Kuźmiuk: Niech wytłumaczy się z tego Wojciech Olejniczak

Redaktor Obywatelski1

Zbigniew Kuźmiuk / Kuźmiuk.com.plKomisja Europejska ma zarzuty do wstępnej oceny wniosków, a tym zajmowała się ówczesna Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która jak widać była zbyt liberalna względem unijnych przepisów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest, aby wytłumaczył to wyżej wspomniany były minister rolnictwa Wojciech Olejniczak – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 

Były eurodeputowany, a obecnie poseł PiS, odpowiadał na pytania związane z decyzją Komisji Europejskiej, która zażądała od Polski zwrotu 79,9 mln euro dotacji z funduszu rolnictwa:

To dotyczy pierwszego okresu programowania, a dokładnie lat 2004 – 2006, czyli czasu urzędowania w resorcie rolnictwa ówczesnego ministra Wojciecha Olejniczaka. Wówczas w ramach II filaru wspólnej polityki rolnej zaproponowaliśmy priorytet w dopłacie dla gospodarstwa drobnotowarowych. Wnioski były składane przez krótki okres czasu, jednak zgłosiło się po dotacje blisko 116 tys. gospodarstw drobnotowarowych.

– czytamy na portalu stefczyk.info.

Zdaniem posła Kuźmiuka, to nie rolnicy, ale Skarb Państwa będzie zmuszony oddać pieniądze:

Gospodarstwa, które otrzymały dotacje z pewnością nie będą musiały zwracać pieniędzy, gdyż trudno aby Skarb Państwa zakładał im procesy. Błędy leżą po stronie administracji rządowej, a dokładnie ARiMR, która jak twierdzi rzecznik komisji: nieprecyzyjnie weryfikowała złożone wnioski.

Cały wywiad można przeczytać na stronach serwisu informacyjnego stefczyk.info

lz

  1. Irena
    | ID: 6b039935 | #1

    Panie Kużmiuk.Fajnie,że można na kogoś zwalić winę.Niestety, niewiele się różnicie w poszczególnych partiach, a szczególnie w punktach gdy idzie o odpowiedzialność. Nikt nie jest karany np. finansowo, chociaz pensje macie nieprzyzwoicie wysokie przyrównując do ogółu społeczeństwa.Nie czuwacie nad gospodarką polską, lekcewazycie rolników, tych,którzy pracują 24 godziny na dobę, w tym kobiety, kobiety wiejskie to piąte czyli wg was, zbędne koło u wozu Pan Olejniczak też jest podobny,tez mu włos z głowy nie spadnie chociaz m.in. spowodował prawie krach polskich rolników.To nie jest prawdą,że rolnicy kary nie poniosą.Po prostu-mniej kasy dostaną za swoje produkty. A umie pan liczyć???

Komentarze są zamknięte