Akcja „NIE dla kradzieży 1000 zł” w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Marcin Rol rozdaje ulotkiW poniedziałek na Placu Daszyńskiego w Opolu odbyła się akcja działaczy młodzieżowych Solidarnej Polski, którzy zbierali podpisy pod petycją do ministra sprawiedliwości o rezygnację z planowanych przez resort zmian. Według projektu resortu sprawiedliwości, z przestępstwem mielibyśmy do czynienia dopiero, gdy wartość skradzionego sprzętu przekroczy 1000 zł (dotychczas 250 zł). Jak podkreślają organizatorzy akcji, w rzeczywistości takie zmiany doprowadzą do tego, że sprawcy kosztownych wykroczeń nie będą ścigani, a o wartości 1000 złotych można dziś ukraść wiele przedmiotów codziennego użytku: smartfony, tablety, laptopy, czy też rower.

Mieszkańcy Opola mogli zaznajomić się z planowanymi zmianami dzięki opisach na rozdawanych ulotkach i odnośnikom do strony internetowej akcji (www.niedlakradziezy1000.pl). Akcja ta prowadzona jest w całym kraju, w Internecie poparcie wyraziło już kilkanaście tysięcy osób.

Oprac. AL

 1. Bartłomiej Gajos
  | ID: bb346136 | #1

  Chryste, ale populizm. A wykroczeń to się nie ściga?

 2. Irena
  | ID: b14a5d5d | #2

  Kradziez batonika za 2 zł,to niska szkodliwośc czynu i jej sie nie karze.Ale należy rozwazyć,czy to jest prawidłowe działanie.Bowiem złodziej nabiera nawyku „częstowania” sie z cudzego mienia,ze sklepowej półki. A odwaga wzrasta , gdyz nie był ukarany w ” zarodku.”
  A kazda akcja coś wnosi do zycia. Oby coś dobrego i skutecznego.

 3. Adam Marek
  | ID: 463f6a01 | #3

  Polska państwem prawa…

Komentarze są zamknięte