Nasz patronat: III Opolski Marsz Niepodległości rusza o godzinie 15.00

Niezależna Gazeta Obywatelska4

zaproszenie - 3 opolski marsz niepodleglosci - 02-05-2013W dniu 2 maja o godzinie 15.00  spod murów miejskich przy ulicy księdza Stefana Baldego w Opolu ruszy III Opolski Marsz Niepodległości.

Marsz w tym roku będzie miał wyjątkową oprawę.

Na jego początku będzie niesiony specjalnie wykonany na tę okazję transparent, a uczestnikom polecamy kilkaset biało-czerwonych chorągiewek, które będą rozdawane za darmo na placu Wolności przy Pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego już od godziny 12. 00.

Trasa Marszu również będzie wyjątkowa.

Już od godziny 14:30 będzie odbywać się zbiórka uczestników przy murach miejskich przy ulicy Baldego. Stamtąd o godz. 15:00 ruszy Marsz, który ma wyznaczoną trasę: ul. Baldego – ul. Katedralna – ul. Książąt Opolskich – Rynek – ul. Krakowska – ul. Ozimska – ul. Hugona Kołłątaja – ul. Damrota – ul. Krakowska – Plac Wolności pod Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego.

 Przemarsz w całości odbędzie się ulicami.

Pod pomnikiem na uczestników, obok zwyczajowych przemów, będą czekać atrakcje.

Przy stoisku biało-czerwonego Opola będą mogli uczestnicy Marszu nabyć gadżety patriotyczne, jak płyty z muzyką tożsamościową.

Na zakończenie uroczystości przygotowaliśmy dla uczestników akustyczny mini-koncert .


Organizatorzy Marszu zwracają się do uczestników z prośbą o przyniesienie biało-czerwonych flag
(będą m.in. do zakupienia przy stoisku biało-czerwone Opole).


Prosimy również zorganizowane grupy, jak kibice czy stowarzyszenia o wystawienie delegacji z kwiatami i wiązankami, które będą ustawione na początku Marszu, aby jako pierwsze mogły dotrzeć pod pomnik.


Przypominamy o zakazie używania pirotechniki i godnego zachowanie w trakcie całych uroczystości.

Autor: Tomasz Greniuch

 1. | ID: 8b6ed609 | #1

  KONIEC REPUBLIKI KOLESI – AKCJA W TOKU – ZUS BANKRUTEM W KILKA TYGODNI NIEMA JUŻ RATUNKU ROSZCZENIA ZWROTU WKŁADÓW WYSTOSOWANE PRZEZ EMIGRANTÓW NA PODSTAWIE PRZEPISÓW UNIJNYCH I FORMULARZY

  180 000 000 000 ZŁ TO WSTĘPNIE WYLICZONA KWOTA KTÓRĄ ZUS BĘDZIE MUSIAŁ WYTRANSFEROWAĆ DO ZAGRANICZNYCH ODPOWIEDNIKÓW ZUS

  TO KONIEC – ZGODNY Z PRAWEM

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/04/28/instrukcja-jak-z-zusu-wyciagnac-wszystkie-skladki-formulaz/

 2. Irena
  | ID: 632db9ac | #2

  Brac udział. Zabrać flagę biało czerwoną. godnie się zachować , zresztą -jak zawsze.
  Świętujmy w każdym zakątku Ojczyzny.

 3. z Niemodlina
  | ID: 87e1a266 | #3

  @ZUS KAPUT

  W listopadzie 2006 r. Robert Gwiazdowski, przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS’u, opublikował szczery list otwarty do ubezpieczonych, w którym krótko opisał mechanizm działania ZUS u. Wniosek był zatrważający: w niedalekiej przyszłości emerytur nie będzie! Niecałe sześć lat później wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak wypowiedział następującą opinię: „Nie za bardzo wierzę w państwowe emerytury. Staram się zabezpieczyć sobie przyszłość przez oszczędności i dobre relacje z dziećmi, bo wydaje mi się, że to będzie pewniejsze niż te różne państwowe chimeryczne rozwiązania”. Dziś prognozy samego ZUS’u mówią o 82,6 mld zł deficytu w 2018r!!! Na końcu tej równi pochyłej znajduje się ściana, z jaką spotka się społeczeństwo, które nie potrafiło w porę rozpoznać prawdziwej twarzy włodarzy III RP. Taryfy ulgowej nie będzie.

 4. 29 kwietnia 2013, 11:41 | #1
Komentarze są zamknięte