Nasz News: Mamy w Opolu wiadukt im. Żołnierzy Wyklętych

Redaktor Obywatelski3

opole wiaduktPodczas dzisiejszej sesji przegłosowano nazwę wiaduktu im. Żołnierzy Wyklętych. Za pomysłem była większość radnych. Poparły uchwałę takie kluby jak PO, PiS, RdO i SP. Od głosu wstrzymali się radni SLD.  – Choć nie udało się zmienić ulicy, która w nazwie ma Stalina największego tyrana XX wieku, to jednak częściowo udało się osiągnąć cel upamiętnienia godnego Żołnierzy Wyklętych – komentuje po głosowaniu dla NGO wiceprzewodnicząca Rady Miasta Violetta Porowska (PiS).

Jak się przed sesją nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola radni  klubu PO wraz z koalicjantem Razem Dla Opola zamierzali zaproponować alternatywę dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych w Opolu. Przypomnijmy, że wcześniej klub PiS wnioskował o zmianę nazwy ulicy Obrońców Stalingradu w Opolu, właśnie na Żołnierzy Wyklętych. Kolejny raz nie udało się zmienić haniebnej nazwy ulicy z imieniem zbrodniarza Stalina w Opolu

Teraz koalicja PO – RdO chce zaproponować alternatywne rozwiązanie nazwania wiaduktu przy ul. Struga.

Wiąże się ono z faktem, iż wiadukt wciąż pozostaje bez nazwy, ale również jak w przypadku zmiany nazwy tak długiej ulicy jak Obrońców Stalingradu, odpada kwestia wymiany dokumentów.

Na sesji radni nazwali kładkę na Bolko  nazwą im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także przyjmą uchwałę specjalną ws bulwersującej sprawy odstąpienia od inwestycji rozbudowy Elektrowni Opole.

tk, lz

 1. Irena
  | ID: 86a95fb1 | #1

  Ciekawe.Co tez wymyślili.?? Czekamy na wieści z ratusza.A elektrownia juz przepadła.To była wspólna gra,a teraz udają świętych.Nie potrafią się przyznać do zakulisowych gier i gierek.

 2. z Niemodlina
  | ID: 957c2bd6 | #2

  Moim zdaniem Żołnierze Niezłomni nie zasłużyli sobie, aby nazywać ich imieniem zwykły most czy wiadukt!!! i to w tak skandalicznych okolicznościach po cichu, w celu usPOkojenia nastrojów PO tym, gdy odmówiono nadania ku ich pamięci nazwy ulicy!!! Oni nie po to ginęli i byli katowani, aby teraz jakieś miernoty i tchórze z urzędu decydowały o tym, aby naszym ulicom nadal patronowali kaci narodu polskiego, a Bohaterów narodowych chce się ukryć w cieniu jakiś wiaduktów!!

 3. Irena
  | ID: 86a95fb1 | #3

  @ P.z Niemodlina. Tak,masz racje.Ale oni podpierają się kosztami,a te moze wziąć na siebie magistrat i po sprawie. Ale trzeba chcieć.A PO to tylko głupia POlityka.

Komentarze są zamknięte