Kwaśniewski lobbował wbrew interesom kraju?

Redaktor Obywatelski2

Kwaśniewski wikipediaPremier Donald Tusk podczas konferencji prasowej oświadczył, iż na pytanie b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ws. sprzedaży Zakładów Azotowych, odpowiedział, że jest to sprzeczne z interesem kraju. Słowom Tuska zaprzecza Robert Kwiatkowski. 

Jak dodał, b. prezydent otrzymał jednoznaczną informację, że według polskiego rządu, działanie na rzecz rosyjskiego inwestora wydaje się „nie tylko niekorzystne, ale wręcz niestosowne”. Tusk oświadczył, że wyjaśnił byłemu prezydentowi „w kilku prostych zdaniach”, dlaczego ta inwestycja mogłaby być „niekorzystna z punktu widzenia interesów państwa polskiego”.

Informacja premiera jest jednak sprzeczna z wersją jaką podał współpracujący z byłym prezydentem Kwaśniewskim Robert Kwiatkowski, który w programie „Kawa na ławę” Bogdana Rymanowskiego w kanale TVN24 w dniu 21 kwietnia br. stwierdził, że Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem oraz premierem Janem Krzysztofem Bieleckim, przedstawiając niejako w imieniu rosyjskiego właściciela Acronu, Wiaczesława Mosze Kantora, wniosek o nabycie przez niego polskiej Grupy Azoty. Robert Kwiatkowski stwierdził wówczas, że Donald Tusk wyraził zgodę na ta operację. Co więcej, fakt rozmów na ten temat ze wskazanymi wyżej osobami potwierdził sam Aleksander Kwaśniewski w wydanym w dniu dzisiejszym oświadczeniu.

Kto więc kłamie?

si, pap, gop

 1. Irena
  | ID: 628f8a46 | #1

  A czy to trudno zgadnąć Kto Tu Kłamie?? To Spece od kłamstw wszelkich.

 2. z Niemodlina
  | ID: 59fbd7e3 | #2

  Donald T. wnuk wehrmachtowca, autor słów „polskość to nienormalność”, gorliwy kolekcjoner niemieckich pocztówek przedwojennego Gdańska,wychowywany po niemiecku przez ojca sadystę, przebiegły manipulator i zwykły oszust, neobolszewik.

  Aleksander K. absolwent moskiewskiej MGIMO, uważanej za wylęgarnie sowieckiej agentury, agent KGB o pseudonimie „Kat”, agent SB „Alek”, syn pułkownika NKWD, alkoholik, kłamca, neobolszewik.

  Komu wierzycie ???? :) :)

Komentarze są zamknięte