Patryk Jaki pisze do CBA ws. biznesowych powiązań ministra Nowaka

Redaktor Obywatelski1

Patryk Jaki_Solidarna PolskaDzisiejszy tygodnik „Wprost” (nr 17-18) w artykule pt: „Nowak – złote dziecko Tuska” ujawnił relacje towarzysko-biznesowe, łączące pełniącego funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka z członkami zarządu „Cam Media” spółka akcyjna.

Spółka ta podpisywała liczne kontrakty w państwowych spółkach i instytucjach rządowych. I tak np. w czerwcu 2011 r. podpisała kontrakt z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na zarządzanie wszystkimi konferencjami w ramach polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej.

Kolejne dwie umowy zostały zawarte z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego o wartości 5,5 mln złotych. Do tego dochodzą duże kontrakty z Polską Grupą Energetyczną, Ruchem, Pocztą Polską, Totalizatorem Sportowym czy Grupą PKP. W sumie daje to kwotę dziesiątków milionów publicznych środków finansowych. Ponadto „Cam Media” SA przygotowała kampanię partyjną dla Platformy Obywatelskiej pod nazwą: „Polska w budowie” w 2011 r. Otrzymała także zamówienie z wolnej ręki z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przed turniejem piłkarskim EURO 2012.

Co ciekawe, kontrakt z Kancelarią PRM opiewał na tylko część zleconych prac, bowiem kolejne wydatki, takie jak kupowanie miejsc na bilbordach, zostały rozproszone w różnych instytucjach, takich jak Ministerstwo Sportu albo spółka PL2012.

W związku z powyższym pojawia się pytanie o przetargi na dziesiątki milionów złotych publicznych środków. Czy podejmowane rozstrzygnięcia stanowiły wybór najlepszej oferty, czy też stanowiły realizację powiązań towarzysko-biznesowych między ministrem Sławomirem Nowakiem a członkami zarządu „Cam Media” SA?

Wnoszę o przeprowadzenie kontroli wszystkich przedmiotowych przetargów publicznych, w których brała udział firma „Cam Media” SA.

Z wyrazami szacunku,

Patryk Jaki

Poseł na Sejm RP

Czytaj więcej o sprawie: 

Ekskluzywne zabawy Sławomira Nowaka, czyli jak minister wizytuje drogie kluby i kto pożycza mu zegarki

 

lz

  1. Irena
    | ID: b45b1131 | #1

    To są ciekawe powiązania. Ale czy są do zbadania te sprawy, skoro PO i urzędnicy też PO są u władzy??? Księgowość pana Rostkowskiego pozostawia wiele niewiadomych.Jest wirtualna.Ciekawe te miliardowe kontrakty, przetargi.Zobaczymy efekty kontroli?

Komentarze są zamknięte