunta Kaczkowskiego (1825-1896) agenta wywiadu austriackiego (ps. HEUBAUER), polskiego działacza politycznego, poety i powieściopisarza konkurującego o palmę pierwszeństwa z Henrykiem Sienkiewiczem to nagradzanie komunistycznego dygnitarza Dobraczyńskiego jest nieporozumieniem.

  Reasumując. Nie atakuję obozu narodowego … ale komunistyczne narośle realizujące politykę Kremla. Wiarygodność jest kwestią oczywistą. Dla mnie znany mi osobiście honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych podejmując się obrony Sławomira Nowaka (były szef młodzieżówki Unii Wolności) wiarygodny nie jest. Po prostu zszedł z drogi wytyczonej przez Dmowskiego i Piłsudskiego …A wszystko przez wnioski wyciągnięte chyba z Dobraczyńskiego …

 4. z Niemodlina
  | ID: ab9cc4d2 | #4

  @Paweł Czyż

  Ma pan 100% racji, pozdrawiam

 5. Mariusz Marasek
  | ID: 06ed3674 | #5

  Na wstępie zazbaczam iż nie wywodzę się z tradycji piłsudczykowskiej. Bliskie sa mi tradycje narodowe, antykomunistyczne i katolickie. Jednakże spór o wyższośś (lub niższość) obozu narodowego w stosunku do obozu Józefa Piłsudskiego i sanacji straciło sens. Zyjemy w czasach gdy już od dawna nie żyją główni uczestnicy tego sporu. Dlatego jedni i drudzy powinni się spotkać we współdziałaniu, na na gruncie wspólnego obu nurtom patriotyzmu i troski o dobro Rzeczypospolitej. Wierzę, żelos narodu, państwa i rodziny bliski jest obydwu nurtom. Politycy powinni zostawić historyczne spory historykom i badaczom myśli społecznej. Konkludując cieszy mnie fakt, że osoby wywodzące się z tradycji narodowych i piłsudczykowskich potrafiły się spotkać podczas Marszu Niepodległości, a wkrótce może we wspólnym działaniu,

 6. Paweł Czyż
  | ID: eac844ce | #6

  @ Mariusz Marasek. Dziękuję Panu za opinię – szczególnie cenną jako parlamentarzysty czasów przełomu 1991-93.

 7. Anonim
  | ID: be50e58b | #7

  @Paweł Czyż
  No to żeś pan wrzucił granat do szamba. A szambo, jak już widac, się zapieniło, zabulgotało i rozbryzgnęło (na razie jednoosobowo).

 8. Paweł Czyż
  | ID: eac844ce | #8

  Zgoda. Komunistyczne szambo zabulgotało :)

 9. Eleonora
  | ID: efbbc64b | #9

  @Paweł Czyż

  „Maciej G. wystąpił w telewizji PRL z poparciem dla Stanu Wojennego. Według senatora Romaszewskiego ten zbrodniczy akt kosztował życie nie mniej niż 106 Polaków. W tej sytuacji to, że część ludzi Kościoła zadziałała sprzecznie z interesem narodowym i naciskała na realizację polityki odprężenia … nie jest czymś chwalebnym”

  Powiem więcej:
  Pan Maciej G. występował przeciwko Michnikowi i Kuroniowi, ówczesnych przyjaciół pana Romaszewskiego.
  Nie okazał się także przyjacielem szlachetnego KORu:)
  W jego zyciorysie odnajdujemy m.inn:
  „W latach 1986–1989 był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Prymasowskiej. W 1987 na zaproszenie papieża uczestniczył jako świecki audytor w pracach Synodu Biskupów na temat roli laikatu w Kościele i świecie. Współuczestniczył w przygotowaniu materiałów na tym Synodzie do adhortacji apostolskiej Christifideles laici ogłoszonej 30 grudnia 1988 przez Jana Pawła II.”

  Prawda, jaki z niego mały człowiek?
  I z ludzi Kościoła, którzy” naciskali na politykę odprężenia”
  Nie chcę się licytować, gdyż stan wojenny uwazam za zły okres. Ale proszę porównać ilość Ofiar do dzisiejszych ofiar ( często ukrytych) ludzi zdesperowanych, bezrobotnych i bezdomnych…
  Proszę porównać stan Polski.

  Pański ” weteran opozycji” walczy z każdym, kto się nawinie.
  Bez względu czy to biskup KK, czy zwykły szaraczek:)
  Wiecej gada o tzw oczyszczaniu Kościoła z homoseksualistów niż o Sakramentach świętych.

  Sędzia Kryże został nominowanym przez PIS, pańską ” sanację” ( hehh- sanację)

  Z tego co pamietam Dobraczynski konkurował nie z Sienkiewiczem, ile z Gombrowiczem.
  Ta pańska ” sanacja” walczyła o zmianę kanonu lektur. Pan Ujazdowski z PIS zakrzyknął do kamer:
  ” Proszę państwa obronilismy Gombrowicza”

  Ciekawe, że nie przeszkadzają panu inwektywy wypowiadane przez najzacniejszego ” polskiego noblistę”, typu:

  ” Polak musi być świnią, ponieważ Polakiem się urodził” ( Prywatne obowiązki) czy
  „Przyrzekłem sobie, że nie zawrę przymierza z polskim katolicyzmem- niekoniecznie używając tego terminu- czyli, że nie poddam się małpom” ( Rodzinna Europa)

  Ale uwiera wielce autor piszący w duchu katolickim?!

  Reasumując:
  Doczekaliśmy czasów, w których nasi ” opozycjoniści” drodzy z uporem walczą o dobre imię Światowego Kongresu Żydów.
  Ci ubzdurali sobie, że są upoważnieni do oskubania Polaków i Węgrów jednocześnie. Powołując się na nieistniejące trybalistyczne prawo upoważniające do nabycia praw do utraconych majątków tylko na podstawie swojego pochodzenia…
  I piszą namiętne odezwy odcinajace się od ” narodowych antysemitników”
  Ciekawe czasy… nie ma co!

 10. Eleonora
  | ID: efbbc64b | #10

  Anonim :
  @Paweł Czyż
  No to żeś pan wrzucił granat do szamba. A szambo, jak już widac, się zapieniło, zabulgotało i rozbryzgnęło (na razie jednoosobowo).

  Jest pan intelektualnym demonem:))
  Wymiata pan i już!
  Cóż ja- lichotka do pana….

 11. Anonim
  | ID: 5ec1776f | #11

  @Eleonora
  Szambo już nie bulgocze, szambo kipi.

 12. Eleonora
  | ID: d245805d | #12

  @Anonim

  Nawet nie chce mi się z panem polemizować….:(
  Bo o czymże gadać z zatwardziałym ” opozycjonistą” który bez mrugnięcia okiem wykonuje zadania postawione mu przez syjonistów.
  Pan się rozejrzy:
  Coście panowie spod okrągłostołowego znaku zostawili..
  Zniszczoną Polskę, umęczony naród i brak perspektyw na lepszą przyszłość…
  A wszystko to za pomocą i podpowiedzią tzw Zachodu, który widzi w nas ogromne rynki zbytu, ręce chętne do pracy, znacznie lepsze i bardziej wykształcone od nieasymilujących się i szkodliwych cywilizacyjnie Turków….
  W czasach okupacji powstał wiersz:

  Cóżeś zostawił barbarzyńco głupi?
  Zostawiłeś po sobie swąd i zaduch trupi

  Który dedykuję podobnym panu patryjotom, którzy w imię nienawiści ” do ruskich” są w stanie zniszczyć własny naród.
  Nigdy nie zrozumie pan mądrych słów Jędrzeja Giertycha

  ” W życiu narodu nawet najbardziej szara, smutna i choćby nawet pełna upokorzeń wegetacja jest zawsze lepsza od katastrofy”

  A wy poprowadziliście Polskę na skraj katastrofy.
  Cienki pan jesteś, nie odróżniający komuny od narodu
  Nie jest pan w stanie zrozumieć Giertych piszącego:

  „Komunizm jest naszym śmiertelnym wrogiem, ale z Rosją jako narodem, mimo wszelkich przeciwieństw i mimo złych wspomnień łączy nas wiele wspólnych interesów. Czy naprawdę nie możemy brać w rachubę narodu rosyjskiego jako odrębnego od aparatu komunistycznego, który go opanował?”.

  Wy- tego nie potraficie….

 13. Anonim
  | ID: 5ec1776f | #13

  @Eleonora
  A co mówią lekarze?

 14. Anonim
  | ID: cecbf956 | #14

  @Anonim
  To nie lekarze powinni sie wypowiedzieć. Widać jak na dłoni swiadomie eksponowany wpływ indoktrynacji „wojskówki” z czasów PRL. Ta pozornie głupia i bezrozumna licytacja – mowa o mniejszych szkodach wyrządzonych przez komunizm (żeby wspomnieć tylko te kilkadziesiąt tysięcy mlodzieży polskiego wojska różnych, nie tylko NSZ-owskich formacji wymordowanych w latach powojennych przez towarzyszy z UB przy współudziale LWP i KBW, nie mowiąc o innych ofiarach reżimu), by sprowadzić takie zbrodnie, jak pacyfikowanie przez wojsko buntów robotniczych w Poznaniu w 1956 roku, na Wybrzeżu w 1970, w Radomiu i Ursusie w 1976, najazd na Czechoslowację w ramach niesienia internacjonalistycznej pomocy, czy stan wojenny przedstawić jako w sumie nieszkodliwy epizod PRL-owskiej historii, które są niczym w porównaniu z okresem transformacji, w którym, a jakze – ta sama wojskowka bierze po dzień dzisiejszy zbroodniczy udział, służą Eleonorze do dowolnego manipulowania faktami, by uprzyjemnić czytelnikom wizerunek byłych zbrodniarzy komunistycznych (zwłaszcza noszących wojskowe mundury) i zochydzić całą opozycję przedsierpniową i posierpniową, wrzuconą jednym zamachem do wspolnego wora sprzedajnych drani popierających Izrael. Można przyjąć, że opisany belkot ma swoje źrodło w jednostce chorobowej. Ja upatrywałbym go gdzie indzxiej.

 15. Eleonora
  | ID: 1397aa26 | #15

  @Anonim

  Gdzie pan widzi moją licytacje kto wyrządził większe szkody:
  panu podobni ” pożyteczni idioci”, nie rozumiejący świata czy komuniści?!
  Przecież jasno się wyraziłam o stanie wojennym.
  Potrafi czytać pan ze zrozumieniem??
  Nie dziwota, że jestesmy tam- gdzie jestesmy, skoro nasze ” elity” nie potrafią nawet mysleć analitycznie.
  Tylko komuna- ruskie, komuna- ruskie:))
  To nie ja piszę głupawe Listy Protestacyjne przeciwko młodym Wegrom, którym nie podoba się nowoczesna lichwa w wykonaniu obywateli państwa Izrael i USA ….
  To są pańscy pupile, nie moi:))
  Zegnam mile, nie mam ochoty na dłuzsze konwersacje z panami.
  Nie ma o czym.

 16. Eleonora
  | ID: 1397aa26 | #16

  „Ta pozornie głupia i bezrozumna licytacja – mowa o mniejszych szkodach wyrządzonych przez komunizm (żeby wspomnieć tylko te kilkadziesiąt tysięcy mlodzieży polskiego wojska różnych, nie tylko NSZ-owskich formacji wymordowanych w latach powojennych przez towarzyszy z UB przy współudziale LWP i KBW, nie mowiąc o innych ofiarach reżimu)”

  A kto nie dopuścił do ujawnienia nazwisk morderców z UB czy KBW?!
  Przecież to wy panowie opozycjoniści ” o take Polske” dzielnie walczyliście.
  Teraz wypinacie piersi po ordery i ręce po odszkodowania
  Pokażcie choć jednego, któremu wasi ludzie, będący u władzy od 1990r, odebrali przywileje i słodkie emeryturki!?
  Tylko ględziliście przez 20 lat o sprawiedliwej Polsce, ale nie zrobliście najmniejszego kroku by tę sprawiedliwość wprowadzić w życie….
  A jak doszło do ustanowienia jako-takiej ustawy lustracyjnej, to nikt inny jak nie wasi ludzie- Romaszewski czy śp. prezydent sknocili ją okrutnie.
  Pamięta szanowny pan, czy znów dopadła paskudna amnezja?!
  Jak to jest, że prezydent przebywający w Izraelu miał czas na wygłaszanie laudacji na cześć tego państwa, zapewniał o gotowości jego obrony, a nie upomniał się o deportacje żyjących jeszcze katów z UB???

  Amnezja ma jednostkę chorobową- fakt.

 17. Anonim
  | ID: cecbf956 | #17

  Rzeczywiście szambo się wylewa. Nazwiska agentów i sprawców są ujawnione, ale nie ponoszą oni odpowiedzialności, bo są chronieni przez wymiar niesprawiedliwości III RP zbudowanej na porozumieniu prowadzących z prowadzonymi. „Amnezja” sprawia, że Eleonora nie rozróżnia, kto przyczynił sie do powołania instytucji IPN i wprowadzenia lustracji. Coś się starszej pani miesza?

Komentarze są zamknięte