Subiektywny przegląd dnia wydanie specjalne – sondaż prezydencki w NTO

Redaktor Obywatelski2

Łukasz-Żygadło-fot.-PS-150x150Nowa Trybuna Opolska opublikowała sondaż prezydencki, przeprowadzony przez studentów Uniwersytetu Opolskiego. Wszystko byłoby pięknie i ładnie, gdyby nie fakt, że ów sondaż został przeprowadzony pod kierownictwem dr Adama Drosika, który kierował kampanią prezydencką posła Tomasza Garbowskiego. 

Co więc wynika z sondażu? Oczywiście wynika, że poseł Tomasz Garbowski ma największe szanse na prezydenturę w Opolu. A jak! Przecież nie mogło być inaczej.

Garbowski w sondażu przegrywa tylko z europosłanką Danutą Jazłowiecką, która z kolei chyba pierwszy raz jest wymieniana w roli kandydatki na prezydenta miasta.

Natomiast w pięknym stylu, nasz odsunięty od spotkań ekstraklasy sędzia wygrywa z Arkadiuszem Wiśniewskim, Krzysztofem Kawałko i co najważniejsze z wiceministrem Tadeuszem Jarmuziewiczem.

Ja nie wiem jak studenci przeprowadzili ten sondaż. Szczerze, to boje się pisać, bo zaraz jakiś pozew będzie, ale wiem jedno: jest tak realny, jak to, że jutro wygram w totolotka. Mam propozycję: zbierzmy się w kilka osób, wyjdźmy na ulicę i popytajmy ludzi czy znają Krzysztofa Kawałko… Jaka będzie odpowiedź? He?

Odpowiedź brzmi: kogo? Kto to jest? Identyczną odpowiedź, choć w mniejszym stopniu, usłyszymy w przypadku Arkadiusza Wiśniewskiego. Taka jest natura sondaży lokalnych.

Zastanawiacie się po co ten sondaż?

Zbliża się termin rozprawy prezydenta Zembaczyńskiego, a warszawskie wróbelki ćwierkają, że minister Jarmuziewicz już został namaszczony na komisarza przez premiera Donalda Tuska. Czyli już wszyscy z góry wiedzą, iż wyrok na prezydencie będzie podtrzymany? Dobre! Muszę z nimi pogadać ws. tego totolotka. Może wróżbita Tomasz im pomaga, albo jakiś inny gość od przepowiedni?

No więc pan Adam Drosik po nieudanej kampanii senatorskiej pana prof. Nicieji rozpoczyna kolejną akcję „prezydent Garbowski”.

Czy można być dobrym, obiektywnym politologiem, a zarazem sztabowcem SLD? To już pytanie do władz uczelni… Chyba zapomniałem, kto sprawuje na niej rząd….

Oby prezydent został uniewinniony! Tak, chcę tego szczerze. Już wolę prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego, który nie wstydzi się objąć patronatu nad imprezami katolickimi, od komisarza Jarmuziewicza.

Komisarz Jarmuziewicz. Już widzę te tytuły. A gdzie „Rex”?

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 69676aff | #1

  Panie Łukaszu.Toć pan prezydent ma wyrok z wysoką karą. To sto tysiecy złotych i półtora roku więzienia z zawieszeniem.Nie wyobrażam sobie sprowadzenie do parteru jej wysokości. Jednak trzecia władza wyrokuje w zależności od tego jak i z kim się wyśpi.

 2. z Niemodlina
  | ID: b5487b84 | #2

  Neobolszewia poprzez takie „sondaże” chce wpłynąć na wynik ewentualnych wyborów, stara metoda, sztuczka polega na tym, aby wmówić społeczeństwu, że głosowanie na innych kandydatów nie ma sensu,bo i tak nie mają szansy wygrać. Gdzie w ogóle w tym „sondażu” jest PiS?? przeglądałem ten temat na stronie internetowej NTO i zero informacji o PiS. W Rybniku w wyborach uzupełniających do Senatu kilka tygodni temu wygrał przedstawiciel PiS, warto dodać, że w Rybniku PO miała dotychczas większe poparcie nawet niż w Opolu, a SLD osiągnął tam śmiesznie niski wynik niecałych 3%.
  Reżim Donalda T. upada na naszych oczach, Elbląg, Rybnik, teraz 26-go maja Białystok. Funkcjonariusze dziennikarstwa w zaprzyjaźnionych z obecną szajką rządzącą mediach zdaje się dostrzegają klęskę PO w regionie i nie tylko, więc teraz należy spodziewać się, że „ratunkiem” dla Polski okaże się SLD,Europa-plus etc. wszystko tylko nie PiS oczywiście.
  Już towarzysz Kwaśniewski miał „wizję” kilka tygodni temu i powiedział, że ” przyjdzie mu jeszcze pomagać ułaskawiać Tuska”.
  Reżim Donalda T. doskonale o tym wie,że w razie wysokiej wygranej PiS nadejdą czarne dni dla szajki z PO i przyjdzie czas rozliczenia bandyckich i zdradzieckich rządów, gdy wysoki wyniki osiągną SLD,europa plus i inne wynalazki Donald T. + reszta szubrawców mogą spać sPOkojnie.

Komentarze są zamknięte