Słomka: Lekko powiało optymizmem

Redaktor1

Adam Słomka_Marsz Niepodległości 2012Szef Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik ogłosił rozpad koalicji w woj. śląskim z Platformą Obywatelską. Trudno uznać argumentację separatystów, że powodem zakończenia współpracy jest kwestia Stadionu Śląskiego, Kolei Śląskich czy Muzeum Śląskiego.

To raczej kwestia tego, że marszałek Mirosław Sekuła (PO) uznaje po czasie argumenty KPN-OP, PiS i innych środowisk patriotycznych, które zgodnie i publicznie zwracały uwagę na przykłady nielojalności liderów Ruchu wobec państwa polskiego. Możliwe, że głos prezydenta Bronisława Komorowskiego sprzed dwóch lat w sprawie tej koalicji został dosłyszany w elitach PO.

Dla mieszkańców Śląska współodpowiedzialność RAŚ za problemy komunikacyjne czy wzrost bezrobocia jest czytelna. Polityczna hucpa oraz kreowanie nieistniejącego narodu, którego spoiwem miał być RAŚ i autonomia dla Śląska A.D. 2020 … kończy się na naszych oczach. Nie bez znaczenia jest wygrana w wyborach uzupełniających w okręgu rybnickim Bolesława Piechy z PiS. Struktury RAŚ nie zdołały zdobyć – przy jawnym wsparciu dziennika należącego do Verlagsgruppe Passau – gruntu do ekspansji RAŚ w Senacie RP.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-OP

  1. Irena
    | ID: 59feca43 | #1

    Zgadzam się z panem Słomka..Powiało trochę optymizmem. Oby tak dalej.

Komentarze są zamknięte