W czwartek wykład Leszka Żebrowskiego na UO

Redaktor1

leszek żebrowskiCzłonkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zapraszają na wykład pt. Antypolonizm. Mity przeciwko Polsce, który wygłosi Leszek Żebrowski, historyk i publicysta zajmujący się m.in. tematyką polskiego podziemia narodowego, podziemia komunistycznego, relacji polsko-żydowskich.

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki Pana Żebrowskiego pt. Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012.

Ze wstępu prof. Marka Jana Chodakiewicza:

„Oooo, nic się nie da zrobić, to koniec.” Takie biadolenie od Leszka Żebrowskiego słyszę stale. A jednak coś robi, nie tyle, ile ja bym chciał, ale robi wiele. Wystarczy zajrzeć do niniejszego zbioru publicystyki. Pisana z zacięciem, z humorem, ze swadą, bez kompleksów, wykrzyczana w twarz, gniewna, dumna, buntownicza, sardoniczna, zaangażowana. A jednocześnie staranna w badaniach, zupełnie niedziennikarska głębia szperania w źródłach. Leszek jest nieubłagalnym tropicielem fałszerstw historycznych i nie poddaje się politycznie poprawnym modom. Autor, z zawodu ekonomista, jest historykiem-amatorem, który jest chyba najwybitniejszym w Polsce znawcą dziejów Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ).

Niejeden profesjonalny historyk, postpeerelowski szczególnie, przejechał się na swojej ignorancji, gdy Leszek, w typowym swoim stylu „hurra!”, wyszydzał go i wytykał dziury faktograficzne i błędy logiczne. I zawsze, i wszędzie z zacięciem narodowo-demokratycznym, publicystyką swoją torował drogę łamiąc grubą skorupę lodowca, pozostałości komunizmu w mentalności Polaków takim neoendekom, jak Rafał Ziemkiewicz.

Czas: 25 kwietnia 2013 r., godz. 18.00

Miejsce: Aula Stara (A i B), Uniwersytet Opolski, ul. Oleska 48, OPOLE

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na fb

MZ

  1. Irena
    | ID: 5fd8b99f | #1

    Zapewne ,ciekawie będzie. A treść wykładu, jak najbardziej na czasie.A pan Zebrowski to wyszperał sporo faktów.Warto wziąć udział.

Komentarze są zamknięte