Inicjatywy poselskie na 2 maja

Niezależna Gazeta Obywatelska10

Jaki-flagaW czwartek 2 maja w Dniu Flagi Poseł Patryk Jaki zaprasza wszystkich opolan do wspólnego budowania największej flagi w regionie. W samo południe na Placu Wolności stanie ogromny stelaż, na którym wspólnie wykleimy flagę narodową.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem państwowym od 2004 r. 2 maja 1945 r. polscy żołnierze zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie Siegessäule w Berlinie, podczas zdobywania miasta.

Zapraszamy do wspólnego budowania flagi narodowej tradycyjnie na godzinę 12.00 na Plac Wolności w Opolu.

Również opolski Klub „Gazety Polskiej”  i Prawo i Sprawiedliwość w Opolu serdecznie zapraszają wszystkich członków i sympatyków Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Opolu w dniu 2 maja br.
Uroczystości te rozpoczną się o godz. 18:30 udekorowaniem Pomnika „Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego” biało – czerwonymi barwami narodowymi, po czym zostanie złożony wieniec.
Jak się dowiedzieliśmy od zainteresowanych nie będzie w maju zapowiadanego marszu organizowanego przez opolski PiS. Zainteresowanych czytelników  informujemy, że 2 maja o godz. 15.00 rusza III Opolski Marsz Niepodległości spod murów obok Katedry Opolskiej. Patronat nad tym marszem objęła redakcja NGO.

MW,RS, TK

 1. Eleonora
  | ID: 267c5124 | #1

  No tak…
  Pan Jaki bedzie rozdawał biało-czerwone karteczki
  A pan Kłosowski podobne wstążeczki:))
  Pajacowanie.

  Poza tym:
  kto zechciałby iść razem z Kłosowskim na PISowskim marszu!??
  Chetnych brak.
  Nooo może za wyjatkiem kilku działaczy i panny Klary:)

  W ogóle jest takie cuś jak ” opolski PIS”???

 2. | ID: d7fa1314 | #2

  A mnie się podoba akcja Jakiego.

  I oby Marsz był udany i liczny.

 3. kominiarz
  | ID: a026f2a2 | #3

  @Eleonora
  Czy to ,że PiS odciął się od organizacji narodowych ,to znaczy że mamy teraz pojeżdżać mu za wszystko inne co robi dobrze? Nie zamierzam bynajmiej kpić z tego ,że marsz PiS nie wyszedł ,bo była to słuszna inicjatywa. Ja i tak wziąłbym udział w jutrzejszym Marszu Niepodległości ,ale w pełni popierałem marsz ,który organizował PiS. Nie chcieli narodowców? ich błąd ,ich strata…. Nie podoba mi się wiele z tego co PiS robi ,ale dlaczego kpić z tego co robi dobrze…? No ale demokracja i prawo wyboru :) zawsze to przecież mozna założyć kotylion i pajacować z Bronkiem :P upss.. przepraszam – świętować z Panem prezydentem:)

 4. Anonim
  | ID: 75e51fb2 | #4

  @kominiarz

  Pojeżdzac sobie za wzystko inne co robi dobrze
  ,…a co robi dobrze oprocz podpinania sie pod szlachetne inicjtywy?
  Pan posel jak chce iść ze swoimi wyborcami niech przyjdzie na marsz, ale niech nie usiłuje go przejąć ze swoimi partyjniakami bo są za cienkie bolki:)

 5. z Niemodlina
  | ID: 66a7fd24 | #5

  Moment,moment jak to nie będzie w maju marszu organizowanego przez PiS ?? Ja z dobrze poinformowanego źródła jeszcze 3 tygodnie temu słyszałem, że marsz odbędzie się 11-go maja i do Opola przyjedzie pan Jarosław Kaczyński.

 6. Irena
  | ID: 58b43986 | #6

  Dobrze byłoby aby pan Kaczyński zjawił się w Opolu 11-go maja.Kolejny marsz winien zmobilizować wszystkich,podkreślam wszystkich patriotów,wszystkich Polaków, u których Wolność i Ojczyzna i Rodzina są najwyższymi wartościami.Podobają mi się wszelkie akcje w tym pana posła Jaki też @ P.Adam Lutostański- zgadzam się ;tylko Razem. !!!

 7. mizia forum
  | ID: 667fc5f4 | #7

  NO TAK JAK POTRZEBOWALI ONR POD KONSULATEM TO BYŁO CACY -a ja pisałem wtedy ze onrowi wyjdzie to bokiem i WYSZŁO WYPIELI SIĘ
  ja wtedy sie wypiołem na onr i r.n WŁAŚNIE ZA TAKIE DORAŹNE BEZPOTRZEBNE WŁAŻENIE W D… JAKIEMU I JARKOWI Z PISU

  patrzcie tu też narodowcy i jak preżnie działaja bez jakichś pisów

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/05/01/1-majowy-pochod-wolni-socjalni-narodowi-wreszcie-cos-dlamnie/

 8. mizia forum
  | ID: 667fc5f4 | #8

  do komentujących tu wszystkich – za kilka dni w opolu zaistnieje RUCH
  AUTONOMICZNI NACJONALIŚCI – WOLNI SOCJALNI NARODOWI !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/

  I TO TROSZECZKĘ ZMIENI SYTUACJE W OPOLU w sprawach obchodów rocznic i świat narodowych
  oraz urozmaici I OŻYWI SENNE MIASTECZKO PROTESTAMI AKCJAMI ULOTKOWYMI i innymi działaniami ANTY SYSTEMOWYMI PRZECIW DYKTATOWI ZDRAJCÓW Z KRĘGU TAK ZWANYCH ELIT III R.P

  jeśli zdążymy się przygotować będziemy w jutrzejszym marszu bardzo widoczni

 9. kominiarz
  | ID: a026f2a2 | #9

  @mizia forum
  No to będę z ciekawością obserwował (na marszu też) i oby coraz bardziej rozszerzały się organizacje narodowe. Tylko dobrze by było mówić jednym głosem ,bo w rozdrobnieniu nic nie zrobimy…..
  Co do „wypięcia się” na ONR za włażenie w d… PiS -owi ,to z pewnością nie było te włażenie potrzebne i było błędem ,ale tak odrazu się wypinać…? No nie badźmy tacy jak PiS :) Prawdą jest jednak ,że w tym wypadku kierownictwo PiS -u okazało się świniami ,bo kiedy narodowcy stali się dla nich niewygodni ze wzgledu na polityczne korzyści i ciułane punkty w sondażach ,to się na narodowców wypięli. Zyskali ,czy stracili? Niech patrzą teraz na idący w siłę Ruch Narodowy i niech się walą!

 10. kominiarz
  | ID: a026f2a2 | #10

  @kominiarz
  a może jakiś link do filmiku z wczorajszego marszu? Nie ma ,czy blokują….?

Komentarze są zamknięte