Lekcja patriotyzmu udzielona opolanom przez Leszka Żebrowskiego [wideorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Leszek Żebrowski na UOW dniu 25.04.2013r. w ,,Auli Starej” Uniwersytetu Opolskiego miało miejsce spotkanie autorskie ze znanym historykiem Leszkiem Żebrowskim. Specjalista od polskich organizacji konspiracyjnych z okresu wojennego, pionier badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi, zaszczycił mury naszej uczelni wykładem bezpośrednio związanym z jego najnowszą publikacją. Książka ,,Mity przeciwko Polsce’’ jest podsumowaniem całego dorobku naukowego tego niezależnego historyka. Wspomniana książka dotyczy szeroko pojętych zagadnień polsko-żydowskich, dziejów komuny w Polsce od czasów II wojny światowej skończywszy na przemianach po okrągłostołowych. Jego książka jest kolejnym krokiem w odkłamywaniu naszej historii. Wykłady Pana Leszka cechują się wysokim profesjonalizmem. I tym razem nie było inaczej, prelegent zdumiewał zebranych merytoryką wypowiedzi. Nie ulegając modom poprawności politycznej, łamał tabu na które mało kto mógłby się odważyć. Aula ,,braci Kowalczyków’’ przyciągnęła około stu mieszkańców Opola, zaciekawionych tematyką najnowszej historii.

Przykrym jest fakt, że w większości byli to ludzie starsi. Z blisko 30 tysięcy opolskich studentów ta grupa była najmniej liczna. Powodem tego na pewno był odbywający się w tym samym czasie koncert w Studenckim Centrum Kultury. Niestety oprócz ,,produkowania’’ wyższych wykształceń Uniwersytet musi realizować jeszcze jedno zadanie: wytwarzać elitę tego kraju, zajmując czas studentów zabawą i tanimi chwytami nie da się tego zadania zrealizować. Rozrywka nie jest już tylko jednym z wielu elementów studiów, ale stała się stylem życia, który wszystko inne spycha na dalszy plan. Spotkanie z tak ważną osobistością jest doskonałym sposobem, aby dowartościować i wzbogacić swoją wiedzę. Z uwagi na bogate przesłania i naukę warto na nie uczęszczać. Inicjatorem oraz organizatorem wydarzenia było Niezależne Zrzeszenie Studentów UO we współpracy z Biało-Czerwone Opole. Patronat objęła Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu.

Autor: Łukasz Kaspryk, NZS UO

 

  1. Irena
    | ID: 863712e2 | #1

    „Tylko miłość jest twórcza” polecam wykład ks.prof [email protected] NGO dziękuje za filmiki.Znowu zmądrzałam Pozdrawiam.

  2. Radek
    | ID: c91b91de | #2

    Aula braci Kowalskich? O jakich Kowalskich chodzi?

Komentarze są zamknięte